Preview k zápasu
ne 17.2.2013 | Lukáš Drapák, Sanny Muharem

Zbývá poslední krok. Hradec narazí doma na Beroun

Základní část utekla velmi rychle. Již v pondělí se na prvoligových stadionech završí dvaapadesáté kolo první hokejové ligy. Po něm se týmy rozškatulkují, prvních osm bude bojovat ve vyřazovací části, zbylých šest celků si zahraje play-out. Hradec aktuálně drží poslední postupovou příčku a zbývá mu jediné – zdolat na domácím ledě Medvědy z Berouna, a to bez ohledu na výsledek Benátek. Východočeši tedy touží porazit Berounské i počtvrté v sezóně, zda se jim to podaří, bude jasno už v pondělí. Utkání startuje v 18.00 hodin na hradeckém stadionu.

Porovnání soupeřů
vs.
8. postavení v tabulce 12.
20-3-8-20 celková bilance 10-4-6-31
74 získané body 44
154:161 skóre 116:201
6:0 (Most - D) nejvyšší výhra 7:2 (Most - V)
1:7 (Jihlava - V) nejvyšší prohra 1:8 (Olomouc - V)
Michal Tvrdík (11+24) nejproduktivnější hráč Tomáš Doležal (16+16)
David Švagrovský: 16 nejlepší střelec Tomáš Doležal: 16
Michal Tvrdík: 24 nejvíce asistencí Tomáš Doležal: 16
Martin Vágner: 84 min. nejtrestanější hráč Petr Přindiš: 113 min.
Filip Luňák:
22 zápasů, 91,14%
úspěšnost brankáře Vojtěch Sedláček:
20 zápasů, 91,07%
Jiří Kučera

Hradeckým se podařilo po čtyřech letech zvítězit na ledě Kadaně, nyní před sebou ale mají ještě jeden krok, zdolat Medvědy z Berouna. „Je to rozhodující zápas, toho jsme si vědomi. Na druhou stranu máme situaci plně ve svých rukou a nemusíme se ohlížet na ostatní výsledky. Musíme jít do zápasů koncentrovaní a získat potřebné tři body k postupu do čtvrtfinále,“ konstatuje hlavní kouč hradeckého mužstva Jiří Kučera.

Medvědi chtějí udržet dvanáctou pozici

Poslední zápasy soupeře
Beroun – Ústí 1:2pp
Beroun – Olomouc 1:2
Ml. Boleslav – Beroun 3:2pp
Beroun – Písek 2:0

Mužstvo od řeky Berounky se momentálně nachází na dvanácté příčce a každý bod je pro ně velkým přínosem pro nadcházející souboje ve skupině play-out. Středočeši mají stejný počet bodů jako předposlední Most, ovšem lepší vzájemné zápasy je řadí o místo výše.

Beroun měl menší krizi, kterou prolomil v sobotu domácím vítězstvím 2:0 nad Pískem. Předtím zažil pět porážek v řadě od Jihlavy, Třebíče, Ústí, Olomouce a Mladé Boleslavi.

Z gólmanů by mohl Beroun postavit dvě pětky

Do základní části první ligy nastoupilo do svatyně Medvědů již 8 brankářů. Nejvíce odchytal Vojtěch Sedláček, který má na svém kontě již 1155 minut a drží úspěšnost nad 91%. Dále se v bráně postupně prostřídali: Daniel Vokál, Dominik Furch, Hynek Kůdela, Marek Benda, Tomáš Mastík, Carlo di Renzo a Adam Svoboda.

Vzájemné zápasy patří Královéhradeckým

Tři výhry již zaznamenali Královští lvi v této sezóně proti Medvědům z Berouna. Dvě byly za plné tři body a jedna po nájezdech. Nejdříve se Východočeši vydali ven, kde zvítězili velice přesvědčivě 5:1. V šestadvacátém kole hostil Hradec na svém ledě tohoto soupeře a znovu ho pokřtil pěti brankami, přičemž tentokrát z toho vzniklo vítězství 5:2.

V posledním vzájemném střetnutí, které se odehrálo na berounském stadionu, zvítězili Východočeši 3:2 po nájezdech.

Individuální statistiky

Tomáš Doležal, který v této sezóně vynechal jen pár zápasů, je nejproduktivnějším Medvědem. V osmačtyřiceti duelech nasbíral dvaatřicet kanadských bodů (16+16). Na druhé příčce se ztrátou devíti bodů je Zbyněk Hrdel, který disponuje třiadvaceti body (9+14). Třetici nejlepších uzavírá Pavel Klhůfek (5+15). Nejlepším obráncem je Jakub Šulc, jenž je mistrem v asistencích (1+14).

Doplňte si fan sortiment

Již hodinu před zápasem bude na hradeckém stadionu u hlavního vchodu otevřen stánek Střída sportu. Zde si budete moci vybrat z nové kolekce dresů či jiných fanouškovských předmětů.

Parkujte bezplatně

V době každého domácího zápasu můžete využívat bezplatné parkoviště, které je od zimního stadionu zhruba tři minuty chůze. Vaše auto totiž můžete nechat bezplatně na parkovišti Univerzity. Otevřeno bude vždy hodinu před začátkem domácího zápasu. Využijte tak této možnosti.

Zajímavosti k zápasu

» Hradec doma završí základní část.

» Východočeši útočí na čtvrté vítězství v řadě, podaří se to?

» Berounští pod Bílou věží naposledy zvítězili v sezóně 2010/2011.

» Na střídačce Medvědů stojí impulsivní kouč Petr Novák, který v minulosti působil v Havlíčkově Brodě.

Pondělní klání začíná v 18.00 hodin na hradeckém stadionu. Přijďte se královsky bavit a vytvořte co nejlepší kulisu! Zápas však můžete sledovat i prostřednictvím textového on-line přenosu na internetu

Sestavy z minulého utkání
Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Zukal, Drtina, Hendrich, Čížek – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér: Jiří Kučera.
Sedláček – Beneš, Jebavý, Kopec, Krejčí, Šulc, Kaláb, Knesl, Malý – Kadlec, Plichta, Jonáš, Videlka, Fiedler, Loskot, Doležal, Hošťálek, Čurda, Lenc, Klhůfek, Padělek. Trenér: Petr Novák.