Rozhovory
ne 15.9.2013 | Ondřej Novotný

Střelec vítězné branky Jakub Langhammer: Vyhrála nám to trpělivost

Skvělý obrat v zápase připravili hokejisté Mountfieldu HK svým fanouškům v prvním domácím utkání proti Třinci. Ještě 13 minut před koncem zápasu domácí prohrávali 1:2, jenže pak si vzal slovo Jakub Langhammer. Nejdříve v 48. minutě napřáhl od modré a otřel puk o kalhoty Michala Tvrdíka, o pár chvil později sám dokonal obrat, když se nejlépe zorientoval v chumlu před hostující bránou.

Jakube, jak se zrodilo vaše první vítězství?
Věřili jsme, že vyhrajeme, šli jsme si za tím celých šedesát minut a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Jak se vám podařilo obrátit nepříznivý vývoj utkání? Chtělo to hlavně trpělivost?
Říkali jsme si na střídačce, že musíme být trpěliví, protože jinak se nedá hrát. Vydrželi jsme to a zaplať pánbůh, body zůstaly doma.

Můžete se vrátit ke své vítězné brance?
Šli jsme do protiútoku, vznikla z toho klasická situace tři na dva. Michal (Tvrdík) vystřelil, puk se před bránou nějak poodrážel a mě to tam spadlo.

Je tohle ten recept, jak dávat branky?
Jestli chceme střílet góly, musíme jít do brány. Však také bylo vidět, že je to účinné. Hlavní také je, že si musíme jít za svým cílem.

Co říkáte atmosféře, kterou vám fanoušci vytvořili?
Super! Lidi nás drželi, i když jsme prohrávali, fandili nám. My jim moc děkujeme za podporu!

Neproběhly v kabině před utkáním sázky, kolik na hradecký zimní stadion dorazí diváků?
To ne. My jsme jen doufali, že přijde hodně lidí, a nezklamali jsme se. (směje se)

Myslíte, že váš výkon v prvním domácím zápase byl tou nejlepší pozvánkou na další duely?
Je to možné. Hlavně i pro nás je důležité, že jsme se nevzdali, že jsme za tím šli trpělivě, a že jsme zápas otočili.

Měli jste v sobě i nějaké ponaučení z vysoké páteční porážky na Spartě?
Hodně jsme si říkali, co jsme tam udělali za chyby. Jsem rád, že jsme se tomu proti Třinci vyvarovali.

Výhra nad Třincem je asi hodně cenná, vzhledem k tomu, jaké má mužstvo, že?
Ano, má dobré mužstvo. Samozřejmě je to hodně cenné vítězství, ale v extralize jsou i ostatní týmy dobré. Takže je jedno, jestli to je třeba Třinec, Kladno nebo Chomutov.

Nebyl jste trochu překvapený tím, že jste hosty od začátku přehrávali?
Nastoupili jsme na led, dostali jsme je pod tlak a oni se z toho nedokázali vymotat. Bohužel nám to tam spadlo až v závěru.

Cítíte se v Hradci už jako doma?
Já doufám, že nás tady berou jako domácí. My už se tady jako doma cítíme!

Teď jedete třikrát ven. Znamená výhra nad Třincem zároveň uklidnění do venkovních bojů?
Těžko říci, můžeme třikrát zvítězit nebo třikrát prohrát. Ale myslím si, že tři zápasy venku nejsou velká nevýhoda.

Ale pojedete s vítězstvím v zádech, to je určitě lepší...
Přesně tak. Kdybychom prohráli dva, tři zápasy a jeli znova ven, nebylo by to dobré.