Preview k zápasu
ne 14.10.2012 | Sanny Muharem

Do Hradce přijede na začátku týdne nabuzená Kadaň

První liga přináší další vložený pondělek. Tentokrát se východočeští hokejisté představí na domácí půdě. Jejich soupeřem bude Kadaň, která už stihla provést změnu u trenérského kormidla. Pro nedostačující výkony A-mužstva byl odvolán Michal Jäger, na jeho místo nastoupil ve čtvrtek Jiří Čelanský. S týmem už stihl získat tři body, a to v Benátkách nad Jizerou. Tam jeho celek předvedl kompaktní hru. Utkání startuje v pondělí v 18.00 hodin na hradeckém stadionu.

Mistrovské zápasy s Kadaní v sezóně 2011/2012
Datum Zápas Výsledek
15.10.2011 Kadaň vs. Hradec 5:3
23.11.2011 Hradec vs. Kadaň 3:2pp
14.1.2012 Kadaň vs. Hradec 3:2
22.2.2012 Hradec vs. Kadaň 1:2
Martin Hosták

Hradec se bude snažit získat další body do tabulky. „Musíme podat stejný výkon, jako minulou středu doma proti Benátkám a nyní proti Písku. Kadaň už stihla vyměnit trenéra, tento tým spolupracuje s Chomutovem, takže to bude pro nás o to komplikovanější. Nevíme, v jakém složení přijedou,“ hovoří směrem k nadcházejícímu soupeři hradecký trenér Martin Hosták.

Hradečtí hokejisté odehráli ve velké hale již dvě utkání. Skóre 9:1 vypovídá o tom, že by to mohla být silná zbraň Východočechů. „Ve velké hale jsme se uvedli velmi dobře. Nemůžeme to ale v žádném případě přeceňovat, musíme se pečlivě připravit. Já doufám, že přijde více diváků a povzbudí nás,“ konstatuje Martin Hosták.

Kadaň v žádném případě nepřijede do Hradce odevzdaně. „Kadaň vyhrála 6:1 v Benátkách, bude to jednoznačně nepříjemný soupeř. Nějaký impuls se změnou trenéra tam přišel, bude to rozhodně nepříjemný soupeř. Kadaňští mají několik hráčů z Chomutova a nic lehkého nás rozhodně nečeká,“ doplňuje svého trenéra útočník Zdeněk Kubica.

Kadaň se pomaličku zvedá

Poslední zápasy soupeře
Kadaň – Most 3:5
Litoměřice – Kadaň 5:2
Kadaň – Šumperk 7:1
Benátky – Kadaň 1:6

Severočeši se na začátku sezóny trápili. Po prvních čtyřech kolech neměli na svém kontě ani jeden bod. Pak sice přišly dvě výhry, ovšem následně na to se Kadaňským opět přestalo dařit, jelikož prohráli další tři utkání v řadě. To nakonec odnesl hlavní trenér Michal Jäger, který byl odvolán ze své funkce. Nutno však dodat, že Kadaň neprohrávala drtivými poměry.

V posledních dvou kolech se ale Kadaňští zvedají. Ve dvou zápasech se jim podařilo vstřelit celkem třináct branek, přičemž dostali pouhé dvě. Nejprve to odnesl Šumperk, v minulém kole Benátky nad Jizerou. Jak se budou prezentovat hokejisté z Kadaně na soutoku Labe a Orlice? Využijí Královští lvi kouzlo velké haly?

Kormidla se ujal Jiří Čelanský

Jak již bylo zmiňováno, vedení Kadaně se rozhodlo odvolat hlavního kouče, a to po zápase s Litoměřicemi. Zatím se zdá, že změna týmu prospěla. Zápas se Šumperkem ještě vedlo trio Gudas, Miškovic a Skořepa. Minulý čtvrtek byl pak znám nový trenér severočeského mančaftu. Stal se jím Jiří Čelanský, jenž v minulosti působil jako asistent Vladimíra Růžičky v pražské Slavii.

Nový trenér Kadaňských pochází z Havlíčkova Brodu. Zkusil si také zahraniční angažmá, trenérské řemeslo okusil i v Rusku. Následně dostal nabídku od známého kouče Vladimíra Růžičky. Ve Slavii působil coby asistent trenéra tři roky. V premiérovém utkání s Benátkami obstál, jeho tým zvítězil. Jak si povede na horké hradecké půdě?

Chomutovská líheň v dresu Kadaně

Kadaňský klub v letošní sezóně úzce spolupracuje s nyní již extraligovým Chomutovem. V dresu nadcházejícího soupeře se objevuje řada talentovaných juniorů nebo také jiní hráči. Za zmínku například stojí příchod Petra Jíry, jenž je bodově aktivní. V pěti zápasech už má na svém kontě sedm bodů a bude představovat pro hradeckou defenzívu velké nebezpečí.

Dále pak kadaňskou svatyni hájí zkušený brankář Miroslav Hanuljak, který ještě loni chytal za Chomutov. V barvách chomutovského klubu se v minulosti prezentoval i Nikola Gajovský a další.

Individuální statistiky

Statistikám Kadaně vévodí ostřílený Nikola Gajovský. Tomu se v jedenácti zápasech podařilo nastřádat celkem deset bodů (4+6). O bod méně mají hned další dva hokejisté. O druhé místo se dělí Jiří Charousek (7+2) a talentovaný mladík Radek Hrábek (5+4). V brance nejvíce zápasů odchytal Miroslav Hanuljak, ten si zatím drží úspěšnost 92.56%.

Zajímavosti k utkání

» Královští lvi zvítězili ve dvou zápasech po sobě jdoucích a nyní útočí na třetí výhru v řadě. Podaří se jim tuto sňůru prodloužit?

» Kadaň minulý týden vyměnila svého hlavního trenéra, ten nový se uvedl vítězně.

» Oba dva týmy vstřelily doposud stejný počet branek, a to pětatřicet.

Doplňte si fan sortiment

Již hodinu před zápasem bude na hradeckém stadionu u hlavního vchodu otevřen stánek Střída sportu. Zde si budete moci vybrat z nové kolekce dresů, či jiných fanouškovských předmětů.

Utkání startuje netradičně v pondělí v 18.00 hodin. Dorazte v co nejhojnějším počtu se královsky bavit! Připraven pro Vás bude také předzápasový bulletin, ve kterém naleznete rozhovor se Zdeňkem Kubicou. Pokud byste se však nemohli na stadion dostavit, můžete sledovat tradiční textový on-line přenos.

Sestavy z minulého utkání
Čech – Roupec, Chmelíř, Čížek, Kania, Karlíček, Hendrich, Čáp, Vágner – Kubica, Haluza, Budínský – Moskal, Švagrovský, Šagát – Říha, Brož, Nosek – Berger, Macháň, Valášek. Trenér: Martin Hosták.
Hanuljak – Macháček, Rutta, Opalek, Pavlas, Trefný, Mazanec, Schmidt, Szakal – Hrabák, Gajovský, Jíra, Seman, Charousek, Račuk, Ton, Hanták, Chlouba, Stoklasa, Kůs, Hofmeister. Trenér: Jiří Čelanský.