Ing. Aleš Kmoníček – generální manažer

Aleš Kmoníček je absolventem VŠE v Praze, kde vystudoval obor Ekonomika nevýrobní sféry. Ve sportovním prostředí aktivně působí od roku 1994 a své získané zkušenosti a kontakty zúročuje v hradeckém klubu. Manažerský post pro něj není žádnou novinkou – v letech 2001 a 2002 byl generálním ředitelem fotbalového klubu FK AS Pardubice. Bohaté zkušenosti má i se zastupováním sportovců, zejména hokejistů. S dráhou sportovního manažera, která je pro něj velkým koníčkem, pokračoval mezi lety 2007 a 2011 v HC Vrchlabí.

Před sezónou 2011/12 se přesunul do východočeské metropole, kde působil nejprve jako generální manažer HC VCES Hradec Králové. Před dalším ročníkem se výraznou měrou podílel na změně identity klubu, která se promítla i do jeho názvu. Nově vytvořené Královské lvy vedl coby generální manažer od roku 2012, zároveň byl místopředsedou představenstva této společnosti. Po přesunu extraligy pod Bílou věž, o který se před ročníkem 2013/14 zasloužil, řídil z pozice generálního manažera klub Mountfield HK a mládež Královských lvů, a to až do jejího sloučení s Mountfieldem HK v roce 2015.

V současné době tak zastává post generálního manažera klubu Mountfield HK, mezi lety 2013 a 2018 byl zároveň členem představenstva Mountfieldu HK, od roku 2015 také členem představenstva APK LH. V červnu 2016 byl navíc zvolen do Výkonného výboru ČSLH za oblast vrcholového hokeje.