Tiskové zprávy
po 15.6.2015 | Jan Vavřina

Útočná posila jako hrom! Do Hradce míří kanonýr Jaroslav Bednář

Jen těžko byste hledali mezi českými mantinely tak ostříleného borce, který si rok co rok udržuje konstantní výkonnost na velmi vysoké úrovni. Jaroslav Bednář mezi takové hráče patří a nově posílí hokejový klub Mountfield HK! Do týmu z Hradce Králové, se kterým podepsal jednoletý kontrakt, přestoupil z pražské Slavie.

Osmatřicetiletý pravák hrající na pozici křídla patří dlouhodobě mezi nejlepší hokejisty působící v extralize, tuto vizitku potvrzuje dlouhá léta. Ve Slavii, ve které naposledy působil, získal v posledním ročníku v 61 utkáních 60 bodů (21+39). Předtím válel v nejvyšší soutěži Finska, Ruska a Švýcarska. Kromě toho působil v KHL i nejlepší soutěži světa, ve které nastoupil celkem ke 120 zápasům. Od podzimu se bude bít za Hradec Králové!

Hradecký Mountfield v posledních dvou sezónách trápila produktivita, proto se letos zaměřil na posílení týmu o gólové útočníky, což potvrzuje generální manažer Aleš Kmoníček. „Naším cílem bylo sehnat takové hráče, abychom výrazně pozvedli produktivitu, se kterou jsme měli problémy. Není dlouhodobě udržitelné, aby se o produktivitu starala pouze jedna lajna. Věřím, že to se nám podařilo příchodem nových útočníků, především Briana Ihnacaka a Adama Courchaina, protože oba dva jsou koncovými hráči s výbornou produktivitou,“ nechal se slyšet. Tím ale posílení ofenzivy mužstva neskončilo, ba naopak.

Peter Draisaitl s Tomášem Martincem se budou moci spolehnout ještě na jednoho nového koně – zkušeného, s čichem na gólové akce, který umí rozhodovat zápasy. „Poté co definitivně padla možnost působení Tomáše Mertla v našem klubu, jsme chtěli přivést ještě kvalitního útočníka. Jarda je top hráč, potvrzuje to každou sezónu. Jsme přesvědčeni, že také on naši produktivitu pozvedne,“ přeje si generální manažer.

Toho zároveň těší, že si bývalý reprezentant vybral právě Hradec Králové jako své další působiště. „Jarda i jeho agent si pečlivě zjišťovali informace o našem klubu ze všech možných zdrojů. Jarda od svých bývalých spoluhráčů Jirky Vašíčka a Adama Svobody, ale i dalších hráčů. Jsme rádi, že podané informace, kvalita našeho kádru a naše vize přesvědčily Jardu podepsat smlouvu u nás v Hradci,“ dodává závěrem generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Jaroslav Bednář je celkově sedmou posilou Mountfieldu HK před sezónou 2015/16. Už dříve byly oznámeny příchody gólmanů Tomáše Krále a Adama Svobody, obránce Karla Pilaře a útočníků Adama Courchaina, Briana Ihnacaka a Bedřicha Köhlera.

Foto: iSport.cz