Rozhovory
so 17.11.2012 | Sanny Muharem

Jiří Slabý: Při vstupu na zimák jsem si spletl cestu

Od středeční výhry již uplynulo několik dní, přesto je k dispozici zpětné hodnocení obou trenérů na tiskové konferenci. Spokojenější byl pochopitelně domácí kouč Martin Hosták. Speciální náboj pak mělo utkání pro asistenta mladoboleslavského trenéra Jiřího Slabého, jenž v minulosti pod Bílou věží zastával stejnou funkci. „Byl to příjemný návrat na místo, kde jsem strávil kus svého života. Chyběla už jenom výhra,“ konstatoval zmiňovaný muž. Diváci mohli v zápase vidět celkem šest gólů, z toho čtyři v brance hostů.

„Zápas se nám nepovedl tak, jak bychom chtěli. Čekali jsme, že to bude těžké utkání, ale v současné chvíli není naše forma zcela stoprocentní. Dost se nadřeme na góly. Rozhodla smolná branka, která domácí dostala na koně,“ hodnotil bezprostředně po utkání asistent trenéra hostujícího týmu Jiří Slabý.

Slovo dostal pochopitelně i domácí trenér. „V první třetině jsme soupeře téměř k ničemu nepustili, Středočeši tam měli jednu šanci. Ve druhé části jsme však polevili a Mladá Boleslav začala více bruslit, čímž jsme ztratili vedení. Do třetí třetiny jsme chtěli vlétnout, souhlasím s tvrzením, že nám hodně pomohla druhá branka,“ přidával komentář k utkání hradecký lodivod Martin Hosták.

Martin Hosták

V první třetině mohli vidět diváci málo vídanou věc. V jedné z početních výhod Královských lvů se za dvě minuty protočily celkem čtyři lajny domácího výběru. Dle slov Hostáka to však nebyl záměr. „Do hry se dostala i čtvrtá lajna, byl to konec přesilovky, kluci tam šli asi na dvacet vteřin. Spíše jsme koukali, jak se bude hra odvíjet dál. Chtěli jsme si udržet tlak na soupeře, nebyl to záměr. Čtvrtá formace totiž přesilovky zas tolik netrénuje,“ smál se hlavní kouč Hradeckých.

„Přišlo mi zbytečné rozbourávat rytmus pětek, takže proto se tam protočily všechny lajny. Jinak musím říci, že jsme početní výhody ve středu nehráli nikterak dobře. Soupeř k nám rychle přistupoval a my nedokázali dobře rozehrávat,“ lamentoval nad sehranými početními výhodami, ze kterých v zápase nepadla ani jedna branka.

Jiří Slabý

Mladoboleslavští prohráli již dva zápasy po sobě, což se jim ještě v rámci tohoto ročníku první hokejové ligy nepřihodilo. „Měli jsme dlouho sérii vítězství a ta musí jednou skončit. Je jasné, že nemůžeme vyhrávat pořád, narazili jsme minule na Olomouc, která hrála velice dobře. Každé mužstvo si tím minimálně jednou projde, doufáme, že se z toho rychle dostaneme,“ ujal se slova opět bývalý hradecký trenér Jiří Slabý.

Břicho mě bolelo už den před zápasem

Pro Jiřího Slabého to byl jistě speciální návrat pod Bílou věž. V loňské sezóně tu ještě totiž působil. „Už mě bolelo břicho den před zápasem,“ usmíval se i přes prohru Jiří Slabý. „Těšil jsem se sem hrozně moc, přece jenom jsem tady strávil kus života. Mám zde spoustu přátel. Chtěl jsem sice vyhrát, to se ale nepovedlo,“ konstatoval nynější mladoboleslavský kouč.

Společně s exhradeckým trenérem pociťoval zvláštní náboj i Martin Koudelka, který na východě Čech také ještě nedávno působil. Co si oba muži před zápasem říkali? „Jen, že jdeme na to,“ smál se Slabý. „Pro nás to bylo takové zvláštní, nezvyklé,“ netajil své pocity.

„Když jsem vlezl na zimák, tak jsme u vrátnice místo doleva k hostující kabině zamířil k té hradecké doprava,“ vysvětloval i to, že jej rutina z loňských let pohltila i nyní. „Na poslední chvíli jsem to zatočil doleva.“

Po konci minulé sezóny vypršela hradeckým trenérům smlouva. Vzhledem k tomu, že jim nadále nebyla prodloužena, museli si Jiří Mička a Jiří Slabý hledat nové angažmá. Druhý jmenovaný se domluvil s Mladou Boleslaví, která kompletně vyměnila realizační tým. Zde nyní stojí po boku zkušeného Františka Výborného.

Radim se potřebuje rozehrát

I první liga má svoji hvězdu. Boleslavský kádr teprve před nedávnem posílil Radim Vrbata, jenž normálně nastupuje v kanadskoamerické NHL za Phoenix. S Mladou Boleslaví ale ještě ani jednou nezvítězil. Svůj první mač za Středočechy odehrál v Olomouci, kde šel hned do první formace za svým bratrem Davidem, nyní byl však přesunut do čtvrté lajny. „Na Hané jsme trochu zaimprovizovali. Radimovi je v podstatě jedno, kde hraje. Čtvrtá lajna mu ve středu nevadila, navíc sám říkal, že k sobě chce mladé kluky, aby jim to mohl rozdávat. Smůla pro náš tým snad rozhodně není,“ vysvětloval Slabý.

Středeční utkání rozhodl jeden kuriózní moment. Milan Valášek ve třetí části nahodil puk ze střední třetiny na branku, přičemž si jej hostující gólman nepochopitelně srazil do branky.„Asi by se to stávat nemělo. Já jsem však za svoji kariéru zažil i góly přes celé hřiště. Takové střely jsou nepříjemné, nikdy člověk neví, jak puk skočí a podobně. Roman nás ale podržel v posledních zápasech, nezazlíval bych mu to tolik,“ ospravedlňoval mladičkého gólmana Willa.

Mladá Boleslav v Hradci Králové padla v poměru 2:4 a Královští lvi tak mohli slavit důležité tři body do tabulky. V sobotu 17.11. mají svěřenci trenéra Martina Hostáka volno, další domácí střetnutí je čeká již ve středu, kdy k Orlici přijede písecké mužstvo.