Preview k zápasu
pá 17.12.2010 | Sanny Muharem

V sobotu přijede pod Bílou věž druhé Ústí nad Labem

Možná poslední představení hradeckých hokejistů v letošním roce před domácím publikem, možná nikoliv. Obě varianty přicházejí v úvahu. O něco moudřejší budeme po sobotním zápase s Ústeckými Lvy. Kádr ze severu Čech je nyní na druhém místě a ztrácí pouze dva body na první místo. Utkání startuje tradičně v 18:00 hodin, přijďte podpořit hradecké hokejisty!

0 utkání bez vstřelené branky 1
6:1 (Litoměřice) nejvyšší výhra 6:0 (Benátky)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 2:4 (Hradec)
Jaroslav Roubík (16+16) nejproduktivnější hráč Robin Hanzl (8+14)
Jaroslav Roubík: 16 nejlepší střelec Marek Čurilla: 11
Jiří Kadlec: 18 nejvíce asistencí Robin Hanzl: 14
Vít Budínský: 32 min. nejtrestanější hráč Petr Kanko: 65 min.
Filip Luňák: 92,37% úspěšnost brankáře Dušan Salfický: 96,25% a Zdeněk Orct: 91,71%
Zdeněk Čáp a Jaroslav Roubík: +8 nej. hráč v +/- Marek Čurilla a Roman Němeček: +12

Forma

Hradečtí hokejisté ve středu v podvečer absolvovali východočeské derby a zvládli ho bravurně, když svého rivala z Vrchlabí dokázali porazit na jeho ledě v poměru 6:4. Ještě předtím zdolali svěřenci trenéra Jiřího Mičky Tábor, a to klidným výsledkem 5:2. Hradec se aktuálně nachází na čtvrté příčce, přičemž má na kontě 51 bodů.

Jen o dva body méně mají Berounští Medvědi. Pokud by po třiceti kolech Hradec čtvrté místo udržel, nebo se dokonce posunul na vyšší pozici, mohou se jeho fandové těšit ještě na jedno domácí představení v tomto kalendářním roce - konkrétně v pondělí 27.12. Pakliže však Hradec spadne na pátou příčku (hůř už dopadnout nemůže), tak oba zbývající zápasy roku 2010 odehraje venku. Na středu 29.12. si tak mohou hradečtí výjezdníci už teď plánovat cestu za utkáním svého týmu, jen se ještě uvidí, kam to bude.

Ústí doma v minulém kole vyprášilo kožich Medvědům 4:1 a i díky tomu se Hradec posunul mezi elitní čtyřku první ligy. O kolo zpět v sobotu vyjeli měřit síly do Havlíčkova Brodu, kde prohráli spíše fotbalovým výsledkem 0:2. Nyní doléhají na Chomutov, který je pouze dva body před nimi v tabulce a do Hradce Králové pojedou zcela jistě s cílem naplno bodovat.

Hradec již jednou letos Lvy překvapivě porazil

V říjnu Východočeši vyjeli na led Ústeckých Lvů, kde byl domácí celek jednoznačně papírovým favoritem. Již v šesté minutě se však Hradec dostal do vedení zásluhou Moskala a o deset minut později zvýšil na 2:0 Šejnoha. Záhy sice domácí snížili, ale ve druhé třetině Hradec brankami Budínského a muže zápasu Jana Šejnohy odskočil na rozdíl tří gólů. Ten už Lvi pouze korigovali v předposlední minutě, na kostce tak po šedesáti minutách svítil překvapivý stav 2:4. Ještě překvapivější ale byla skutečnost, že po tomto vydařeném představení se už Jan Šejnoha v hradecké sestavě neobjevil...

Hráčský kádr

Klubové statistice vévodí jednadvacetiletý Robin Hanzl, který se pyšní dvaadvaceti kanadskými body, když dokázal puk do sítě soupeře dostat osmkrát a čtrnáctkrát přesně nahrál. O dva body méně má Jan Kloz, který doposud nasbíral dvacet bodů za deset branek a deset asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je Roman Němeček s dvanácti body (4+8). Trenér Petr Rosol si může vybírat mezi dvěma zkušenými brankáři. V letošní sezóně zatím dostává více šancí Zdeněk Orct před Dušanem Salfickým.

Utkání začíná v 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadionu, kde bude tepleji než v minulých zápasech. Kdo však nebude moci dorazit přímo na stadion, může sledovat zápas v podobě textového on-line přenosu. Do Hradce byla delegována také trojice zkušených rozhodčích. Jako hlavní bude střetnutí řídit pan Svoboda a na čarách mu budou asistovat pánové Brejcha a Suchánek.