Ohlasy k zápasu
po 15.10.2012 | Filip Červinka

Luděk Brož: Podle první třetiny se odehrálo celé utkání

Královští lvi přivítali v pondělí podvečer kadaňské hokejisty, přičemž ze zápasu berou pouze bod. Hned první třetina napověděla ráz utkání, do kterého vstoupili aktivněji hosté. „Zápas se od začátku nevyvíjel dobře, nedostávali jsme se vůbec do tempa a Kadaň hrála mnohem lépe než my,“ konstatuje hradecký útočník Luděk Brož. Hradečtí se probudili až postupem času, kdy však nedokázali proměnit hned několik šancí.

Úvod utkání byl v podání domácích hráčů ospalý a vlažný. Jako obvykle se do první velké šance dostali hostující hokejisté. Skóre se v úvodní dvacetiminutovce ale neměnilo. „Porada v kabině byla klasická, trenér měl k nám hráčům určité připomínky, co bylo špatně, nijak bouřlivá atmosféra nepanovala,“ popisuje dění v hradecké kabině po první třetině Luděk Brož.

Smolný moment přišel ve druhé periodě, kdy se prosadil hostující Filip Seman z trestného střílení, a překazil tak Jakubu Čechovi 156 minut dlouhou sérii na domácím ledě bez obdržené branky. „Je hrozně hezký, že Kuba nedostal tak dlouho branku. Padlo to po chybě ve středním pásmu, kdy nám ujel hráč a přišel následný faul. Pak padl gól z trestného střílení. Nedá se nic dělat, to se v hokeji prostě stává a nikdo nemohl čekat, že bude chytat dva, tři zápasy s čistým kontem,“ vysvětluje.

Sám Luděk Brož byl ve druhé části velmi aktivní a vypadalo to, že chtěl svůj tým strhnout ke zlepšenému výkonu. „Dostal jsem se společně s mými spoluhráči z lajny do nějakých šancí, ale nevím, jestli nemáme potřebné štěstí, nebo nám to prostě nejde. Hodně jsme bruslili a měli velkou sílu na puku, přesto všechno skončilo bezúspěšně,“ mrzí hradeckého útočníka s číslem 9 na zádech.

Královští lvi měli za celý zápas hned dvanáct přesilových her, ale moc se jim v nich nedařilo. Využili totiž pouze jednu, a to v převaze pěti hráčů proti třem. „Hokej o tomhle je, když dáš gól v přesilovce a pak ubráníš nějaké oslabení, tak se na základě toho vyhrávají zápasy. My jsme ty góly nedali a kvůli tomu jsme prohráli na penalty, kdybychom nějaký gól z přesilovky dali, mohlo to dopadnout jinak,“ dodává jedním dechem Luděk Brož.

Královští lvi tak neprodloužili vítěznou šňůru. Do tabulky si připisují pouze jeden bod. Co vylepšit do dalšího utkání, které se hraje již ve středu na ledě Berouna? „Chce to, abychom hráli jako ty zápasy předtím, soustředit se na hru od prvního vhazování. Nevím, jestli je co zlepšovat nebo nezlepšovat, prostě do toho jít naplno. Naše lajna se trochu trápí, musíme něco změnit, aby se to otočilo, chce se to chytnout hned další zápas a hlavně vyhrát,“ přeje si zkušený forvard.

Pro oko diváka to nebylo moc pohledné utkání. Po dvě třetiny nedávali Hradečtí domácím fanouškům důvod k radosti. Až ve třetí třetině došlo ke zlepšení. Královští lvi dokázali vyrovnat z již zmiňované přesilové hry pět na tři a tlačili se do dalších šancí. V loterii zvané samostatné nájezdy zvítězila Kadaň, ta si tak zpod Bílé věže odvezla cenné dva body.