Preview k zápasu
ne 25.3.2018 | Radek Staněk, Jan Vavřina

Hradec uvidí boj o všechno! Vyprodané sedmé čtvrtfinále určí postupujícího

Mečbol odvrácen, ovšem prostor na oslavy zde není. Hradci se podařilo zvládnout klíčový zápas v Liberci a vynutit si sedmý duel, ovšem ani v něm nesmí svěřenci Václava Sýkory zaváhat, pokud chtějí postoupit do semifinále. Pondělní zápas bude kdo s koho a Mountfield HK sehraje sedmé utkání v play off vůbec poprvé. Jaké rozuzlení nakonec přinese vypjatá série, se ukáže na hradeckém ledě, poslední boj šelem začíná v 17:20.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, pondělí od 17:20: ON-LINE

Gól Radka Smoleňáka v poslední minutě přinesl Hradci poprvé od října 2013 výhru na libereckém ledě, navíc v naprosto zásadní okamžik. Svůj pohled na rozhodující moment přidal i Petr Koukal, jehož ránu Smoleňák tečoval. „Cítil jsem, že Petr Zámorský by to mohl prostřelit, ale nakonec to vyšlo na mě. Samozřejmě jsem rád, že jsme dali gól, který nám pomohl k vítězství,“ popisuje ostřílený centr, který si v první chvíli nebyl jistý, jak celá akce dopadla. „Já jsem vůbec nevěděl, že je to gól. Až poté jsem viděl Smoliho (Radka Smoleňáka), jak zvedá ruce, tak jsem si říkal, že to tam asi nějak spadlo," přiznal Koukal.

Zmiňovaná trefa tak zažehnala hrozící konec sezóny, ovšem hradecká jednadvacítka se tím nenechává nijak unést. „Zatím je to jen pozastavení konce, v pondělí nás čeká další zápas a tam už se rozhodne,“ je si vědom zkušený hráč, jehož slova míří k sedmému utkání. „Pro fanoušky jenom dobře. Myslím, že ta série k tomu spěla, většina zápasů se tahala o gól. Je to boj o každý centimetr ledu a sedmé utkání bude asi logickým vyústěním,“ uvažuje mistr světa z roku 2010.

Asistent kapitána patří mezi zkušené hráče Mountfieldu, kterých je v klubu hned několik. Může být tento faktor klíčový v posledním střetu s Libercem? „Snad jo. Je to sedmý zápas a spíš odměna, někteří kluci takové utkání ani nehráli. V play off na tyto zápasy často ani nedojde. Ale přece jsou tady častější, než třeba v Rusku, kde jsou tři čtyři týmy hodně odskočené. Takže si to pojďme všichni užít,“ vyzývá před rozhodující bitvou Petr Koukal.

Poslední dva zápasy změnily zavedené pořádky

kolodatumdomácíhosté
ČF1 čt 15.3.2018 Mountfield HK Liberec 3:2p (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
ČF2 pá 16.3.2018 Mountfield HK Liberec 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
ČF3 po 19.3.2018 Liberec Mountfield HK 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
ČF4 út 20.3.2018 Liberec Mountfield HK 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
ČF5 čt 22.3.2018 Mountfield HK Liberec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
ČF6 so 24.3.2018 Liberec Mountfield HK 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

První branku celé série zaznamenal hned ve 2. minutě úvodního střetnutí Marek Kvapil a trochu tím tak předznamenal budoucí vývoj. Bílí Tygři chodili pravidelně do vedení, téměř vždy hned v prvních minutách a právě Kvapil svými trefami deptal hradeckou obranu nejčastěji. Přesto na brzké branky dokázali v prvních dvou zápasech Východočeši vždy reagovat a po výhrách 3:2 v prodloužení a 3:1 si na sever Čech vezli vedení 2:0 na zápasy.

V liberecké Home Credit Areně se ale běh věcí změnil. Domácí tým dokázal lépe zužitkovat své úvodní trefy a soustředěnými výkony na vysoké úrovni dokázal srovnat stav série. Nejprve zvítězil 4:2, Lvům nepomohly ani trefy Radka Smoleňáka a Rudolfa Červeného. Čtvrtý zápas poté ovládli Tygři jasně 3:0 a do hradecké branky se poprvé v průběhu série podíval Jaroslav Pavelka. Čtveřice těchto zápasů tak pokračovala v zaběhnutém trendu, kdy v souboji těchto týmu pravidelně vítězí domácí.

Staré pořádky ale změnil zápas číslo 5, průlom se podařil Liberci, který vůbec poprvé zvítězil pod Bílou věží v základní hrací době. Skóre otevřel obligátně ve 2. minutě Kvapil, poté ho navýšil Jaroslav Vlach, jehož nahrávku si nešťastně srazil do branky Gregorc. V závěru se Hradec tlačil dopředu, z tlaku ale vytěžil pouze korigující branku Rudolfa Červeného na 1:2.

V Liberci tak musela parta kolem kapitána Bednáře po čtyřech a půl letech zvítězit a to se také povedlo. Vůbec poprvé šli Hradečtí do vedení díky další trefě Červeného, za domácí srovnal ve třetí části Bulíř. V poslední minutě ale ránu Koukala ztečoval Smoleňák a rozhodl o návratu série pod Bílou věž.

Vstupenky na sedmé čtvrtfinále jsou vyprodány!

Předprodej vstupenek na 7. zápas začal ihned po skončení toho předchozího, o vstupenky byl obrovský zájem a od nedělního brzkého odpoledne je beznadějně vyprodáno!

Z bezpečnostních důvodů bude také během 7. čtvrtfinále oddělen sektor hostů od domácích příznivců obdobně, jako je tomu během derby. Pro fanoušky Liberce je určen vchod na stadion vedle pokladny č. 1, spodní ochoz nebude během tohoto utkání průchozí.

Do do ČPP Arény, se znovu navrátí soutěž Generali Puk! Na začátku druhé pauzy hostesky do hlediště rozhodí 500 soutěžních puků, které pak diváci, po odtržení soutěžních ústřižků, na pokyn vhodí na ledovou plochu. Cílem je trefit se co nejblíže středu – vyhrát můžete stolní hokej Stiga, dres Mountfieldu HK, anebo klubovou kšiltovku.