Preview k zápasu
čt 21.2.2013 | Sanny Muharem

Jde se na věc! Chceme uspět, říká před venkovní štací Petr Haluza

Konec čekaní! Hokejisté první hokejové ligy neměli v období mezi koncem základní části a začátkem vyřazovacích bojů téměř žádnou pauzu. Již ve čtvrtek se na čtyřech stadionech rozduní mantinely, kde budou bojovat celky o postup do dalšího kola. Královéhradečtí hokejisté vyjíždějí na Hanou, tam vyzvou tamní Olomouc. Čeká na ně suverénní mužstvo, které doma prohrává jen zřídkakdy, avšak Východočeši jsou plni optimismu. Věří, že by mohli svého soupeře potrápit a třeba i postoupit. Speciální náboj by čtvrtfinále mohlo mít pro Petra Haluzu, sám však nějaké zvláštní napětí ale necítí.

Nejvíce očekávaná část sezóny je tady, už není na co se šetřit. Hradec vstupuje do čtvrtfinálové série proti Olomouci, která by měla být papírovým favoritem. Už několikrát se však potvrdilo, že v play-off se dějí nečekané věci.

„Play-off je naprosto odlišná soutěž. Neříkal bych, že je někdo favorit nebo naopak, teď už se totiž může stát naprosto cokoliv,“ myslí si hradecký útočník Petr Haluza. Zároveň dodává, že je víceméně jedno, na kterého soupeře Východočeši narazili. „To už si člověk nevybere, mančafty jsou téměř všechny stejné, je důležité, jak budeme hrát my a ne soupeř,“ rázně přemítá.

Pro každého hokejistu to bývá vrchol sezóny, jde už totiž o všechno. Toho si jsou vědomi i samotní hokejisté Královských lvů. „Každý se na play-off těší, je to takový hokejový svátek. Celou sezónu to hrajeme jenom kvůli tomu, abychom se dostali do vyřazovacích bojů,“ konstatuje forvard s třiatřicítkou na dresu.

Devětadvacetiletý útočník v dresu Olomouce ještě nedávno působil. Dohromady zde strávil tři sezóny, ve kterých se řadil mezi největší zbraně Kohoutů. Po skončení loňské sezóny se dohodl s hradeckým klubem a do východočeské metropole se po odmlce vrátil. Teď bude stát proti „svým“.

Podle svých slov však nějaké zvláštní napětí či nervozitu necítí. „Beru to tak, jak to je. I kdybychom hráli play-off s kýmkoli jiným, půjdu do toho s tím, že chci vyhrát. Nějak zvláštně bych to nerozlišoval,“ říká Haluza.

Zároveň je jasné, že první kolo vyřazovacích bojů se v žádném případě nebude odehrávat v rukavičkách. Oba celky do sebe půjdou hned od první minuty. „Bude se hrát na krev! Každý zápas může být pro ten tým poslední a už je to trochu jiný hokej. Je málo času na odpočinek a velkou roli budou hrát také emoce,“ myslí si.

Hradec Králové odehraje na půdě olomoucké Mory první dvě klání a věří si. „Nemůžeme tam jet s tím, že zvítězíme třeba jen jeden zápas. Chceme vyhrát oba dva! Je potřeba být optimisticky naladěn,“ dodává prvoligový útočník.

Olomouc se povětšinu času spoléhala na své útočné eso – Matěje Pekra. Podle nejnovějších informací by však tento elitní útočník do prvního zápasu zasáhnout neměl, potýká se totiž se zraněním. Pro Královské lvy jenom dobře, nedávno je totiž sestřelil čtyřmi góly.

„Olomouckým chybí sice Pekr, ale na druhou stranu bude hrát Jirka Dopita. V týmu je však hned několik dalších hráčů, kteří umějí dát gól, jeden hokejista rozhodně celý mančaft netvoří,“ je přesvědčen Petr Haluza. Ten si nadále myslí, že rozhodující roli budou tvořit brankáři. „V play-off je to základ, Luňasovi se poslední zápasy povedly, tak doufejme, že mu to vydrží,“ věří svému gólmanovi.

Čtvrtfinálová série vypukne již ve čtvrtek, pokračuje se v pátek. Domácí zápasy Hradec odehraje v pondělí a úterý. Startuje se vždy v 18.00 hodin.

„Myslím, že se lidé mohou těšit na atraktivní hokej. Olomouc je kvalitní mužstvo a snad nás bude čekat pěkná podívaná,“ zve na domácí souboje Petr Haluza.