Rozhovory
ne 19.12.2010 | Petr Neckař

Filip Luňák: Na můj vkus jsme dělali až moc nepřesností

Hradecký tým v devětadvacátém kole první hokejové ligy prohrál 2:4 s Ústí nad Labem. Stejným výsledkem v říjnu skončilo utkání čtrnáctého kola – tehdy se v Ústí z výhry radoval Hradec. Soupeři si tedy nezůstali nic dlužni. Po skončení sobotního zápasu jsme požádali o rozhovor gólmana domácích Filipa Luňáka.

Filipe, po prohře náš rozhovor nebude asi moc optimistický – jak utkání hodnotíš?
Nehodnotí se mi to moc dobře. I přesto, že jsme prohráli, si myslím, že jsme nehráli špatný zápas. Na můj vkus jsme ale dělali až moc nepřesností. Dva góly jsme v podstatě Ústí darovali sami, což mě dost mrzí. Bohužel… V Ústí jsme vyhráli, dneska nám to oplatili. Takový je hokej.

Hosté začali nebezpečně. V první třetině se dostal v šesté minutě Handlovský ke dvěma nebezpečným střelám, ale ty jsi vždy pohotově zasáhl. I dnes jsi domácí několikrát podržel…
Hosté měli v první třetině spoustu šancí. Handlovský hrál dobře. Znám ho z Třebíče, je to docela šikovný hokejista. Při jeho střelách jsem měl i kus štěstí. Dorážel mi to mezi nohy, jen tak tak to zůstalo mezi stehny. První třetinu jsme naštěstí přežili. Myslel jsem, že to bude dobré. Přál jsem si v té době, abychom vyhráli 3:2. Hrozně jsem tomu dnes věřil. Ty síly už ale bohužel tolik nemáme. Já sám jsem hrál s docela velkou virózou, takže ve třetí třetině jsem byl už úplně vyždímaný. Snad se dáme do Chomutova do kupy.

První třetina skončila nerozhodně 1:1. V té době vyrovnání v závěru třetiny vypadalo slibně, nadějně… Souhlasíš?
Skutečně jsem si myslel, že vyhrajeme, ale nedopadlo to. Jak první gól v první třetině, tak i druhý gól v další třetině jsme dostali z dorážky…

Po druhé třetině byl stav rovněž nerozhodný, nicméně rozhodnutí se začalo rýsovat zhruba v polovině třetí třetiny, kdy byl za podražení vyloučen Aleš Křetínský. V 53. minutě tě prostřelil Lukáš Handlovský a bylo to 2:3. Sice jste se snažili vyrovnat, což vyústilo v hru bez brankáře, ale ta nedopadla – hosté zvýšili na konečných 2:4…
Tentokrát jsme už na ten konec neměli tolik „šťávy“, což je škoda… Hosté hráli výborně a měli výborného gólmana.

V hale bylo tentokrát tepleji. Jak se vám ve vytopené hale hrálo?
Začátek byl pro nás poměrně velký nezvyk. Spoustu hráčů to teplo docela překvapilo. Mně se chytalo dobře. Během třetí třetiny se trošku ochladilo. Teplo jsme každopádně při utkání zaznamenali – poslední dobou tu totiž bývala velká zima, což jsem vždy cítil už na rozbruslení. Teď to bylo příjemnější.

Na zápas přišlo více fanoušků než obvykle. Bylo to na ledě znát?
No samozřejmě. Přišlo jich přes 1300 a moc jim za jejich podporu děkuju. Zápasy, na které přijde 700 až 800 diváků, jsou slabé – nedá se říct, že by nás při slabé návštěvnosti hnal nějaký kotel dopředu. Snad už bude návštěvnost vysoká. Uvidíme. Dnes bylo víc lidí a hned byla podstatně lepší atmosféra. Všem fanouškům, a to mluvím i za kluky, přeju hezké Vánoce. A po Vánocích se na ně zase těšíme.