Žáci
st 3.2.2016 | Nikola Matějčková, Jan Vavřina

Představujeme 7. třídu: Lídr turnaje HOCKEY TOUR 03 a Ondřej Kacetl patronem

Tým pod vedením Petra Luštince hraje tuto sezónu vlastně dvě soutěže. V krajské lize starších žáků dokázal Mountfield HK vyhrát svou skupinu a momentálně bojuje v nadstavbě. Druhá soutěž je HOCKEY TOUR 03. Turnaj, kterého se účastní šestnáct týmů, jenž jsou špičkou mládežnického hokeje v ročníku 2003. Hradec v této našlapané soutěži zatím hájí první místo!

Ondřej Kacetl: V Hradci se výborně pracuje s mládeží

Mladý brankář se zajímá o své svěřence, hlavně tedy o gólmany. „Nějaký trénink jsem s nimi absolvoval, ale spíše se zaměřuji na brankáře. Hráčům zase radím, co je pro gólmany nepříjemné. S tím souvisí, že pomáhám Filipovi Luňákovi na brankářských kempech a snažím se tam předávat zkušenosti, co jsem zatím nabral,“ říká nadšeně patron 7. třídy.

Představujeme mládež & patrony
Junioři & Jiří Vašíček

Starší dorost & Jaroslav Kudrna

Mladší dorost & Rudolf Červený

8. třída a Bohumil Jank

» 7. třída & Ondřej Kacetl «

Strážce svatyně A-týmu je pro mladé brankáře vzorem, patronem, ale pro některé i kamarádem. „To je individuální. Nemusím moc vykání, a když už s nimi nějakou dobu jsem tak chci, aby mně tykali. Když jsem byl malý a přišel za námi hráč z A-týmu, tak jsme se všichni strašně snažili a poslouchali jeho rady.

Kdybych s nimi chodil každou chvilku, tak by je ostych asi přešel a brali by mě víc jako toho, co jim poradí. Jsou z toho paf, ale to já byl taky. Je super, když za vámi takhle někdo dojde a poradí. Ty, které znám víc, což jsou třeba gólmani z kempů, tak mě berou normálně jako pomoc. U hráčů ale nevím. Těžko říct,“ popisuje vztahy s mladými hráči Ondřej Kacetl.

V Hradci nejsou jen kempy pro brankáře, ale i pro útočníky a obránce. Rovněž nechybí kurzy bruslení a střelby. „Je to velké plus a je vidět, jak se v Hradci výborně pracuje s mládeží. Je důležité v tom pokračovat, protože to jsou výborné věci. Ve Znojmě, kde byla celá moje kariéra, byly jednou za týden brankářské tréninky celé mládeže: od přípravky až po juniorku. Nikdy jsem neviděl, že by byl kemp v rámci celé jižní Moravy.

Takhle to vypadá, když se patron věnuje svým "svěřencům" aneb Ondra #Kacetl na tréninku se sedmou třídou.

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),

Tady je strašně moc týmů okolo Hradce a lidi sem jezdí, protože to má obrovskou kvalitu. Když budu mluvit za gólmanský kemp, tak sem jezdí i z velké dálky, protože vidí, že je to super, že to těm klukům dá něco do budoucna a můžu to jedině doporučit. Určitě i kempy obránců a útočníků jsou parádní. Obránců je málo a všichni se teď hodně zaměřují na obranu a snaží se vychovat skvělé obránce i útočníky. Tady v Hradci je to super věc,“ chválí práci s mládeží Ondřej Kacetl.

Hradečtí mladíci hrají krajskou ligu starších žáků. Svou tabulku vyhráli o dva body. Ze čtrnácti zápasů dokázali vyhrát dvanáct. V nadstavbě mají bilanci tří výher, jedné remízy a jedné prohry, zatím jim patří čtvrtá příčka. Paralelně hraný turnaj HOCKEY TOUR 03 vychází hradeckým mladíkům na výbornou. Po třinácti odehraných zápasech jsou na prvním místě se sedmadvaceti body a před druhou Plzní mají náskok pěti bodů!

Útočník Petr Moravec: Snad nám forma vydrží

Talentovaný hráč Petr Moravec hraje střídavě za sedmou i osmou třídu. „Jsem z Rychnova nad Kněžnou, dojíždím sem třikrát týdně na tréninky. K hokeji jsem se dostal přes rodiče, kteří mě naučili bruslit. K hokeji jako takovému mě dovedl asi taťka. Hraju v útoku na pozici centra, protože mě baví tvořit hru,“ vypráví o svých začátcích mladý forvard.

Hráč ročníku 2003 stabilně nastupuje o třídu výš, kde získává cenné zkušenosti. „Hraju spíše za osmou třídu. S týmem a výsledky jsem celkem spokojen, ale mohlo by to být samozřejmě lepší. Cíl s osmou třídou je být třetí a porazit Pardubice, a se sedmou třídou vyhrát HOCKEY TOUR 03. Tam se nám daří dobře, jsme první. Doufáme, že nám forma vydrží,“ říká Petr Moravec.

Sedmáci absolvovali o Vánocích dva turnaje. Jeden v Litvínově a druhý v Plzni, což bylo součástí již zmíněného HOCKEY TOUR 03. Na obou turnajích brali královéhradečtí mladíci zlato! „Turnaje byly super. Jsem rád, že jsem tam mohl být,“ vykládá nadšeně mladý centr.

Každá třída má svého patrona, sedmá nevyjímaje. „Je to paráda, že s námi chodí extraligoví hráči na led. Mohou nám předat spoustu rad i zkušeností. Pár z nich chodí trénovat i na kempy mládeže. Těch se taky zúčastňuji, protože se můžu naučit něco nového a získat zkušenosti, které nám tu předávají i takoví hráči jako Martin Hosták nebo Michal Tvrdík,“ chválí Petr Moravec možnost setkat se na ledě s extraligovými hokejisty.