čt 15.11.2012 | Martin Doležal

Na hokeji miluji vítěznou euforii, neskrývá pocity brankář Filip Luňák

Královští lvi nezvítězili před duelem s Boleslaví ve dvou zápasech v řadě. Napravit tuto bilanci se snažili právě s lídrem soutěže. Zajímavé utkání skončilo výhrou svěřenců trenéra Martina Hostáka, kteří tak vrátili Středočechům porážku z předchozího vzájemného zápasu. Před vlastním publikem se po dlouhé době představil Filip Luňák, který předvedl výtečný výkon a má tak velkou zásluhu na vítězství celku zpod Bílé věže.

Filipe, ve středu Hradec získal zasloužené tři body. S jakým cílem jste do utkání šli?
Utkání pro nás bylo hodně důležité. Trošku jsme to pojali jakou soustředění, protože teď máme týden volno, tak jsme si dali do těla. Prohráli jsme poslední dva domácí zápasy a potřebovali jsme se znovu chytit vítězné noty, což se naštěstí podařilo.

V první třetině jsi skvěle zasáhl proti Koudelkovi, který unikl obráncům. Právě tento hokejista byl ještě nedávno tvůj spoluhráč…
Martin rád střílí mezi nohy. Jeho pověstné šouráky jsou z kategorie těch, které se opravdu špatně chytají. Pak jsem si vzpomněl, že umí výborně zakončovat do bekhendu a naštěstí jsem na něj dokázal vyzrát. Měl jsem ale trošku štěstí, že měl za zády obránce, jenž ho dojížděl a dostal pod tlak, takže asi nezakončil tak, jak si to představoval.

Inkasoval jsi poměrně nešťastně na začátku druhé třetiny. S verdiktem rozhodčího jsi nebyl vůbec spokojený, proč?
Gól byl naprosto zbytečný, předcházel mu jasný faul v brankovišti. Jeden z hostujících hráčů mě tam podrazil a já přišel o hokejku. Nechápal jsem to moc. Rozhodilo nás to a přestali jsme úplně hrát.

Mladá Boleslav se rázem dostala na koně a dokonce dokázala otočit vývoj. Věřil jsi, že se vám se stavem následně ještě podaří něco udělat, ke všemu proti takovému soupeři?
Já jsem v to doufal, ale myslel jsem si spíš, že zápas půjde do prodloužení, kde bychom mohli uspět. Dle mého názoru nemá Boleslav příliš mnoho hráčů na nájezdy. Ale naštěstí jsme to dokázali uhrát již v základní části.

V letošní sezóně jsi poprvé chytal na domácí půdě a hned ses uvedl vítězným způsobem. Jak moc tě to těší?
Po tom těžkém zranění, které mě trápilo přes rok a půl, to bylo těžké. Očekávání bylo obrovské. Chtěl jsem dobře zachytat pro rodinu, hráče i pro všechny, co mě podporovali. To se teď vrátilo. Když jsme dali branku na 3:2 a následně na 4:2, tak to byla taková euforie, kterou na hokeji miluji.

Věříš, že vás vítězství nabudí k dalším skvělým výkonům?
Doufám, že to vydrží. Dlouho jsme nevyhráli a to je bída na to, jaké máme hráče. Snad se to díky tomuto utkání změní a začneme znovu vyhrávat. Potřebujeme to jako sůl.

Znovu jste tak ukázali, že Hradec má na to být v popředí tabulky…
Určitě. Porazit lídra soutěže nás rozhodně povzbudí do dalšího utkání. Když budeme pokračovat v podobných výkonech, jako dnes, vítězství nás nemine.