st 7.1.2009 | Michal Luňák

Jiří Mička: ,,Jsme zklamaní z toho konce zápasu”

Hokejisté HC VCES Hradec Králové mají za sebou další utkání první hokejové ligy. Tentokrát je pouhá jedna sekunda dělila od tříbodového exportu z Mostu. V čase 59:59 propálil domácí Poživil vše co mu stálo v cestě a poslal utkání do prodloužení. To okamžitě rozhodl svou druhou brankou v utkání centr druhé řady Martin Koudelka. ,,Náplastí na to naše zklamání byla pak ta branka Martina Koudelky v prodloužení," pronesl v hodnocení utkání asistent trenéra Pavla Pazourka Jiří Mička. Hradec byl až na prvních deset minut druhé třetiny lepším týmem, ale po vedení 2:0 se hráči očividně uspokojili a na bodový zisk se nadřeli. ,,Hráči si po tom povedeném úvodu asi mysleli že to půjde samo a že jim tady nasázíme pět branek za dvě třetiny jako v Berouně," popisoval Jiří Mička. Další utkání čeká hokejisty HC VCES v sobotu, kdy se v domácím prostředí představí proti Havířovu.

Po utkání v Mostě litoval asistent trenéra Jiří Mička ztraceného jednoho bodu. ,,Jsme rádi za získané dva body, ale je tam trochu toho zklamání z toho konce zápasu. Dostat branku se závěrečnou sirénou zamrzí a hlavně k ní vůbec nemělo dojít. Na ledě jsme měli dostatečně zkušené hráče, kteří takovouhle situaci musejí dohrát. Náplastí na to naše zklamání byla pak ta branka Martina Koudelky v prodloužení,“ začal hodnocení hradecký asistent.

Vyrovnávací brance předcházela více než minutová pasáž hry, kdy Hradec nepůjčil kotouč domácím. Trenér Neliba neměl možnost vzít si oddechový čas a ani odvolat vynikající Sáblíka. ,,O to více to mrzí, jelikož někdy od času 18:40 jsme drželi kotouč daleko od naší branky a měli jsme ho pod kontrolou. Pak však přišlo zbytečné zavezení puku do naší obranné třetiny a vzniklo z toho to vyrovnání. Budu se opakovat, ale takhle zkušení hráči to musejí dohrát. Kdyby nás Most mačkal někde v power play, tak by to nemrzelo tak jako to mrzí teď."

Hradec měl vynikající vstup do utkání, ale pak přišel nepovedený začátek druhé třetiny a Most otočil skóre utkání. ,,Tak bylo to takové naše klasické povolení v koncentraci. Hráči si po tom povedeném úvodu asi mysleli že to půjde samo a že jim tady nasázíme pět branek za dvě třetiny jako v Berouně. Most toho dokonale využil a pak jsme se ve zbytku utkání hodně nadřeli. Výkon jsme podali dobrý a vytvořili jsem si hodně šancí. Brankář Sáblík však chytal výborně a my jsme se nadřeli na branky.“

Východočeši třikrát inkasovali v oslabení a navíc po nedůslednostech ve vyhazování kotouče z obranné třetiny. ,,Tak jako se nám minulá utkání dařila hra v oslabení tak dneska jsme třikrát inkasovali. Neřekl bych však že jsme to hráli špatně, ale nedokážeme vyhodit jasné kotouče které máme pod kontrolou. Jednou u toho byla první a po druhé třetí obranná dvojice. Dvakrát jsme za to zaplatili brankou a to by se nám nemělo stávat. Víc mě však mrzí ty naše útočné fauly v tom čase kdy Most otáčel utkání ve svůj prospěch. Já nebudu ty kluky jmenovat, ale oni moc dobře vědí že to takhle nejde a zbytečně oslabují tým. Musejí si z toho vzít ponaučení pro další utkání,“ pokáral Jiří Mička své svěřence za útočné a nic neřešící fauly.

Hradečtí hokejisté zvládli obě utkání na hřišti soupeře a potvrdili tak, že se jim venku daří více než na svém stadionu. ,,Po těch Benátkách jsme spočítali, že jsme z devatenácti zápasů doma deset prohráli a to s kýmkoli. Ať už to byl někdo z té první čtyřky nebo tým bojující o záchranu. Není to pro nás lichotivá bilance a musíme s tím něco do toho předkola play – off udělat. Doma hráčům schází takový klid a jak se nám nepovede jít do vedení, tak přichází na hole nervozita a i když jsme zkušený tým tak si s tím neporadíme.“

Před dvojicí zápasů na ledě týmů bojujících o záchranu chtěla trenérská dvojice alespoň neprohrávat v základní hrací době. Čili se ziskem pěti bodů musí panovat spokojenost. ,,Jsme spokojení, jelikož to byla utkání u týmů bojujících o vše a ani jedno utkání nebylo lehké. Ceníme si toho, ale musíme to potvrdit doma s Havířovem. Vítězství v tomto utkání nás posune jistě do předkola a uděláme pro něj maximum,“ zakončil hradecký asistent Jiří Mička.