Ohlasy k zápasu
po 2.3.2015 | Lenka Jonešová, Simona Fischmeisterová

Petr Beránek: Přes Spartu máme dobrou šanci postoupit!

Hokejisté Mountfieldu v posledním 52. kole podlehli Kometě Brno 1:2. Základní část Tipsport extraligy tak zakončili na pátém místě, které jim zajistilo přímý postup do čtvrtfinále play-off. V něm hradečtí borci narazí na houževnatého soupeře z hlavního města, celek Sparty. Jak útočník Petr Beránek hodnotí vystoupení hradeckého mužstva v dosavadním průběhu sezóny a jaké dojmy má ze soupeře pro čtvrtfinále?

Petře, máte za sebou poslední utkání základní části, ve kterém jste podlehli Kometě 1:2. Měli jste v podvědomí, že svým způsobem můžete ovlivnit, na koho narazíte ve čtvrtfinále play-off?
V kabině jsme to před utkáním nijak neřešili, do zápasu jsme šli s jasným cílem – vyhrát. Věděli jsme, že se rozhoduje právě mezi Brnem a Spartou, ale osobně si myslím, že je jedno, s kým budeme hrát. Musíme porazit všechny. Už víme, že narazíme na Spartu, na kterou se musíme dobře připravit.

Sledovali jste v přestávkách mezi třetinami výsledky Sparty, vašeho potencionálního soupeře?
Ne, výsledky jsme vůbec nesledovali.

Šanci vyhrát má každý!

Co od série se Spartou očekáváte?
Myslím si, že máme dobrou šanci postoupit, jelikož se Spartou máme letos dobrou bilanci. Navíc v play-off se hraje jiný hokej, takže šanci vyhrát má každý.

Jak bude vypadat vaše příprava na pražský celek v následujících dnech?
Po nedělním zápase máme dva dny volno, takže si oddychneme, a poté absolvujeme takový menší kemp, kdy se budeme pečlivě připravovat na Spartu.

V letošní sezóně se vám proti Kometě příliš nedařilo. Je pro vás, právě možná proto, Sparta přijatelnějším soupeřem?
Asi ano, nevím, co bych k tomu více řekl.

Nedělním utkáním jste zakončili letošní sezónu Tipsport Extraligy. Jak byste ji ve zkratce zhodnotil?
Rozdělil bych to na dvě poloviny. Ta první byla dobrá, ale druhá část se nám nepovedla tak, jak bychom chtěli. Nicméně jsme pátí, takže buďme rádi, že jsme v play-off.

Chtěli jsme si vyzkoušet pár věcí do play-off

Pojďme se ještě vrátit k nedělnímu utkání s Brnem. Jak byste ho zhodnotil?
Byl to takový hokej nahoru dolů. Dělali jsme hodně chyb, ale i tak si myslím, že jsme nějaké šance měli a góly jsme dát mohli. Teď už je to ale za námi a nemá cenu se k tomu vracet. Spíš jsme si v tom zápase chtěli vyzkoušet pár věcí, které bychom chtěli praktikovat v play-off.

Vy sám jste byl jediným střelcem utkání vašeho celku. Jak byste gól popsal?
Samozřejmě jsem moc rád, že jsem to tak hezky trefil. Kluci měli puk za bránou, takže jsem si najel do prostoru v mezikruží, Michal Tvrdík mi poslal krásnou přihrávku a já už jsme se to jen snažil dobře trefit.