Aktuální zprávy z klubu
po 27.7.2020 | Jan Brůna, Tomáš Borovec

Zpět mezi mantinely. A-tým konečně vyrazil na led

Hráči Mountfieldu HK se dočkali a v pondělí dopoledne poprvé od března trénovali na ledové ploše. K dispozici sice nebylo celé mužstvo, i tak ale hokejisty těšilo, že se po pauze konečně sešli a mohli se sklouznout. „Přípravu máme teď dvakrát denně na ledě a vždy do toho zařadíme ještě posilovnu,“ představuje plán pro nadcházející dny kouč Vladimír Růžička.

Hradečtí hokejisté se ve studené hale do provozní teploty dostali rychle, již první trénink na kluzišti byl totiž celkem výživný. „Na klucích bylo vidět, že se od začátku března nehrálo. Jsou natěšení a myslím si, že vynikající byla i suchá příprava – pracovali neskutečně. Hokej je ale o ledu a je vidět, že mají chuť,“ těší hlavního trenéra Vladimíra Růžičku.

V malé hale se nicméně ještě neproháněl celý tým. „Někteří kluci jsou na vyšetření a tři jsou v karanténě. Komplikace byly, ale myslím si, že je to pro všechny stejné,“ hlásí bývalý reprezentační kouč. Jak vůbec vnímal odložení startu mezi mantinely? „Celé to je složité, jiné týmy mají také problémy. Na každé mužstvo to může přijít kdykoliv. Podívejte se, co se děje ve světě,“ je si vědom trenér, jenž koučuje i svého syna.

S ohledem na zdravotní podmínky v zemi však stále přetrvává značná nejistota. „Jednoduché to nebude, to víme. Není to dobrá situace, ale musí to jít kolem nás. Řekli jsme si, že se budeme připravovat, a uvidíme, jak to bude. Tohle není otázka měsíce, ale může se to táhnout třeba celou sezónu,“ říká rodák z Mostu. Zároveň ovšem potvrzuje, že se tímto hráče snažil nerozptylovat. „Co přijde, stejně přijde, to neovlivníme. Přípravu máme teď dvakrát denně na ledě a vždy do toho zařadíme ještě posilovnu,“ vysvětluje.

Všichni, kteří si v teplém letním dni našli cestu na zimní stadion, mohli vidět poprvé v akci na ledě také nové tváře. „Bylo to jako každý první trénink; osahat si nové věci, ale už byla chuť. Od posledního zápasu a tréninku uběhla hrozně dlouhá doba tím, že to bylo stopnuté dřív. Je to příjemná změna,“ pochvaluje si konec úmorného čekání Jakub Sklenář.

A jak viděl první týmovou sešlost na ledové ploše Vladimír Růžička ml.? „V klidu jsme se projeli, samozřejmě času není úplně hodně, vůči všem okolnostem se to pořád posouvalo. Jsem zvyklý chodit na led okolo 10. července, takže tentokrát to bylo později. Ale to je jedno, tenhle týden bude tréninků dost, člověk si to osahá a bude to v pohodě,“ vidí situaci pozitivně bývalý hráč Slavie i Sparty.

Fotogalerie