Ohlasy k zápasu
ne 10.12.2006 | Pavel Illich

Jsem rád, že to tam napadalo klukům z celé lajny, říká spokojeně Jaroslav Roubík

Hokejisté Hradce Králové v sobotním večerním šlágru 28.kola první hokejové ligy mezi prvním a třetím celkem tabulky smetli Chomutov jednoznačně 6:0 a stále drží vedoucí pozici před Ústím nad Labem jen o rozdíl branek ve skóre. Na ledě řádila zejména první útočná řada domácích, která se postarala o pět branek. Absolutorium zaslouží také Alexandr Hylák, který udržel čisté konto, už potřetí v tomto ročníku. Podruhé v letošní sezóně také pokořili hradečtí fanoušci hranici tří tisíc přihlížejících a postarali se tak na zimním stadionu o bouřlivou diváckou kulisu.

Roman Vondráček po zranění opět skóroval


Pro tržnou ránu v obličeji musel Roman Vondráček vynechat minulý zápas s Kometou Brno. A ve včerejší bitvě o nejvyšší ligové příčky to byl právě on, kdo otevřel skóre zápasu. Svůj sólový únik chladnokrevně zakončil bekhendovým blafákem. „Sehráli jsme tam výborný signál a já pak jel sám na bránu,“ popisuje svůj povedený úprk z hradecké střídačky. „Chomutov se snažil reklamovat naší hru v šesti, ale myslím, že vše bylo v pořádku“. Ovšem krušné chvíle prožíval Hradec ve druhé třetině při dlouhém dvojnásobném oslabení, které v součtu trvalo téměř 4 minuty. Hradecká střídačka však s verdikty sudích nebyla příliš spokojená, což dokumentovala nesportovně vhozená hokejka na ledovou plochu. „Byla to naše hrubá chyba ta hokejka, to se nemůže prostě stát. Ale myslím, že rozhodčí pak začal pískat trochu jinak.“. Vzhledem ke svému šrámu v obličeji musel Roman odehrát zápas v celoobličejovém krytu. „Naposledy s košíkem jsme hrál snad před šesti lety, ale je to lepší než plexisklo, v tom se mi špatně dýchá,“ pokračoval. V závěru se ještě zamyslel nad tím, kolik sil vzal týmu zápas s Chomutovem: „Nejvíc sil to asi vzalo klukům, kteří tam hráli ta dlouhá oslabení, ale i těm, co nastupovali na přesilovky, ale vyhrálo se a to se vždycky regeneruje nejlépe,“ uzavřel.

Jaroslav Roubík dovedl Energetiky jako správný vůdce díky pěti kanadským bodům k důležité výhře


Spokojený se svým výkonem mohl být celý tým, avšak hradecký kapitán Jaroslav Roubík měl obzvlášť důvod k radosti. Připsal si totiž to tabulky produktivity pět bodů za jednu branku a čtyři nahrávky. „Jsem rád, že to tam napadalo, ale hlavně je dobře, že se prosadili i ostatní kluci v lajně,“ liboval si. Pak krátce vrátil k samotnému zápasu. „Chtěli jsme Chomutov od začátku dostat pod tlak a vlétnout na ně, a to se nám myslím podařilo.“. Hradec si vytvořil v první třetině opravdu velikou převahu, ale vytěžil z ní jedinou branku. Ve druhé dvacetiminutovce se Energetici museli bránit v mnoha oslabeních. „Při hře ve třech jsme měli štěstí, pak jsme dostali Chomutov opět pod tlak,“ zamyslel se. „Trenér nám to v kabině vytýkal, přesto jsme šli v prvních pěti minutách poslední třetiny znovu do oslabení,“ dodal. Ačkoliv diváci několikrát v průběhu zápasu dávali hlasitě najevo svůj nesouhlas s výroky hlavního rozhodčího, lodivod domácích měl jiný názor. „My proti rozhodčím žádné výhrady nemáme,“ řekl jednoznačně. Již v pondělí zajíždí Hradec k dalšímu těžkému zápasu na led Mladé Boleslavi. „Na zápas se moc těšíme, už jen proto, že se pokaždé odehrává v parádní atmosféře, o kterou se starají zejména naší fanoušci, to nás motivuje úplně nejvíce. Boleslav je navíc tým, který chce hrát hokej, stejně jako my, tak by to mohl být super zápas,“ dodal závěrem.

Luboš Horčička litoval špatné hry celého týmu


Přesně opačné pocity prožíval zkušený brankář Chomutova Luboš Horčička. Zatímco co trenér Severočechů zhodnotil stručně výkon Chomutova, jako ten nejhorší za dobu jeho působení v týmu, Horčička hledal nedostatky v konkrétních bodech. „Dnes jsme prostě nehráli to, co jsme měli, špatně jsme se prosazovali, neproměnili jsme žádnou ze svých přesilových her,“ vyjmenoval několik příčin vysoké porážky. Zatímco ve třetí třetině se na něj valil jeden útok za druhým, ve druhé části hry se dlouhé minuty hrálo před domácí brankou při dvojnásobných početních výhodách Chomutova. „V těch přesilovkách tam bylo málo střelby, to je chyba“, řekl se zklamaným výrazem ve tváři. Ve třetí třetině už ovládl ledovou plochu jasně lepší Hradec, Chomutov se smířil s porážkou a hráči domácích nadále bavili ochozy pohlednými útočnými akcemi. „Myslím si, že rozhodl asi ten čtvrtý gól, pak byl Hradec jasně na koni,“ dodal stručně závěrem.