Preview k zápasu
pá 23.9.2011 | Martin Voltr, Sanny Muharem

Teď jde do tuhého. Náročný trojboj odstartuje Havlíčkův Brod

Jedenáct bodů ve čtyřech utkáních a pozice na samotném čele prvoligové tabulky - to je výborný start hradeckých hokejistů do nové sezóny. Až nyní se ale ukáže, jestli mají na umístění mezi špičkou ligy. V rychlém sledu je totiž čekají tři utkání proti favorizovaným soupeřům. To první je na programu v sobotu, kdy v 17 hodin vypukne pod Bílou věží bitva s Havlíčkovým Brodem.

Porovnání soupeřů
vs.
1. postavení v tabulce 5.
3-1-0-0 celková bilance 2-0-1-1
11 získané body 7
15:6 skóre 16:13
5:1 (Benátky - V) nejvyšší výhra 7:0 (Šumperk - D)
- nejvyšší prohra 1:5 (Ústí - V)
Vít Budínský (5+0) nejproduktivnější hráč Jan Knotek (3+2)
Vít Budínský: 5 nejlepší střelec Jan Knotek, David Jonáš: 3
Patrik Moskal: 4 nejvíce asistencí Vojtěch Němec: 5
Jakub Orsava: 27 min. nejtrestanější hráč Jan Knotek: 14 min.

Havl. Brod - Most 3:4 pp.

Rebelové vstoupili do ligy famózně. Hned v prvním kole totiž rozdrtili před zraky domácích fanoušků Šumperk 7:0. Následně do jejich hájemství přijel Chomutov. V této napínavé přestřelce nakonec zvítězil opět Havlíčkův Brod a měl po dvou kolech parádně našlápnuto. Poté však vyjížděli Rebelové na sever Čech, kde se utkali s Ústeckými Lvy, a padli v jednoznačném poměru 1:5. V minulém kole přivítali Most, s nimž po šedesáti minutách remizovali a v prodloužení byl šťastnější výběr mosteckých hokejistů.

Vzájemné zápasy loňské sezóny

V minulém ročníku první hokejové ligy se mezi sebou oba celky utkaly celkem čtyřikrát. První vzájemné měření sil probíhalo v desátém kole na soutoku Labe a Orlice, kdy domácí hokejisté hnáni vpřed svým publikem dokázali zvítězit 5:3. Odvetné utkání se konalo v havlíčkobrodské Kotlině, kde padlo celkem deset branek. Nicméně svěřenci trenéra Jiřího Mičky padli výsledkem 4:6.

V nadstavbové části se začínalo opět v Hradci Králové. Domácí vedli v polovině zápasu již 4:0 a zdálo se, že si v klidu dokráčí pro tři body. Opak byl však pravdou! Havlíčkobrodští se neuvěřitelně vrátili do zápasu, což vyústilo v 52. minutě vyrovnáním na 4:4 a šlo se do prodloužení. V tom rozhodli o bonusovém bodu Rebelové a vítězstvím 5:4 dokonali svůj obrat. Poslední vzájemné střetnutí se konalo na Vysočině a zde Východočeši prohráli 2:4.

33. kolo loňského ročníku: V neuvěřitelném zápase vyrovnává Miroslav Holec na 4:4

Změny v kádru soupeře

Přes léto zaznamenal Havlíčkův Brod řadu změn. Díky spolupráci s Kometou Brno se na Vysočinu přesunuli Milan Kostourek, Petr Polodna, či Tomáš Protivný, z Pardubic pak přišel nadějný forvard Jan Semorád. V brankovišti znovu našel své místo Stanislav Neruda, který se vrátil z hostování v Třebíči. Soupisku Havlíčkobrodských naopak opustil Miroslav Třetina, jenž nyní nastupuje za Ústí nad Labem, nebo mladý Hynek Zohorna, který dříve působil i v hradeckém dorostu a teď už střílí góly za extraligovou Kometu.

Pohled do statistik

Jak tabulka správně napovídá, kanadské bodování soupeře vede Jan Knotek, který má shodou okolností stejně nasbíraných bodů jako hradecký Vít Budínský. Svedou spolu na ledě souboj? Knotek má pět kanadských bodů, když dokázal vstřelit tři branky a na dvě přesně přihrát. Stejně tolik bodů má i klubový kolega Vojtěch Němec, ten sice zatím na svoji první branku stále čeká, ale v asistencích mu nikdo nemůže konkurovat. Má jich totiž prozatím pět.

Jeden ze šlágrů pátého kola se na hradeckém zimním stadionu odehraje tuto sobotu a protože se oproti loňským ročníkům změnil čas startu víkendových zápasů, úvodní buly bude vhozeno už v 17:00. Střetnutí bude řídit hlavní rozhodčí Radek Wagner a na čarách mu budou asistovat pánové Jakub Frodl a Aleš Hejl. Fanoušci se mohou kromě zajímavého střetnutí na ledě těšit také na přestávkový program, během něhož budou moci soutěžit například o permanentní vstupenky.