Fanoušci
út 11.8.2015 | Klub

Ve FORTUNA aréně vystoupí světoznámý soubor Alexandrovci

Slavný pěvecký soubor ALEXANDROVCI vystoupí znovu v České republice v rámci letošního evropského turné. Šňůra dvanácti koncertů začne 10. října v Brně a zastaví se celkem v 9 městech – v Hradci Králové 18. října 2015 od 19:00 ve FORTUNA aréně.

Sto dvaceti členné světoznámé těleso se do našich sportovních hal vrátí po dvou letech se sólisty Vadimem Ananěvem a Borisem Dyakovem a navíc se speciálním hostem – Valérií „Lery“ Kurnuškinou, teprve osmiletou sólistkou, jejíž vystoupení sklízí ovace ve stoje. Jako tradičně se souborem zazpívají české hvězdy: tentokrát pozvání přijala jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček Helena Vondráčková a muzikálová zpěvačka Michaela Nosková.

Program nabídne kromě očekávané ruské klasiky – Kalinka a Kaťuša – také taneční vystoupení a moderní repertoár. S Helenou Vondráčkovou Alexandrovci zazpívají hit z muzikálu Mamma Mia! The Winner Takes It All od skupiny ABBA (s českým textem A ty se ptáš, co já) a s Michaelou Noskovou připomenou rockovou baladu skupiny Queen, Who Wants To Live Forever.

Alexandrovci se veřejnosti poprvé představili 12. října 1928. Tehdy se jmenovali Soubor rudoarmějské písně a tvořilo ho 12 mužů - osm zpěváků, dva tanečníci, harmonikář a recitátor. Soubor založil hudební skladatel, dirigent, sbormistr a pedagog Alexandr Vasiljevič Alexandrov, mimo jiné autor sovětské i současné ruské státní hymny, který stál v jeho čele až do své smrti v roce 1946. Od té doby nese proslulý soubor jeho jméno - Akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova.

Dnes má 200 zaměstnanců, skládá se z orchestru, pěveckého a tanečního sboru a ve vyprodaných sálech sklízí bouřlivé ovace po celém světě. Po rozpadu Sovětského svazu vystupovali Alexandrovci mimo jiné před papežem Janem Pavlem II, zpívali na soutěži Eurovize, na festivalu v San Remu a také na koncertech se známou finskou hudební skupinou Leningrad Cowboys. Jsou interprety ústřední skladby skupiny Beatles z filmu Hon na ponorku a v rámci německého turné v roce 2013 uvedli svou verzi Oscarem oceněné bondovky Skyfall, kterou proslavila zpěvačka Adele.

Vstupenky jsou v prodeji v cenách od 290 Kč do 1490 Kč v prodeji v sítích Ticket Art a TicketPortal. Turné u příležitosti 70. výročí osvobození a konce 2. světové války se koná pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana.