pá 18.1.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Plzeň byla hokejovější, říká Mislav Rosandič. V Hradci má kam růst

Ani tentokrát nenašli Hradečtí recept na indiány a ze západních Čech se vrátili bez bodu. Během šedesáti minut si do hradecké branky našly cestu hned čtyři góly, Východočeši však plzeňského gólmana nepřekonali ani jednou. V obranných řadách nechyběl ani Mislav Rosandič, který do Plzně mířil s čerstvě podepsanou smlouvou.

Zápas byl vyrovnaný, není proto výsledek 0:4 příliš krutý?
Nedali jsme šance, které jsme měli. Mohli jsme ale dát jeden dva góly. Plzeň chtěla víc než my. Byli hokejovější a nám to od první třetiny nešlo. V druhé jsme to zavařili, měli jsme dlouhá střídání a góly jsme prostě nedali.

První branku jste obdrželi čtrnáct sekund před první sirénou, byla to pro vás velká rána?
Stále to bylo pouze 1:0. Se zápasem se do druhé třetiny pořád dalo něco udělat. Místo toho, abychom si zkrátili střídaní a pokusili se dát nějaký gól, jsme si to zbytečně prodlužovali. Od toho se všechno odrazilo.

Rozhodujícím faktorem byly nejspíše oslabení, souhlasíte?
Měli jsme nešťastné fauly. Vysoká hokejka a tak, to se stává... Ze začátku jsme to měli dobře rozebrané. Mají tam šikovné hráče, ale Brandon nás podržel. Dali nám však gól v přesilovce pět na tři a potom ještě nějaký. Z tolika minut nám tam něco padne. Naopak my jsme nevyužili svoje přesilovky. Už dva tři zápasy nám to nějak nejde, tak si na to asi budeme muset trošku sednout a snad to zlepšit.

Hradec v Plzni již tři roky nevyhrál, dá se to něčemu přičítat?
Nepřemýšlíme nad tím, jestli se tu nevyhrálo nebo nevyhrálo. Jdeme od zápasu k zápasu, ať už je to Plzeň či jiné mužstvo. Když hrají podobný styl hokeje jako my a naráží to na sebe, nejsme schopni to přetlačit na naši stranu. V dalším zápase si na to budeme muset víc sednout, abychom je ještě lépe přečetli a abychom vyhráli.

„Jsem rád, že o mě má Hradec zájem“

44 Mislav Rosandič (o prodloužení smlouvy)

Prohra na plzeňském ledě ukončila vaši sérii výher. Mrzí vás to?
Všichni chtějí vyhrát každý zápas. Jedna série skončila, ale to nevadí. Další zápas hrajeme doma, kde se to budeme snažit odčinit a potěšit fanoušky třemi body.

V neděli vás čeká další soupeř z čela tabulky, sledujete ji?
Tabulka je vyrovnaná, takže se už nevyplatí sledovat ji každý zápas. Když člověk zaváhá, hned může být někde jinde. Proto je potřeba se stoprocentně připravit od zápasu k zápasu. Doufám, že Vítkovice doma přetlačíme a vyhrajeme.

Vy osobně jste nedávno prodloužil smlouvu, je to dobrý pocit?
Já to vůbec neřeším, či jsem podepsal nebo ne. Do sezóny si dávám jiné cíle. Určitě jsem rád, že o mě má Hradec nadále zájem. Vyhlížím spíše krátkodobě. Teď máme další zápas a v playoff doufám, abychom měli co nejlepší pozici a začínali co nejvíc zápasů doma.

Co vás přesvědčilo, abyste se s vedením klubu dohodl na prodloužení kontraktu?
Minulý rok jsem šanci hrát nedostal, což se tento rok změnilo. Hraji pod trenéry, kteří mi věří a dávají mi šanci. Nejsem už sice nejmladší, ale stále si myslím, že mi mají ještě co dát a že se mám v klubu i v extralize kam posunout. Mám ještě prostor na učení se a na hokejový růst. Všichni hráči tady jsou kvalitní. Všichni se navzájem doplňuje a doufám, že z toho se budeme moc odrazit do dalších zápasů a pak v playoff.