Preview k zápasu
so 1.10.2016 | Petr Šatalík

Pod Bílou věž míří úřadující mistr. Hradec změří síly s Libercem

Svěřenci Václava Sýkory se aktuálně nenachází v právě nejlepším rozpoložení. Od derby s Pardubicemi nedokázali zvítězit a tabulkou putují na opačnou stranu, než jakou by si vedení Mountfieldu představovalo. Šance na zvrat této situace se naskytne v neděli od 17:00, kdy Lvi přivítají na svém ledě loňské šampióny z města pod Ještědem.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, neděle od 17:00: ON-LINE

Hradec v posledních třech soubojích vždy těsně prohrál, dvakrát sice zvládl urvat ze zápasu alespoň bod, přesto s takovým ziskem nemůže být spokojen. Naposledy byla nad jeho síly Plzeň. „Začátek byl dobrý, 2:0 po první třetině. Naopak v druhý třetině jsme hráli hrozně a nakonec jsme byli rádi, že jsme aspoň ten bod urvali,“ ohlíží se za pátečním duelem Jiří Šimánek.

Nutnost ukončit šňůru proher si zkušený forvard sám dobře uvědomuje. Jaký je podle něho recept k tomu, aby Východočeši opět začali vítězit – ideálně už od nedělního duelu s Libercem? „Musíme hrát celých šedesát minut. Nehrát jen dvacet, chvíli jo, chvíli ne,“ nabádá mužstvo jeho bývalý kapitán.

Liberec prošel před sezónou značnou proměnou, několik hráčů odešlo, naopak jiní zase do kádru Filipa Pešána přibyli. Bude to mít na jeho hru větší vliv? „Myslím, že budou hrát pořád tím stejným stylem, kterým hráli loni. Nesmíme se dívat na to, kdo sem jede jako soupeř, musíme se soustředit na sebe a na svůj výkon,“ nastiňuje cestu k vítězství Jiří Šimánek.

Bilance z loňska hovoří ve prospěch Bílých Tygrů

Pakliže přihlédneme ke vzájemným utkáním z minulé sezóny, nemůžeme si nevšimnout, že se jednalo o atraktivní duely, ve kterých nebyla nouze o branky. V každém takovém zápase padlo minimálně šest gólů, jednou dokonce devět. Lze tedy očekávat, že obdobně tomu bude i nyní.

Poslední zápasy Liberce
Olomouc – Liberec 2:1p
Liberec – Třinec 0:3
Liberec – Plzeň 2:1
Chomutov – Liberec 3:2p
Pardubice – Liberec 4:5

Severočeši vycházejí z loňských střetů vítězně. Vyhráli tři z nich, ačkoliv jeden až v prodloužení. V hlavách fanoušků a snad i hráčů Mountfieldu však zůstává především poslední měření sil s tímto soupeřem, kdy v emocionálně vypjatém souboji Hradec porazil svého protivníka vysoko 5:1 a Liberečtí tehdy prohru úplně neunesli.

Východočeši sami ale nejsou v ideálním rozpoložení. Poslední tři střetnutí vždy o gól prohráli, což trochu vrhá stín na předcházející nejvyšší historickou výhru v derby s Pardubicemi. V neděli je nejvyšší čas přehodit výhybku na vítěznou vlnu a svěřenci Václava Sýkory si toho jsou dobře vědomi.

kolodatumdomácíhosté
4. ne 20.9.2015 Liberec Mountfield HK 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
17. út 8.12.2015 Mountfield HK Liberec 3:4p (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
30. so 26.12.2015 Liberec Mountfield HK 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
43. pá 5.2.2016 Mountfield HK Liberec 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Úřadující mistr má ve svých řadách několik změn

Liberec se po úspěšné sezóně musí vypořádávat s řadou odchodů. Tahouni loňského ročníku Michal Birner a Michal Řepík zamířili společně do KHL, konkrétně do Traktoru Čeljabinsk. Do stejné soutěže přestoupil také Martin Bakoš.

Z útočníků Tygrům chybí zkušený Petr Vampola, který zamířil do Mladé Boleslavi. V zadních řadách budou fanoušci postrádat především tvrdého Jana Výtiska, jenž aktuálně působí ve Vítkovicích. Brankář Marek Schwarz se rozhodl vyzkoušet EBEL ligu v dresu Orlů ze Znojma.

Z výše uvedeného jasně vyplývá, o co Tygři přišli. Proto museli kádr vhodně doplnit. Mezi tři tyče získali Romana Willa z AHL. Do útoku přibyla některá zvučná jména jako Milan Bartovič, jenž přišel ze Slovanu Bratislava či Mario Bližňák (dříve HC Škoda Plzeň). V Třinci ukončil své hostování Vladimír Svačina. Hradeckým fanouškům je ale nejlépe známý Lukáš Vantuch, který ještě loni působil v dresu Mountfieldu a pro nějž půjde určitě o speciální utkání.

Vstupenky v prodeji on–line i na pokladnách

Do nedělního poledne jsou vstupenky na utkání k dispozici skrze on-line webovou aplikaci. Samozřejmě jsou také k dostání na pokladnách FORTUNA arény, které budou otevřeny od 13:00 až do samotného duelu.