Ohlasy k zápasu
út 26.2.2013 | Filip Červinka

Po dvou inkasovaných gólech na nás spadla deka, smutní Jiří Hendrich

V pondělí se čtvrtfinále přesunulo z Hané do východočeské metropole. Třetí zápletka skončila o dost lépe pro hosty z Olomouce, ti uštědřili Hradeckým vysokou porážku. I lepší vstup domácích do utkání a vedení až do poloviny střetnutí 1:0 nic neznamenalo. Přišla hluchá část pro hradeckou defenzívu a obrat ve skóre ve prospěch Mory. Play-off je ale běh na delší trať a jak se říká, stále je čas to zvrátit. „Nesmíme házet flintu do žita, nic není stále rozhodnuto. Musíme věřit a makat dál,“ burcuje svůj tým silák Jiří Hendrich.

Do utkání nevstoupili domácí hráči ani trochu zle. Ba naopak, byli aktivnějším týmem. Tlačili se do branky a díky trefě z hole Davida Švagrovského dlouho vedli o jednu branku. „Začátek utkání nebyl z naší strany vůbec špatný. Škoda té dvouminutovky, kdy jsme dostali dva rychlé góly. A to rozhodlo celý zápas,“ uvádí hlavní faktor porážky Jiří Hendrich.

Olomouc se tak dostala do vedení v této sérii, která nabídne určitě ještě spoustu strhujících bitev. Hradec teď ale musí rychle odpovědět. „Nenacházíme se ve šťastné situaci. Není to ani trochu dobré, ale je to pouze 2:1 ve prospěch Olomouce. Musejí nás porazit celkem čtyřikrát, aby postoupili dále. Jsme tudíž neustále na začátku,“ neztrácí naděje hradecký obránce Jiří Hendrich.

Královští lvi mají z pondělního utkání co napravovat. Hned druhý den je na řadě další zápas a šance na reparát přichází velmi brzy. „Do příštího utkání musíme zlepšit naší defenzívu. Pohlídat si jejich neustálé úniky dva na jednoho. Musíme hrát především zodpovědně zezadu,“ poodkrývá recept na zdárné zítřky Jiří Hendrich.

Hradečtí už od začátku druhé periody trochu polevili a začalo jim vycházet čím dál méně situací. Po již zmiňovaných slepených gólech bylo však ještě hůř. „Po takovém momentu to na hráče prostě dolehne. Nic se nám od toho osudového momentu nedařilo. Puky nám odskakovaly od hokejek, naopak soupeři vše vycházelo na jedničku,“ se zmarem ve tváři zhodnocuje propad lvů ve druhé třetině Jiří Hendrich.

Před závěrečnou částí pondělního utkání odcházeli domácí hráči z ledu se svěšenými hlavami. V takovém případě nastává důležitá porada a nabrání psychických sil v kabině. „Atmosféra ve druhé přestávce nebyla nikterak bouřlivá. Něco jsme si řekli k našemu výkonu a hlavně se dále hecovali. Nechtěli jsme nic vzdát,“ popisuje dění v kabině Hradeckých Jiří Hendrich.

Pro hradeckou věž v zadních řadách je tu osmé play-off v řadě. Nutno podotknout, že neustále v dresu Hradce Králové. „ Každé play-off je výjimečné. Vždy se jedná o něco jiného. Vystřídá se například kádr, tým jde z jiné pozice. Je to vrchol sezony, kde je spousta zvratů a emocí,“ jasně dává najevo zadák se čtyřkou na zádech, že ve vyřazovacích bojích nejde o zašlou rutinu.

Jiří Hendrich má na starosti především zadní vrátka hradeckého mančaftu. K play-off patří i vyhrocené situace, které mohou vyplavat na povrch v jakémkoliv momentu. Ne jinak tomu bylo i ve třetím čtvrtfinálovém utkání. „Ty šarvátky začaly už v Olomouci. Dojíždějí při každé příležitosti do brankáře a my jim musíme dát najevo, že si tohle jen tak dovolit nemohou,“ důrazně říká vytáhlý obránce.

„Stejné situace se přenesou i do nadcházejícího zápasu. O tom není pochyb a my na to musíme být připraveni a nenechat se rozházet,“ s jistotou dodává tvrdý muž Jiří Hendrich.

Už v polovině závěrečné periody byl k vidění odchod zklamaných domácích diváků, kterým jejich tým nenaskytl důvod k radosti. „Věřím, že zítra diváci opět dorazí v hojném počtu. Hraje se znovu od nuly. Může být vše naopak. Ať fandí a ženou nás kupředu, to vždy pomůže,“ láká své příznivce jeden z členů zadních řad domácích šelem Jiří Hendrich.