Rozhovory
út 19.2.2013 | Sanny Muharem

Patrik Moskal: Olomouc je hodně nepříjemná, ale pokusíme se jí potrápit

Vyšlo to! Hradec Králové dokázal po strastiplné cestě v sezóně postoupit mezi elitní osmičku a již ve čtvrtek vyzve na ledě Olomouce tamní Kohouty. Postup Královských lvů byl definitivně jasný až po skončení dvaapadesátého kola. V něm na domácím ledě zdolali berounské Medvědy, dvě třetiny byla ale hra více než vyrovnaná. Nakonec se Východočeši ujali aktivity a pěti brankami v řadě zničili berounskou tvrz.

Každý hradecký fanoušek si konečně může oddechnout. Královéhradečtí zvládli náročnou stíhací jízdu a postoupili do čtvrtfinále play-off. „Nervy to byly až do konce,“ konstatuje Patrik Moskal. „Teď se ale musíme už soustředit na vyřazovací část, v ní nás čeká silná Olomouc. Uděláme všechno pro to, abychom ji potrápili,“ odhodlaně tvrdí střelec dvou branek v pondělním střetnutí.

V pondělí jste dokázali zvítězit nad Berounem, je to pro vás velká úleva?
Rozhodně! Po to všem, co jsme prožili v letošní sezóně, ať už na začátku s ledem nebo výsledky. Pondělní výkon bych ale nehodnotil moc dobře, zvláště pak první dvě třetiny, kdy jsme byli celí rozklepaní. Zaplaťpánbůh, že to dopadlo.

Byly to velké nervy?
Nervy to byly. Utkání s Berounem bylo neustále vyrovnané, nebýt Luňase, mohli jsme v první třetině prohrávat 1:3. V posledních zápasech nás hodně drží.

Měli jsme svého informátora

Věděli jste, jak se vyvíjí ostatní zápasy, především ten v Třebíči?
Měli jsme výsledky od jednoho informátora, co u nás dělá maséra (směje se). Chtěli jsme ale utkání dohrát co nejlépe, abychom se co nejlépe připravili na čtvrtfinále. Povedlo se nám to, já doufám, že v něm soupeře potrápíme.

Dá se říci, že ve třetí části už to z vás naprosto spadlo a konečně jste si zahráli hokej?
Jasně. Pak už to bylo pouze na jednu branku, Beroun přestal hrát a my si ten hokej užili.

Jiří Dopita play-off umí hrát

V prvním kole play-off narazíte na silnou Olomouc, jak se s tímto soupeřem popasovat?
Tady ani nebylo z čeho vybírat. Olomoučtí hrají už dva tři roky na špici, v letošní sezóně obzvlášť. Jestli Olomouc nebo Boleslav, to už je jedno. Bude to každopádně těžké, pokusíme se ji potrápit a třeba i postoupit.

V čem bude Olomouc nejvíce nepříjemná?
Těžko říci (chvilku váha). Má propracovanou obranu a šikovné útočníky, teď se jim vrátil Jiří Dopita, který umí zahrát play-off vždycky. Bude to sice těžký, ale těšíme se na to a řekl bych, že se diváci mohou těšit na pěkný hokej.

V současné chvíli máte na svém kontě čtyři vítězství v řadě, je pro vás lepší, že už se hraje hned ve čtvrtek a zbytečně se na nic nečeká?
Je to výhodné pro všechny mančafty. Týdenní pauza by k ničemu nebyla, já doufám, že navážeme na vítěznou šňůru a v Olomouci nějaký ten zápas urveme.