Aktuální zprávy z klubu
st 28.11.2018 | Klub

Mountfield HK bude znovu pomáhat, Skóruj pro... se vrací!

Stejně jako vloni, i letos chce hradecký hokejový klub víc. A to nejen bodů a vítězství, ale také pomoci potřebným. Po předchozích dvou úspěšných ročnících se proto znovu před Vánoci rozjíždí fanouškům známý projekt Skóruj pro... Jeho smyslem je proměnit hradecké góly v peníze a tím pomoci jednomu z hendikepovaných dětí.

První prosincový zápas odehraje Mountfield HK v neděli na vítkovickém ledě a už tam bude skórovat pro tříletou Marušku, která ke své důležité léčbě potřebuje podložku na cévní fyzioterapii-rehabilitaci Bemer. Její pořízení je však v takové výši, že na ni rodina dívky aktuálně nedosáhne, proto se bude snažit pomoci hradecký hokejový klub spolu se svými fanoušky.

Princip celé akce zůstává stejně jednoduchý: Celý měsíc bude patřit jednomu z hendikepovaných dětí a právě jemu bude měsíční podpora věnována. A o co konkrétně jde? Za každý gól, který vsítí hráči Mountfieldu HK v Tipsport extralize, bude vystaven jeden speciální puk obsahující logo akce, logo klubu, popis zápasu a vlastnoruční podpis střelce branky. Daný puk můžete za 1 000 Kč získat, přičemž celá částka půjde na konto daného dítěte.

Kolik peněz obdarovaný obdrží, záleží na hráčích A-týmu (kolik dají v daném měsíci branek) a na fanoušcích (kolik puků si pořídí). Platí přitom jednoduchá rovnice: jeden gól = jeden puk = 1 000 Kč. Svou měrou přispěje potřebným také kabina A-mužstva.

A jaká je odměna pro vás? Kromě unikátního pamětního puku opatřeného vlastnoručním podpisem skórujícího hráče obdržíte dvě vstupenky na stání na vybrané utkání Mountfieldu HK a také fotografii, na které budete s celým A-týmem! Hlavní odměnou je ale pomoc dítěti, které to opravdu potřebuje!

V předchozích dvou sezónách rozebrali příznivci nejen hradeckého hokeje všechny vystavené puky do jednoho. V ročníku 2016/17 vynesla charitativní akce Skóruj pro... pěti dětem – Fandovi, Pepíkovi, Vojtovi, Radimovi a Matějovi – celkem 157 tisíc korun. O rok později se dočkaly tři nemocné děti – Péťa, Ella a Janička – dohromady 88 tisíc korun.

Kotouče je možné rezervovat pár vteřin po vstřelení každé hradecké branky prostřednictvím webových stránek klubu, konkrétně na www.mountfieldhk.cz/skorujpro

Příběh Marušky Kubínové

Maruška neměla lehký vstup do života. Když se ve 27. týdnu těhotenství narodila, vážila 980 gramů. Do toho se přidalo krvácení do mozku a infekce, která měla negativní vliv na srdíčko a Maruška musela být napojena na umělé dýchání. Ve druhém měsíci po narození se infekce rozšířila do mozku a následně do celého těla. Celkem prvních pět měsíců v nemocnici ji přineslo trvalé následky.

Maruška má opožděný psychomotorický vývoj, dětskou mozkovou obrnu a zaveden shunt z mozku do břišní dutiny. V současné době jsou Marušce tři roky a nejvíce potřebuje podložku na fyzikální cévní terapii Bemer, kterou si již vyzkoušela a v rámci terapie jí velice pomáhá. Mohla by lépe vstřebávat mozkomíšní mok a nehrozilo by tak velké riziko ucpávání nitrolebního shuntu. Další výbornou vlastností je to, že cévní fyzioterapie napomáhá prokrvení mozku a jeho prokysličení.

Peníze by rodina využila na pořízení speciální podložky, která stojí 120 000 Kč. Pomozme Marušce zlepšit její život!