Preview k zápasu
po 25.2.2013 | Sanny Muharem

Hradec bude na začátku týdne odrážet nálet Kohoutů

Dva dny odpočinku? Stačilo. Pojďme se opět přeladit na hokejovou vlnu, která v současné chvíli přináší samotný vrchol. Čtvrtfinále je v plném proudu a nyní zajímavou sérii uvidí na vlastní oči i východočeská metropole. Třetí a čtvrté klání se totiž odehraje na hradeckém stadionu, a to v pondělí a úterý, vždy od 18.00 hodin. Stav série je prozatím vyrovnaný, Hradeckým se podařilo přivézt z Olomouce jedno vítězství, které jim zajistilo psychickou pohodu před následujícím dvojzápasem. Buďte u toho i Vy!

Stav série je vyrovnaný, oběma dvěma týmům se podařilo urvat po jednom vítězství. V prvním hracím dni čtvrtfinále zvítězil po velkém obratu Hradec v poměru 4:3. Na to chtěli Východočeši navázat i o den později, avšak Kohouti byli tentokrát úspěšnější. Druhé vzájemné klání opanovali 4:1, čímž vyrovnali sérii.

Václav Čížek

Teď nás čekají dva mače na východě Čech. Královští lvi cítí, že mohou Olomouc porazit a klidně i postoupit do semifinále. „Doufám, že se toho moc nezmění. V Olomouci se nám celkem dařilo, měli bychom pokračovat v nastoleném trendu,“ myslí si obránce Hradce Václav Čížek. „Do Olomouce jsme jeli s cílem urvat jedno vítězství, to se podařilo,“ přidává.

Emoce? To je play-off!

V prvních dvou zápasech se rozhodně v rukavičkách nehrálo. Reprezentanti obou dvou týmů si nenechali ani kousek volného prostoru. V prvním dvojboji bylo vidět několik trestů, které pak následně ovlivňovaly průběh utkání. Hradec Králové inkasoval v oslabení zatím tři branky.

„Je potřeba, abychom byli méně vylučování, oslabení nás stojí pak hodně sil, což pomůže akorát soupeři,“ reaguje na první dvě utkání, které se na Hané konaly.

Především závěr druhého střetnutí přinesl hodně rozruchu. Hradec se dožadoval dvojnásobné početní výhody, sudí ho však nevyslyšeli. Několik vteřin před koncem celého duelu se pak na ledě vytvořila potyčka, která se neobešla bez trestu. Doplatil na ni Miroslav Třetina, jenž dostal trest ve hře a minimálně jeden zápas si v play-off nezahraje.

Vytvořme na hradeckém stadionu tu správnou atmosféru!

Do hanácké plecharény nezamířilo ani v jednom zápase přes dva tisíce fanoušků. Podaří se to královéhradeckému publiku překonat? Královští lvi v současné době potřebují Vaši pomoc, vyrazte fandit.

„Každý hráč by byl rád, kdyby přišlo co nejvíce lidí. Věřím, že se lidi seberou a přijdou, jejich podpora je pro nás v play-off nezbytná,“ nabádá Václav Čížek. Přesto ale zatím stále nemá s čím srovnávat. „Doma jsme ve vyřazovacích bojích ještě nehráli, takže se uvidí teprve v pondělí,“ říká.

Individuální statistiky

V play-off se hraje především týmově, avšak pojďme se podívat na individuální statistiky hráčů. Z Královéhradeckých je na tom nyní nejlépe Vladimír Říha, kterému se podařilo za dva zápasy nastřádat tři body (1+2). Hned za ním je obránce David Roupec, jenž zaznamenal dvě asistence. Ostatní hráči si pak připsali po jednom kanadském bodu. Brankář Filip Luňák si zatím drží úspěšnost 92,50%.

V olomouckém kádru disponují třemi body rovnou dva hokejisté. Jsou jimi Richard Diviš s Jiřím Řípou, oba dva vstřelili po jednom gólu a připsali si dvě asistence. Za nimi se nadále nachází Petr Kolouch a Jakub Bartoň, přičemž mají oba branku a asistenci. Nadějný strážce svatyně Libor Kašík má úspěšnost 91,53%.

Zajímavosti k utkání

» Zatím se nestalo, že by hradecký tým v novodobé historii nevyhrál ani jednou v rámci série na čtyři vítězné zápasy na domácím kluzišti. Bude v této tradici pokračovat?

» Do utkání stoprocentně nezasáhne Miroslav Třetina, který dostal v minulém utkání trest ve hře.

» Olomouci zase nepomůže v základní části její zbraň – Matěj Pekr, jehož bylo možno spatřit na olomouckém zimáku s nohou v sádře.

» Hradec odehraje první domácí utkání v rámci play-off 2013.

» Východočeši se po dlouhé době představí na domácím kluzišti v černých dresech, po základní části se totiž kombinace opět vyměnily.

Vstupenky

Cena vstupenek na čtvrtfinále play-off 2013 zůstala stejná jako v základní části. Na stadion se tedy dostanete za 70 Kč, v případě, že jste vlastnili permanentku na letošní sezónu, máte vstup za 50 Kč. V případě, že se řadíte do kategorie studentů, důchodců a držitelů průkazu ZTP a ZTP/P, můžete využít taktéž zvýhodněnou částku 50 Kč. Děti do 130 cm pak půjdou na hokej zcela zdarma. Podrobnější informace naleznete ZDE.

Fanouškovský sortiment

Sezóna se přehoupla do play-off a Vám v žádném případě nesmí chybět věci s klubovými barvami či znakem. Navštivte fanshop na zimním stadionu, který je umístěn přímo naproti hlavnímu vchodu a je otevřen již hodinu před úvodním vhazováním. Fanděte svému klubu srdcem!

Pondělní a úterní utkání startuje vždy v 18.00 hodin a Vy musíte být u toho. Hradečtí hokejisté potřebují podporu. Pokud byste však na stadion svoji cestu nevážili, můžete sledovat i tradiční textový on-line přenos.

Sestavy z minulého utkání
Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Čížek, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér: Jiří Kučera.
Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenéři: Jan Tomajko a Petr Fiala.