Rozhovory
pá 23.8.2013 | Martin Matuška

Peter Mikuš: S Luleou se hrálo těžko, přesto můžeme být spokojeni

Velký soupeř, velký zápas. Po zápase s Kometou Brno měli hradečtí hokejisté co napravovat, a to se jim takřka beze zbytku povedlo. Luleå je vybičovala k výbornému výkonu a příliš nescházelo, aby švédského vicemistra obrali poprvé v letošním ročníku European Trophy o body. To se jim ale nakonec nepovedlo. „Pro nás je důležité, že jsme jim bruslařsky stačili a až do konce zápasu sahali po vyrovnání,“ ví hradecký obránce Peter Mikuš.

Střetli jste se s loňským vítězem European Trophy, kterému jste ale byli vyrovnaným soupeřem…
Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. V jedné části zápasu měli víc šancí hosté, potom zase my. Nakonec rozhodla chyba v našem oslabení, kdy jsme nedokázali vyhodit kotouč ze třetiny.

Nemyslíte, že na straně soupeře bylo také trochu štěstí? V závěru jste měli velký tlak, ale vyrovnat se vám nepodařilo.
To si nemyslím, oni mají v kádru samé šikovné hráče a hrálo se proti nim těžko. Dobře střílí, bruslí i brání. Pro nás je důležité, že jsme jim bruslařsky stačili a až do konce zápasu sahali po vyrovnání.

Určitě budete souhlasit, že jste předvedli mnohem lepší výkon než proti Kometě.
To je jasné. Všechno jsme hráli tak, jak jsme si řekli, po taktické stránce můžeme být celkem spokojeni. Ale stále je co zlepšovat.

Co podle vás ještě chybí té týmové souhře, aby všechno bylo podle vašich představ?
Naše výkony se odvíjí také od toho, že celý přesun do Hradce proběhl opravdu narychlo. Všichni jsme si tu hledali byt, přestěhovat celý tým bylo náročné. To na pohodě nikomu nepřidá. Teď už se ale zdá, že si vše sedlo, takže ještě dopilujeme herní systém a snad to bude dobré.

Už jste si zvykli na širší ledovou plochu, která v Hradci je?
Na velikost kluziště jsme si zvykli, to problém není. Třeba v Brně mají také širší kluziště. Horší je to ale s kvalitou ledu, na tu si nejspíš budeme ještě nějakou dobu zvykat.

V neděli hostíte finský Kärpät. Čekáte podobně náročný zápas jako proti Lulee?
Samozřejmě. Přiletí Finové, kteří jsou na tom taky hodně dobře bruslařsky, mají dobře propracovanou taktiku. Na druhou stranu se s nimi střetneme už potřetí, takže přibližně víme, co od nich čekat.

Ze strany fanoušků jste se i přes prohru dočkali velkého potlesku. Co byste jim vzkázal?
Za fanoušky jsme velmi rádi, doufám, že v neděli přijdou v ještě větším počtu. My dáme všechno do toho, abychom doma poprvé vyhráli!