Ohlasy k zápasu
pá 29.12.2017 | Filip Novák, Jan Vavřina | Foto: MELANIE DUCHENE/EQ Images

Každý jsme hráli nad rámec svých možností, těší Radka Smoleňáka

Po dvou prohraných zápasech zaznamenali Lvi cenné vítězství nad soupeřem z Lotyšska. Jedním z klíčových mužů čtvrtfinále byl Radek Smoleňák, který svou bekhendovou kličkou zajistil Mountfieldu vítěznou branku. Už třetí ve svém novém působišti. „Myslím si, že jsme hráli dobře, nevymýšleli jsme žádné velké věci, protože toho máme v nohách hodně,“ netají se hradecká sedmdesátka.

Máte za sebou první výhru na turnaji, navíc v nejlepší možný okamžik. Jak celý zápas hodnotíte?
Byl to třetí zápas za krátkou dobu. Myslím si, že jsme hráli dobře, nevymýšleli žádné velké věci, protože toho máme v nohách hodně. Nebyla to nijak velká lítaná, spíš to bylo opatrné, ale důležité je, že jsme neudělali moc chyb. Kromě té jedné, kdy jsme si nechali dat gól na konci třetiny. Takže to od nás bylo takticky dobře odehrané utkání.

Myslíte si, že některým hráčům prospěl den volna? Například Jarda Bednář odehrál skvělý zápas, Béda Köhler dával branku…
My jsme rádi za každé volno, které máme, ale nemyslím si, že by to bylo tím, že by si kluci odpočinuli. Bylo důležité, že jsme všichni hráli nad rámec svých možností, a hlavně jsme chtěli vyhrát. Někdo je míň unavený někdo zase víc, ale odehráli jsme to tak, abychom vyhráli.

Jsme rádi, že jsme sem nepřijeli jenom na výlet

Spadne z vás nyní nervozita? Přeci jen, kdybyste měli na kontě tři porážky, nebyla by to dobrá vizitka…
Tohle jsou věci, které se nedají ovlivnit. Člověk může prohrát klidně deset zápasů a hrát dobře, nebo tým nehraje dobře a vyhrává se. Důležité je se po každém duelu podívat do zrcadla a říct, že jsme to odmakali. Někdy se nám prostě nedaří, ale určitě je to pro nás důležitá výhra, protože jsme přerušili nějakou sérii a můžeme tady zůstat.

Vládne v kabině velká spokojenost po vyhraném utkání?
Na to se musíte zeptat trenérů, my jsme rádi, že jsme sem nepřijeli jenom na výlet a pokračujeme dál. Uvidíme, co se stane dál.

Opět se nejde nezeptat na fanoušky. Najedou přes tisíc kilometrů, jen aby vám vytvořili skvělou kulisu.
Je to fajn. Jsme moc rádi, že fanoušci sem váží tu dalekou cestu. Není to o tom, že sem jedou dálku, ale hlavně to stojí spoustu peněz a obětují nějaké své našetřené finance a věří nám. Jsme jim vděční za to, že tady s námi chtějí být. Těmito zápasy se jim chceme odměňovat.

Není tady extra favorit, který by všechny přejížděl

Za nějakých dvacet hodin vás čeká další střetnutí, jaký do té doby bude program?
Bude stejný, zápasy jdou rychle za sebou, takže bude hlavní dobře se vyspat. Na sobotu se musíme kvalitně připravit, abychom odehráli minimálně stejně tak dobré utkání jako proti Rize.

V semifinále pro vás nebylo lehkého soupeře, nakonec vám byla přidělena Kanada. Co to pro vás znamená?
Myslím si, že je to vcelku jedno, každý je hratelný. Není tady Pittsburgh nebo tým Kanady z NHL, který by všechno válcoval. Všichni kluci, kteří hrají proti nám, jsou v různých ligách a my je různě potkávali. Takže zde není extra favorit, který by všechno přejížděl. Myslím si, že když budeme hrát nad svoje možnosti, můžeme přehrát kohokoliv.