Zápasy
so 18.12.2010 | Tomáš Božek, Martin Voltr

Ústí vrátilo Hradci výsledek z prvního zápasu, vyhrálo 4:2

K odvetě za první nevydařený zápas přijeli na hradecký ČEZ Stadion Ústečtí Lvi. Favorit ze severních Čech šel jako první do vedení v osmé minutě, ale na pomezí první a druhé třetiny otočil stav na 2:1 Patrik Moskal. To však bylo bohužel pro domácí fanoušky vše. Jejich oblíbenci totiž před druhou pauzou nevyužili pětiminutovou přesilovku a v posledním dějství o svém vítězství rozhodli hosté. Nejprve využili svou teprve druhou přesilovou hru a výsledek pečetili v poslední minutě gólem do prázdné brány. V Hradci Králové se tak zrodil stejný výsledek jako v prvním vzájemném zápase a Lvi oplatili svému soupeři porážku 2:4.

První třetina skončila nerozhodně

V polovině šesté minuty se ke dvěma střelám dostal Lukáš Handlovský, ale Luňák domácí tým podržel. Na konci sedmé minuty se dostali do obrovské šance domácí – Martin Koudelka poslal puk napříč brankovištěm Vítovi Budínskému, který ho ale nedokázal dostat do branky.

V osmé minutě se poprvé měnilo skóre. Šagátovu střelu Luňák ještě vyrazil před sebe, ale na dorážku Richarda Diviše už byl krátký – 0:1.

Na začátku desáté minuty střílel od modré čáry Vágner, ale Orct jeho ránu vyrazil levým betonem. Oba týmy si pak zahrály přesilovku, ale stav zápasu se nezměnil. V polovině 17. minuty vypálil Jiří Kadlec, ale jeho přesná střela ztroskotala na Zdeňku Orctovi.

V polovině 19. minuty se Hradec dočkal vyrovnání. Jan Hruška našel napříč pásmem Patrika Moskala, jehož první střelu Orct ještě vyrazil, ale dorážka už mu propadla mezi betony – 1:1. V poslední minutě ještě mohl hosty vrátit do vedení Mikulík, ale Luňák svůj tým podržel.

Ve druhé části přidaly oba týmy po jedné brance

V polovině 23. minuty šli Hradečtí do vedení a opět se prosadil Patrik Moskal, který po boji před ústeckou brankou dokázal dostat puk do branky – 2:1.

Ve 27. minutě mohl vyrovnat Jan Kloz, ale jeho tvrdou ránu Luňák vyrazil nad branku. O minutu později se však hosté vyrovnání dočkali – Hovorkovu střelu Klement srazil vedle branky, ale puk se od zadního mantinelu odrazil k úplně volnému Zbyňku Hamplovi a ten překonal Filipa Luňáka – 2:2.

V polovině zápasu mohl dostat Ústí do vedení Handlovský, ale před poloodkrytou brankou kotouč promáchnul. O chvíli později po Kadlecově přihrávce střílel Roubík, ale s jeho bekhendovým pokusem si Orct poradil.

Důležitý moment přišel v čase 34:45, když za tvrdý faul na Čápa byl Zbyněk Hampl potrestán na 5 minut + do konce utkání. Hradec však pětiminutovou přesilovku nevyužil a po 40 minutách tak oba týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Ve třetí třetině Ústí zápas rozhodlo

Hned v úvodu třetího dějství si Hradec zahrál další přesilovku, ale ani tato se mu příliš nevydařila. Ve 44. minutě se dostal do velké šance Roubík, ale jeden z hostů ho zahákoval a zabránil mu tak ve střele. V polovině 48. minuty měl před sebou odkrytou branku Milan Šagát, ale v poslední chvíli se mu do střely vrhl Lukáš Popela.

Na začátku 53. minuty šlo Ústí do vedení – Lukáš Handlovský dostal napříč pásmem přihrávku a překonal Filipa Luňáka – 2:3. Domácí tým se snažil o vyrovnání a 2 minuty před koncem dostal i možnost přesilové hry poté, co hosté hráli v šesti. Do velké příležitosti se dostal Martin Klement, ale Orct jeho pokus vyrazil ramenem. V poslední minutě zkusil Hradec hru bez brankáře. 34 sekund před koncem se však do prázdné branky trefil David Pojkar a definitivně tím pohřbil hradecké naděje – 2:4.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 -2 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Miloslav Čermák 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 2 2 1 0
Ondřej Hruška 0 0 0 1 0
Lukáš Chmelíř 0 1 1 1 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Martin Klement 0 0 0 -1 0
Martin Koudelka 0 0 0 -2 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 2
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 2 0 2 0 0
Lukáš Popela 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 -1 0
Martin Vágner 0 0 0 0 2
Bohdan Višňák 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 37 3 34 91,89 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Utkání se nám nepovedlo tak, jak jsme chtěli. Mysleli jsme, že když přijdou lidi, prezentujeme se trošku lepším výkonem. Ale bohužel se na některých hráčích podepsala nemoc a také fakt, že středeční zápas ve Vrchlabí nás stál hodně sil. Důležité byly přesilovky. V té naší pětiminutové jsme měli aspoň jednoho góla dát, ale hráli jsme ji vyloženě špatně. Pak jsme v oslabení dostali na 2:3 trošku šťastnou střelou Ústí. Od začátku utkání jsme měli být aktivnější, hráči měli ze soupeře zbytečný respekt. Po úspěchu ve Vrchlabí jsme chtěli vyhrát, což se bohužel nepodařilo.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi):
Dnešní zápas se mi hodnotí velmi pozitivně, jelikož jsme zde uspěli výsledkem 4:2 a odvážíme si tři body, které nám pomůžou v cestě na první příčku v tabulce. Utkání bylo výsledkově vyrovnané, nicméně si myslím, že jsme měli více ze hry a také více šancí. Nastřelili jsme asi dvě nebo tři tyčky a nakonec to vítězství zaslouženě urvali.

Fotogalerie