Rozhovory
po 16.9.2013 | Martin Matuška

Fanoušci nás opravdu mile překvapili, děkuje Michal Tvrdík

Jediný hokejista z dresu bývalých Královských lvů, který se dokázal prosadit i do kádru extraligového Mountfieldu. Kdo jiný by na to ale měl mít než Michal Tvrdík? Útočník, který po dvouleté odmlce přidává ke svým 633 startům v nejvyšší soutěži další, se ve spolupráci s Jakubem Langhammerem postaral gólem a asistencí o dokonalý obrat úvodního domácího střetnutí s Třincem.

Vyhráli jste 3:2, když jste utkání otočili z nepříznivého stavu 0:2. Mohlo to vůbec dopadnout lépe?
Lepší by určitě bylo, kdybychom vstřelili tři branky už na začátku, a tím pádem bychom si zápas mohli více užít. My jsme si to ale i tak užili a naopak nás to ještě více nakopne.

I přes nepříznivý vývoj jste si vytvářeli šance, byli lepším týmem, ale nedařilo se vám protlačit kotouč do brány. Nebylo to už trochu deprimující?
Deprimující už to chvílemi určitě bylo, ale my jsme si říkali, že se to musí zlomit. Byli jsme trpěliví a vyplatilo se nám to.

Není tak trochu pikantní, že jste přispěl k obratu nejdříve gólem a poté ještě asistencí, jako jediný zástupce bývalého týmu Královských lvů?
Takhle to neberu. Je opravdu jedno, kdo ty góly dá, důležité je, že se vyhrálo a body zůstaly doma. Atmosféra po vítězném zápase v kabině je pak nezapomenutelná.

Způsobila vám mlha na hřišti opravdu těžké podmínky?
Nic příjemného to pro nás nebylo, to je zcela jasné. Nedohlédli jsme na druhou stranu kluziště, tudíž když tam byl puk, vůbec jsme nevěděli, která bije. V té rychlosti je těžké na puk reagovat a určitě se s tím bude muset něco udělat.

Co jste oproti utkání na Spartě museli změnit?
V Praze jsme celkově hráli špatně a zápas se nám nepodařil. Muselo dojít k celkové změně hry a já si myslím, že se nám to povedlo.

Vás trenéři v sestavě přeřadili k Jakubům Langhammerovi a Sujovi. Myslíte, že vám to prospělo?
Já bych řekl, že nám to prospělo všem.

Po předešlých ročnících strávených v první lize jste se vrátil zpět do extraligy. Jaké to pro vás je?
Už jsem v extraligu ani nedoufal, je to spíše splnění snu. Jsem za to neskutečně šťastný.

Po vaší vyrovnávací brance bylo znát, že vás tento okamžik hodně nabudil. Ke konci zápasu jste létal po celém hřišti sem a tam. Pomůže to hráči psychicky hodně?
Je to tak, snad každého hráče nakopne, když se mu podaří skórovat.

Co říkáte na diváky během celého utkání? Dostali jste je do euforie, ke konci stadionem kolovaly i mexické vlny...
Fanoušci nás všechny opravdu mile překvapili, s jejich podporou se nám hrálo perfektně. Doufám, že to tak bude i dál.