Rozhovory
so 24.8.2013 | Jan Vavřina

Extraliga v Hradci? Otázka snů, netají Michal Tvrdík

Královéhradečtí hokejisté nastoupili v pátek podvečer proti loňskému vítězi celé European Trophy. Utkání s Luleou se odehrálo ve velkém tempu, Mountfield HK však na body nakonec nedosáhl. Hostující brankář Bellissimo musel řešit hned několik útočných výpadů, o které se postarala druhá formace v čele s Michalem Tvrdíkem. Právě tento hokejista si jako jeden z mála bývalých Královských lvů pravděpodobně pod Bílou věží zahraje v příští sezóně nejvyšší soutěž.

Hradečtí byli kvalitnímu švédskému týmu vyrovnaným soupeřem, na body však jejich výkon nestačil. „Kdybychom měli více štěstí, tak nám tam něco mohlo spadnout a naopak kdybychom neudělali chyby, které dokázal soupeř využít, mohli jsme být úspěšní,“ hledá příčiny porážky královéhradecký útočník.

Přestože domácí nedotáhli utkání do vítězného konce, s předvedenou hrou mohli být spokojeni. Oproti utkání s Kometou Brno bylo znát herní zlepšení. „Dneska se nám hrálo lépe, než s Kometou,“ potvrzuje větší pohodu na hokejkách hráč s více než 600 extraligovými starty.

V přípravném období trenéři často točí sestavou, Michal Tvrdík zřejmě parťáka do útoku už našel. V posledních dvou zápasech nastoupil po boku Lukáše Květoně a jejich spolupráce fungovala. V duelu proti Lulee oba borce doplnil na křídle Rastislav Dej a právě druhá formace dostávala úřadujícího vítěze European Trophy pod tlak. „Minulý zápas z naší strany nebyl dobrý, nyní už přišlo zlepšení, bylo na čem stavět. Ne že bychom byli úplně spokojení, ale nějaké vazby ve hře byly,“ pochvaluje si spolupráci druhé útočné řady.

Kádr Mountfieldu HK doznal řady změn, z loňských Královských lvů zůstali v Hradci pouze dva zástupci – Michal Tvrdík a David Švagrovský. Dalšími případnými změnami se Michal Tvrdík nezabývá. „Snažím se nad tím nepřemýšlet, protože na sebe nechci zbytečně vytvářet tlak z této strany.“

Velmi dobře technicky vybavený hráč působí v Hradci Králové třetí sezónu, s extraligou už příliš nepočítal. „S Hradcem jsme ambice na extraligu měli, ale bohužel jsme je nedokázali naplnit. To, že tady budeme hrát extraligu, byla otázka snů,“ přiznává jeden z nejzkušenějších borců Mountfieldu HK.

Přesun extraligy do Hradce Králové vidí hráč s číslem 12 dvousečně. „Lhal bych, kdybych říkal, že bych si extraligu rád nezahrál. Na druhou stranu jsme tady měli fajn partu, takže mě mrzí, k čemu došlo,“ netají se rozporuplnými pocity hradecký centr.

Už v přípravném období je hojně skloňovaným tématem derby s Pardubicemi. Velmi pikantní budou zápasy s Pardubicemi i pro Michala Tvrdíka, který se tím ale ještě nezabývá. „Já jsem zápasů proti Pardubicím zažil celkem dost, ale do hlavy si tohle ještě nedávám, to je ještě dost daleko,“ říká hráč, který většinu své kariéry strávil právě ve městě perníku.

Protože se oproti loňské sezóně bude v Hradci hrát vyšší soutěž, zkvalitnil se mimo jiné servis pro hráče. „My jsme tady měli na první ligu servis velice dobrý, ale přece jen je ten extraligový ještě o něčem jiném, a to se tady v současnoti děje,“ pochvaluje si zázemí a práci realizačního týmu.

Každý tým potřebuje podporu svých fanoušků, nejinak je tomu v Hradci Králové. „Doufám, že budou fanoušci chodit a fandit v co nejhojnějším počtu. Já jim můžu slíbit, že uděláme všechno pro to, abychom byli spokojeni my i oni,“ láká diváky na tribuny Michal Tvrdík.