Rozhovory
út 16.10.2012 | Sanny Muharem

Nemůžeme být spokojeni, jasně konstatuje útočník Patrik Moskal

Hradečtí hokejisté v pondělí neuspěli na domácí půdě proti Kadani. V sestavě proběhly další změny. Patrik Moskal tvořil společně s Michalem Mikeskou a Davidem Švagrovským první formaci. Ta se však v utkání nedokázala prosadit. „První třetina nám nevyšla, možná kdybychom hráli tak, jako od té druhé, mohlo to dopadnout jinak,“ hovoří po utkání zkušený hradecký útočník, jenž se již definitivně dostal ze svého zranění, které jej provázelo v letní přípravě.

Kadaň vstoupila do utkání aktivněji. V první třetině diváci gól sice neviděli, do vedení se však dostali Severočeši. „Zase jsme nechytli začátek. Soupeř bruslil daleko více než my. Koledovali jsme si o gól, pak v té druhé třetině už se to sice trochu zvedlo. Největší problém ale byl, že jsme zaspali tu první třetinu,“ mrzí hradeckého útočníka Patrika Moskala úvodem.

Kadaň v posledních dvou zápasech zvítězila vysokými rozdíly. Bylo to na hráčích soupeře znát?
Asi ano. Po takových dvou výhrách jim sebevědomí určitě narostlo. Kadaň má hodně zkušených hráčů, kteří tu první ligu hrají několik let. Například Jíra nebo Szakal, oni jsou teď psychicky nahoře.

I Hradec měl však na svém kontě tři výhry ze čtyř zápasů, přesto jste padli. V čem hledat příčiny? Tým se stále ještě hledá?
Těžko říci. Měli jsme v zádech také dvě vítězství, tak jsme si říkali, že by bylo dobré přidat třetí. Bohužel to nevyšlo, ten začátek o tom rozhodl. Možná kdybychom hráli už od úvodu tak, jako ve druhé třetině, mohlo to dopadnout jinak. Nedá se ale nic dělat.

Je tedy bod ze zápasu s Kadaní málo?
Těžko horko jsme vyrovnali z přesilovky pět na tři, chtěli jsme víc. Bohužel to nešlo, v prodloužení to tam také nespadlo. Spokojení být nemůžeme, hráli jsme přece doma.

Kadaň šla na trestnou lavici celkem dvanáctkrát, k dispozici jste tak měli řadu přesilových her. Vstřelili jste pouze jednu branku…
Je to málo, o tom není pochyb. Po zápase jsme si to říkali, musíme na tom zapracovat. Byla to bída, chyběl pohyb a jeden gól z takového množství, to je opravdu špatné. Musí to být všechno v daleko větším tempu, musíme tam lítat, dostat nás a lidi do varu. Tohle prostě nefungovalo. Jak se nestřílí, tak to prostě nejde.

Chybí vám třeba i právě ta divácká podpora?
Já osobně už jsem třeba zvyklý na to, že tu chodí kolem té tisícovky lidí. Nevím ale, jak to vnímají ostatní spoluhráči.

Jak to, že jsou zápasy s Kadaní již dlouhou dobu z kategorie těch nekoukatelných?
Asi hrají nekoukatelný hokej (směje se). Ne, tak oni přijedou se zabezpečenou obranou. My stáli ve střední třetině a oni jen chytali naše útoky. Takhle se to má hrát venku, Kadani to takhle vychází. Takhle hráli přesně v Benátkách, chytali ve středním pásmu a slavili úspěch.

Vy hráči musíte snášet neustálou rotaci v sestavě, jak to osobně vnímáš?
Není to nic příjemného, ale musíme se s tím vyrovnat. Byli tu někteří hráči z Pardubic, ke všemu se nevědělo, jak to bude s Mikešem. Tak doufejme, že už se to ustálí.

Ty jsi se v létě potýkal se zraněním kolene. Jak se nyní cítíš? Jsi spokojený?
Zdravotně už je to dobrý. Herně a bodově se sebou však nemůžu být spokojen, doufám, že se to zvedne. Docela mě to mrzí.