Rozhovory
ne 25.9.2011 | Lenka Jonešová

Václav Čížek: Musíme zůstat stát nohama pevně na zemi

V sobotním zápase s Havlíčkovým Brodem navázali hradečtí hokejisté na vítězné tažení z předchozích utkání a osmi góly rozstříleli Rebely. Ve třetí, na branky bohaté třetině se gólem na 6:3 prezentoval mladý obránce Václav Čížek. V rozhovoru jsme se usměvavého beka zeptali na jeho pocity z utkání a také prvního ligového gólu v hradeckém dresu.

V dnešním zápase jste získali tři body za výhru 8:4, jak bys zhodnotil utkání?
Pro nás to byl výborný zápas, i když na góly dlouho vyrovnaný. Rozhodla třetí třetina, kdy jsme jim tam nasázeli tolik gólů.

Jak jsi zmínil, skóre zápasu bylo dlouhou dobu nerozhodné, ale v utkání jste táhli za delší provaz...
Od začátku to bylo opatrné z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho zápas taky vypadal. Pak ve třetí třetině nevím, čím to bylo, ale najednou nám to tam začalo padat.

Vyhrát třetinu 5:1 se nepodaří každý zápas, v čem nastal zlom?
To je tou fazónou, kterou máme v posledních zápasech. Od začátku sezóny jsme neprohráli, takže si myslím, že je to jenom tím, že si věříme a máme větší sebevědomí.

Máte čtrnáct bodů a jste na prvním místě v tabulce. Jaká je nálada v kabině?
Samozřejmě nálada je dobrá, ale musíme zůstat stát nohama pevně na zemi. Nesmíme mít moc vysoké sebevědomí, musíme hrát s pokorou, protože je před námi ještě víc jak třičtvrtě soutěže, takže se nemůžeme spoléhat jen na tyhle povedené zápasy.

Ty jsi v padesáté minutě vstřelil svůj první gól v hradeckém dresu, jak bys ho popsal?
Mě krásně našel Milan Karlíček, který má neskutečný přehled o hře a já už jsem to pak měl jednoduché. Vypálil jsem od modré a jsem rád, že to skončilo v brance. (usmívá se)

V dnešním zápase padlo hodně vyloučení, ovlivnilo to nějak hru?
Určitě to ovlivnilo průběh zápasu, bylo dost vyloučení na obou stranách. Nám se ale dneska dařilo proměňování šancí v početní výhodě, ve třetí třetině jsme využili tři přesilovky a to rozhodlo.

Hned v pondělí zajíždíte na led ambiciózního Chomutova. Co od zápasu očekáváš?
Podle mě se v Chomutově uvidí, jak jsme na ligu opravdu připravení. Tam se rozhodne, jestli máme na to hrát na špici nebo ne.