HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek

Spengler Cup 2017

Fantastická zpráva pro vedení klubu, hráče i fanoušky hradeckého hokeje – Mountfield HK byl znovu po roce pozván na jeden z nejslavnějších hokejových turnajů na světě. Vloni zanechali Hradečtí v Davosu velmi dobrý dojem, letos ho mohou zopakovat nebo ještě vylepšit – zúčastní se totiž 91. ročníku Spengler Cupu!

Jestli loňská sezóna byla nadupaná, ta letošní je ještě více – Mountfield Cup, Champions Hockey League, Tipsport extraliga… a ještě k tomu Spengler Cup. Na konci roku 2016 vyrazil hradecký hokejový klub do Švýcarska na populární akci, letos se do známého prostředí vrátí, a to tradičně mezi Vánoci a Novým rokem.

Pořadatelé turnaje totiž pozvali Mountfield HK i na další ročník, vedení klubu nad nabídkou neváhalo. „Opětovné pozvání na tento populární turnaj vnímám jako projev ocenění našich kvalitních výkonů na minulém jubilejním 90. ročníku, stejně tak jako ocenění skvělého vystoupení našich fanoušků, kteří svojí typickou podporou našich hráčů velmi mile překvapili tamní publikum i média,“ těší prezidenta klubu Miroslava Schöna.

Na 90. ročníku si Východočeši připsali nejprve výhru 4:3 nad Jekatěrinburgem, následně padli stejným výsledkem s Luganem. Hradečtí tak museli ve třetím dnu absolvovat třetí těžký zápas a ve čtvrtfinále nakonec padli s pozdějším vítězem, Výběrem Kanady 1:5.

I přesto zanechali na turnaji pozitivní dojem a vysloužili si cennou vstupenku i na další ročník. „I z tohoto důvodu se snažíme vytvořit kvalitní mužstvo, které bude zase o něco zkušenější. Budeme se snažit navázat na loňské výkony, které bychom chtěli ještě vylepšit a posunout se tak na tomto turnaji minimálně o stupínek výše,“ prozrazuje předseda představenstva Mountfieldu HK.

Hradec čeká ve skupině Kanada a Davos!

Již tradičně se veškeré evropské hokejové dění mezi Vánocemi a Novým rokem ubírá právě do švýcarského Davosu, kde se od roku 1923 koná turnaj týmů pozvaných místním hokejovým klubem. Mimo českého klubu a pořádajícího Davosu se na akci představí výběr Kanady, Dinamo Riga, výběr Švýcarska a finský HPK Hämeenlinna.

Svěřenci Václava Sýkory před sebou v letošním ročníku mají opravdu těžký úkol, jelikož je hned ve skupině čekají dva historicky nejúspěšnější týmy celého turnaje. Vůbec nejlepším klubem je s patnácti tituly pořádající Davos, hned za ním se drží se čtrnácti trofejemi kanadský výběr. Ten navíc, jak již bylo řečeno, ovládl i loňský ročník, ve kterém překazil cestu k medailovým umístěním právě hradeckému Mountfieldu.

Zavedený systém turnaje zůstává nezměněn. Šest účastníků je rozděleno do dvou tříčlenných skupin nazvaných Torriani a Cattini. V první zmiňované skupině bude své boje svádět Team Suisse, Dinamo Riga a finský celek HPK, přičemž všechna jejich utkání budou začínat v 15 hodin. Skupinu Cattini tvoří Team Canada, Mountfield HK a domácí HC Davos. Duely této skupiny mají úvodní vhazování naplánováno na 20:15.

Rozlosování Spengler Cupu 2017

skupina Torriani – Team Suisse, Dinamo Riga, HPK
skupina Cattini – Mountfield HK, Team Canada, HC Davos

úterý 26. prosince:
15:00 Team Suisse – Dinamo Riga
20:15 Mountfield HK – Team Canada

středa 27. prosince:
15:00 HPK – poražený ze zápasu Team Suisse / Dinamo Riga
20:15 HC Davos – poražený ze zápasu Mountfield HK / Team Canada

čtvrtek 28. prosince:
15:00 vítěz zápasu Team Suisse / Dinamo Riga – HPK
20:15 vítěz zápasu Mountfield HK / Team Canada – HC Davos

pátek 29. prosince – čtvrtfinále:
15:00 2. tým skupiny Torriani – 3. tým skupiny Cattini
20:15 2. tým skupiny Cattini – 3. tým skupiny Torriani

sobota 30. prosince – semifinále:
15:00 1. tým skupiny Cattini – vítěz zápasu Torriani 2 / Cattini 3
20:15 1. tým skupiny Torriani – vítěz zápasu Cattini 2 / Torriani 3

neděle 31. prosince:
12:00 finále

 
Zápasy
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice