út 3.1.2017 | Matouš Soukup

Vyrovnání nás dostalo do laufu, přiznává střelec vítězné trefy Rastislav Dej

Zápas s Libercem se pro Mountfield nevyvíjel vůbec dobře, když po sérii vyloučení prohrával už 0:2. Ani tak však Hradečtí nesložili zbraně a díky velké bojovnosti vyrovnali stav ještě před druhou pauzou. V poslední části se o vítěznou trefu postaral slovenský rychlík Rastislav Dej, který svou dravostí před brankou završil týmový výkon celého týmu a rozhodl tak o cenném skalpu Tygrů.

Do třetí třetiny jsme vstoupili odhodlaní a s vírou, že to zvládneme

Liberec vedl již od dva góly, přesto odjíždí jako poražený. Jak se z vašeho pohledu zrodil velký obrat?
Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře, měli jsme strašně moc vyloučených. Liberec odskočil na dva góly a jsme moc rádi, že jsme se ještě ve druhé třetině dokázali vrátit do zápasu. Hodně nás ty dva góly povzbudily a do třetí třetiny jsme vstoupili plní sil a odhodlání, že to zvládneme, což se nám nakonec i podařilo a jsme za to strašně rádi. Liberec má silný tým a tohle se jim moc často nestává.

Za stavu 0:2 přišlo další, pětiminutové, oslabení. Co jste si v tu chvíli říkali na střídačce?
Nebylo to ideální, samozřejmě. Pro nás asi nejtěžší chvíle, kterou jsme ale ustáli a nedostali gól. Potom jsme se od toho odpíchli a byl to hodně důležitý moment v celém zápase.

Naopak do poslední části jste díky vyrovnání vstoupili lépe než Liberec, což také i vyústilo v rozhodující gól...
Ano, bylo to tím, že jsme tak rychle na konci druhé třetiny srovnali. Řekl bych, že jsme se díky tomu dostali trošku do laufu. Řekli jsme si, že ve třetí třetině to zlomíme na naši stranu. Zároveň jsme ale hráli i vzadu, aby nám Liberec ještě neodskočil. Jsme moc rádi, že jsme to zlomili, i když oni tam měli nějaké náznaky během naší přesilové hry, která nebyla ideální. I tak jsme to ale uplácali a jsme hrozně rádi.

Na Liberec jste nastoupili velmi důrazně. Jde o činnost, kterou jste si do extraligy přenesli zčásti i ze Spengler Cupu?
Neřekl bych, že to bylo ze Spengler Cupu. Tam se až tolik do těla nehrálo. Liberec je tím známý a my v tom musíme pokračovat dál. Aktivní hra a dohrávání hráčů jsou pro soupeře velice nepříjemné a bere jim to síly. V zápase jsme se přesvědčili, že pokud tak budeme hrát, můžeme být úspěšní.

Zápas s Libercem byl v podstatě jako v playoff

Po turnaji jste znovu vstoupili do víru extraligy. Jak náročný byl přechod zpět na českou scénu?
Po těch třech dnech, ve kterých jsme odehráli tři zápasy, nám moc sil nezůstalo. Byly tam ale dva nebo tři dny volné, kdy jsme si mohli oddychnout a být i s rodinou. Trošku si i odpočinout od hokeje. Davos jsme museli díky vysoké nadmořské výšce trochu rozdýchat (směje se). Proti Liberci nám to díky tomu i déle trvalo, ale během zápasu jsme to rozjezdili, a pak už to bylo dobré.

Zápasy s Libercem už asi jiné nebudou. Znovu se hrálo vyhrocené utkání...
Ano, s nimi je to vždycky takové. Hraje se v rychlém tempu, hráči se dohrávají a někdy jsou tam i náznaky bitek. Oni to mají nastolené a hrají tak už od minulé sezóny a my jsme věděli, do čeho jdeme. Je to jen dobře, protože tohle jsou v podstatě zápasy playoff a všechny to pak o to víc strhne.

V zápase bylo k vidění několik opravdu ostrých zákroků. Vnímáte je jako součást hry nebo do hokeje vůbec nepatří?
Tvrdá hra určitě k hokeji patří. Když je ale nějaký zákrok zezadu, kdy někdo padne na mantinel nebo různé sekání a píchání do hráčů, to by k tomu samozřejmě patřit nemělo. Zákeřnosti v hokeji já osobně nesnáším, ale ono je to těžké a někdy se to v zápalu boje stane.