Aktuální zprávy z klubu
so 17.10.2015 | Lukáš Štěrovský

Konec jedné legendy. Michal Tvrdík se v pondělí rozloučí s kariérou

Nadcházející zápas s Karlovými Vary, který se hraje netradičně v pondělí 19. října od 17:30 v hradecké FORTUNA aréně, bude pro královéhradecké hokejisty a fanoušky výjimečným, a to z jednoho jediného důvodu. Proběhne totiž rozloučení s kariérou Michala Tvrdíka, dlouholeté opory Východočechů. Ten v barvách Hradce strávil posledních pět let, z tehdy prvoligového týmu se jako jediný dokázal nastálo probojovat také do extraligového kádru. V minulých dnech se pak rozhodl z rodinných důvodů pověsit brusle na hřebík.

Tento hráč s bohatými zkušenostmi, protřelý první ligou i extraligou, má na kontě přesně 200 soutěžních utkání, ve kterých nastoupil v barvách Hradce Králové. 109 jich stihl během první ligy, dalších 91 pak přidal v rámci tří extraligových let, kdy nastupoval za Mountfieldu HK. Na soutoku Labe a Orlice nastálo zakotvil před sezónou 2011/12.

Průřez kariérou Michala Tvrdíka

Hokejový matador Michal Tvrdík se narodil 23. července 1979 v Pardubicích, kde také hokejově vyrůstal. Do seniorské extraligy poprvé nakoukl v sezóně 1997/98, když za tehdejší HC IPB Pojišťovnu Pardubice nastoupil ke čtyřem zápasům. Dres „Pojišťováků“ oblékal až do roku 2002, kdy devíti starty vypomohl tehdy prvoligovému Liberci. Ten byl vůbec první změnou působiště Tvrdíka, což určilo trend následujících sezón, kdy „Tvrďa“ hrál nejen za Pardubice, ale i v barvách Karlových Varů, poprvé také oblékl dres Hradce Králové.

A to konkrétně ve čtyřech zápasech, v nichž technicky výborně vybavený hokejista nasbíral dva body za branku a asistenci. Sezóna 2004/05 se pro Tvrdíka stala obzvláště cennou, s Pardubicemi vybojoval extraligový titul, o nějž se zasloužil dvanácti body za osm gólů a čtyři asistence. Hráč věrný české soutěži navíc zkompletoval i tři starty za Hradec, v nichž nasbíral ještě o bod více jak předchozí rok.

V období mezi roky 2006-2009 figuroval forvard s ledovým klidem a přehledem na soupisce Pardubic, ale zavítal i do Znojma, ročníky 2010 a 2011 strávil v Plzni a Mladé Boleslavi. V soutěžním roce 2011/12 si tento zkušenostmi opředený pravák připsal ještě jeden extraligový start za Zlín, jeho hlavním působištěm se ale již stal prvoligový Hradec Králové.

Tam hned během 51 startů v základní části nasbíral 46 bodů. Jako zaskakující kapitán vedl chvíli i nově vzniklé Královské lvy. S příchodem Mountfieldu do Hradce Králové před sezónou 2013/14 zažil opět návrat na extraligový led, spolu s Rastislavem Dejem a Tomášem Pospíšilem vytvořil Michal Tvrdík na dlouhou dobu údernou druhou řadu. Následující rok oslavil 700. extraligový zápas.

Své zkušenosti pravidelně zužitkovával hlavně v play off, kde, přestože nebyl vyloženě koncový hráč, za Hradec Králové nasbíral v celkem 22 zápasech solidních 10 bodů (3+7), což je průměr skoro půl bodu na utkání. Sezóna 2015/16 byla pro zkušeného forvarda již pátým rokem v barvách Východočechů v řadě, dalších kanadských bodů se ale už nedočkal. Celkově jich v barvách Hradce nasbíral 117 – 95 v první lize a 22 v extralize.

Přijďte poděkovat "Tvrďovi" za roky v Hradci Králové a zároveň se s jeho bohatou kariérou rozloučit i vy! V pondělí 19. října od 17:30 proti Karlovým Varům.