Fotografie není přiložena
Fotografie není přiložena
útočník

Alex Tamáši

Narozen
25. 3. 1998
Výška
184 cm
Váha
85 kg
Hůl
levá
Národnost
SVK
Místo narození
Rimavská Sobota
Předchozí klub
HC ’05 iClinic Banská Bystrica
Příchod
květen 2023
Hráčské menu

Alex Tamáši je rodákem z dvacetitisícového městečka Rimavská Sobota na jihu Slovenska, odkud je to nedaleko do Banské Bystrice. Právě zde prošel šikovný centr mládeží, aby se nakonec prosadil i do A-týmu. Předtím si ale tempo slovenské extraligy vyzkoušel i v barvách slovenské dvacítky, které před lety nastupovala k zápasům před MSJ i v nejvyšší soutěži východních sousedů.

V roce 2018 si Alex Tamáši dokonce zahrál i na MSJ, v americkém Buffalu nicméně se slovenskou reprezentací U20 došel pouze do čtvrtfinále, kde stopku vystavili pozdější šampioni z Kanady. Přes následná hostování v Liptovském Mikuláši se 184 centimetrů vysoký centr nakonec prosadil i na soupisku HC 05.

V domácím prostředí Banské Bystrice Alex Tamáši postupně vyrostl v jednoho z tahounů svého mužstva, z mládežnického reprezentanta se pak stal členem slovenského dospělého nároďáku. Hned ve svém debutovém utkání proti Čechům vstřelil gól, když přebruslil Davida Jiříčka a nádherně zavěsil do protějšího rohu za zády Petra Kváči.

I díky povedené premiéře v reprezentaci si nakonec zahrál i na MS ve Finsku, kde vstřelil také jeden gól, a to Itálii. O rok později si Alex Tamáši opět vybojoval nominaci na šampionát v Lotyšsku a Finsku. Po něm však zamíří poprvé za hranice, jelikož dvouletou smlouvu podepsal pod Bílou věží.

Aktuální statistiky 2023/2024

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky eliteprospects.com

nenalezeny žádné fotografie
Rozhovory so 13.5.2023
Mountfield HK se v minulosti často stával útočištěm početné slovenské kolonie hokejistů, která se nyní rozrůstá o dalšího člena. Střední útočník Alex Tamáši je novou posilou Hradce, jednání s ním...
Tiskové zprávy pá 12.5.2023
Po Patriku Bartošákovi, Davidu Šťastném a Tomáši Pavelkovi představuje Mountfield HK po definitivním dotažení všech podmínek transferu další nové jméno pro svůj budující se kádr pro novou sezonu....