Tiskové zprávy
út 11.9.2018 | Klub

Tisková zpráva Mountfieldu HK před startem Tipsport extraligy 2018/19

Hokejový klub Mountfield HK se chystá na svou šestou sezónu v české nejvyšší soutěži, ve všech předchozích se dokázal pokaždé probojovat přímo do vyřazovacích bojů. Do nového ročníku vstoupí Hradec Králové s novou vizí a koncepcí. Post hlavního trenéra byl svěřen hradeckému rodákovi Tomáši Martincovi, který spolupracuje s asistenty Alešem Krátoškou a Petrem Svobodou. Bývalý kapitán týmu Jaroslav Bednář se navíc ujal funkce sportovního manažera.


A-tým prošel další obměnou, kapitánem Petr Koukal

Kádr A-týmu doznal oproti loňské sezóně řady změn, odešlo celkem 13 hokejistů, kteří bojovali v sezóně 2017/18 za Hradec Králové: Jaroslav Bednář (konec kariéry), Zdeněk Čáp (ČEZ Motor České Budějovice), Rudolf Červený (HC Slovan Bratislava), Andris Džerinš (HC Dinamo Riga), Blaž Gregorc (HC Sparta Praha), Bedřich Köhler (HC Kometa Brno), Martin Látal (návrat do BK Mladá Boleslav), Martin Pláněk (BK Mladá Boleslav), Patrik Rybár (Detroit Red Wings), Radek Smoleňák (konec hostování), Jiří Šimánek (ČEZ Motor České Budějovice), René Vydarený (ČEZ Motor České Budějovice), Tomáš Zigo (HC ´05 Banská Bystrica).

Novými tvářemi klubu pro Tipsport extraligu 2018/19 se naopak stalo 10 hráčů: Juraj Bezúch (HK Dukla Trenčín), Maris Bičevskis (Dinamo Riga), Matěj Chalupa (HC Škoda Plzeň), Tomáš Linhart (HC Oceláři Třinec), Brandon Maxwell (BK Mladá Boleslav), Richard Nedomlel (HC Sparta Praha), Matej Paulovič (HK Nitra), Sébastien Piché (EHC LIWEST Black Wings Linz), Daniel Rákos (HC Oceláři Třinec), Tomáš Vincour (HC Kometa Brno).

V průběhu letní přípravy se s mužstvem připravovali rovněž Michal Hlinka, Martin Réway, Petr Straka a Radim Šalda, ti však ještě v průběhu letních měsíců opustili kádr a barvy Mountfieldu HK v nové sezóně hájit nebudou.

Kapitánem A-týmu je pro sezónu 2018/19 Petr Koukal, jeho asistenty Dominik Graňák a Daniel Rákos.

Přípravné období – 10 utkání, 6 výher, 4 porážky

Tým Tomáše Martince začal přípravné období utkáním na ledě Přerova (vítězství 9:2), na které navázal třetí ročník hradeckého Mountfield Cupu, kde se Mountfield HK střetl se Spartou Praha (vítězství 5:4p), Davosem (porážka 3:7) a Pardubicemi (vítězství 4:2). Následovaly přátelské zápasy proti Znojmu (vítězství 4:2) a Karagandě (vítězství 3:1).

Na přelomu srpna a září odstartovala pro Východočechy Champions Hockey League, které se Mountfield HK účastní podruhé v řadě. V úvodním představení na domácím ledě vyzval Norimberk (porážka 1:2) a následně Rouen (vítězství 3:2). Z venkovního dvojutkání přivezl Hradec Králové jeden bod, a to z Norimberku (porážka 3:4p), v Rouenu vyšel s prázdnou (porážka 0:2).

Cíle, ambice a rozpočet klubu pro sezónu 2018/19

Mountfield HK se v sezóně 2018/19 účastní dvou soutěží – Champions Hockey League a Tipsport extraligy. V Lize mistrů má odehraná čtyři utkání se ziskem 4 bodů, v říjnu ho čekají ještě dva duely s Kärpätem Oulu (9. října ve Finsku, 17. října v Hradci Králové). V nich se rozhodne o konečném pořadí skupiny F. Mountfield HK by i přes nepříliš dobrou výchozí pozici rád postoupil alespoň ze základní skupiny.

