Tiskové zprávy
čt 16.12.2010 | Petr Neckař

Na stadionu bude v sobotu tepleji

Už při prvoligovém hokejovém utkání Hradec Králové – Ústí nad Labem, které na hradeckém ČEZ stadionu začne v sobotu v 18 hod., bude divákům tepleji než při předchozím domácím utkání. Vedení klubu HC VCES Hradec Králové se totiž rozhodlo, ve spolupráci s firmou ABD Invest, při utkání s Ústí nad Labem zvýšit teplotu na stadionu.

„Bude se jednat o zkušební zvýšení teploty. Pokud se vše osvědčí a systém vzduchotechniky bude řádně fungovat, připravíme vše tak, aby se každé domácí utkání mohlo odehrávat v příjemné teplotě. Chceme tak vyhovět našim fanouškům, kteří si mnohdy stěžují, že jim je na zimním stadionu zima,“ řekl předseda představenstva klubu HC VCES Hradec Králové a hradecký zastupitel Martin Soukup. Uvedl dále, že cílem zkušebního zvýšení teploty je, aby se fanoušci na stadionu cítili příjemněji a aby jich na zápasy chodilo více.

„V tuto chvíli nevím, kolik stupňů na stadionu v sobotu bude, každopádně mohu slíbit, že teplota bude vyšší než obvykle, což je pro návštěvníky určitě pozitivní zpráva. Zdůrazňuji ale, že se jedná o zkušební zvýšení teploty, kterým si chceme ověřit náklady a také to, zda řádně funguje vzduchotechnika. Poté vše vyhodnotíme. Při sobotním utkání se zvýšení teploty neprojeví ve zvýšení ceny vstupenky, nicméně je možné, že se v příštím roce do ceny vstupenky náklady na vytápění zahrnou. O všem teprve budeme jednat,“ uvedl Martin Soukup.

Dodejme, že v sobotu v 18 hod. půjde o velmi atraktivní utkání. Hradecký tým je teď v prvoligové tabulce díky středeční výhře ve Vrchlabí na čtvrtém místě, klub HC Slovan Ústečtí lvi je druhý.

„Přál bych si, aby hradecký tým v sobotu přišlo povzbudit co nejvíce diváků. Návštěvnost v posledních zápasech nebyla nejvyšší, věřím ale, že zvýšení teploty na stadionu k vyšší návštěvnosti přispěje. Mohou tak bez obav přijít i rodiče s dětmi. Věřím, že atmosféra bude výborná,“ doufá Martin Soukup.

Zástupci vedení klubu na ledové ploše před utkáním poděkují bývalému primátorovi Otakaru Divíškovi za předchozí spolupráci. Někdejší primátor dostane dres a drobnou pozornost. Připravuje se také soutěž pro fanoušky.