Tipsport extraligu zahájí Mountfield HK v pátek 14. září venkovním utkáním na ledě Sparty Praha, doma se představí prvně v neděli 16. září proti Pirátům Chomutov. Oproti medailovým ambicím z předchozích sezón jsou cíle pro sezónu 2018/19 jiné, vedení klubu neočekává nic jiného než probojování se do vyřazovacích bojů, konkrétně mezi 8 nejlepších týmů, a to buď přímo, nebo přes předkolo play-off.

Rozpočet na sezónu 2018/19 přesahuje částku 100 milionů korun, doposud ale nebyl uzavřen.

Nová akcionářská dohoda

Velice důležitou zprávou je podepsání nové akcionářské dohody mezi společností Mountfield a.s. a Statutárním městem Hradec Králové, a to na nadcházejících šest sezón.

Mountfield HK bude hrát nadále v ČPP Aréně

V předchozí sezóně nesl královéhradecký zimní stadion název ČPP Aréna. Se společností Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. se hokejový klub Mountfield HK dohodl na další spolupráci, hokejisté budou tak i nadále nastupovat k mistrovským utkáním v ČPP Aréně.

V letních měsících byly v hale vystavěny další dva nové skyboxy, konkrétně mezi sektory A a stání. Pokud jde o další úpravy v ČPP Aréně, aktuálně se chystají pouze opravy některých nefunkčních zařízení. Další stavební úpravy nejsou naplánované. Hokejový klub chce v průběhu sezóny zahájit intenzivní jednání s Městem Hradec Králové o možnosti přístavby zimního stadionu, jelikož jeho vnitřní prostory jsou v obou halách naprosto nevyhovující a nedostatečné. Jedná se zejména o kabiny mládeže, které již delší dobu kapacitně nestačí. Zároveň je dle vedení klubu naprosto nezbytné osamostatnit a zvětšit všechny prostory A-mužstva, jelikož současný stav je naprosto nevyhovující.

Partneři klubu a prodej permanentek

V otázce spolupráce s partnery vykazuje Mountfield HK stabilitu, naprostá většina partnerů klubu z předchozích let projevila i nadále zájem spolupracovat s hokejovým klubem. Oba nově přistavované skyboxy mají již své nájemce na sezónu 2018/19, což rovněž do určité míry ukazuje zájem partnerů být součástí Mountfieldu HK.

V loňské sezóně klub zaznamenal více než 25% nárůst prodeje permanentních vstupenek. Pro ročník 2018/19 prodej permanentek stále probíhá, aktuálně se prodeje blíží k číslu z loňské sezóny – počet vydaných permanentních karet překročil hodnotu 3 000 kusů.

Mountfield HK bude spolupracovat s několika kluby

V rámci CHANCE Ligy se Mountfield HK snažil poskytnout mladé hráče do klubů, kde o ně byl zájem. V tuto chvíli hostují hráči Mountfieldu HK zejména v týmu HC Stadion Litoměřice, dále hradecký klub spolupracuje s týmy HC Slavia Praha, HC ZUBR Přerov a VHK ROBE Vsetín. V rámci druhé ligy začali Východočeši intenzivněji spolupracovat s týmem HC Stadion Vrchlabí, kterému by chtěl v rámci možností být nápomocen při postupu do CHANCE Ligy.

Novinky u mládeže

Akademické celky Mountfieldu HK novou sezónu již zahájily, po reorganizaci kategorií nastupují Hradečtí v DHL Extralize juniorů a ELIOD extralize dorostu. Juniory v nové sezóně vedou Jiří Janoušek, Miroslav Řehák, Aleš Krátoška a Petr Svoboda, dorost Petr Luštinec, Martin Štohanzl, Michal Tvrdík a Petr Svoboda.

Vedení hokejového klubu Mountfield HK, a.s. velice děkuje Městu Hradec Králové, společnosti Mountfield a.s., Královéhradeckému kraji i všem dalším partnerům, příznivcům a fanouškům za významnou podporu, které si velmi váží.

Mountfield HK, a.s.
11. září 2018