Zápasy
ne 3.3.2013 | Sanny Muharem, Martin Voltr

Hradečtí v šestém utkání prohráli 0:1 a sezóna pro ně skončila

Je konec. V šestém utkání nejvyrovnanější čtvrtfinálové série mezi Hradcem Králové a Olomoucí sledoval zaplněný východočeský stadion další dramatickou bitvu, kterou rozhodl jediný gól – bohužel však v neprospěch Královských lvů. Vstřelil ho pár chvil před koncem druhé třetiny olomoucký bek Roman Kadela a Hradečtí ani přes několik vyložených šancí ve třetí části nestačili vyrovnat. I tak se stali nejpříjemnějším překvapením vyřazovacích bojů a diváci je z ledu vyprovodili zaslouženým potleskem.

Opatrný úvod duelu

Utkání začalo velmi opatrně, na obou týmech bylo vidět, že nechtějí zbytečně chybovat. Do první vážnější příležitosti se dostali Královští lvi, Brož totiž tečoval střelu Čápa a puk se otřel o boční konstrukci branky. O chvilku později se před domácím brankářem zjevil Zbyněk Hampl, z bezprostřední blízkosti ale neuspěl.

Obě mužstva si v průběhu první dvacetiminutovky vyzkoušeli početní výhodu, diváci však branku neviděli. Dobrou příležitosti měl Šimon Macháň, avšak v klíčovém momentě mu sjel kotouč z čepele hole. Z následného protiútoku chtěla zahrozit i Mora, ale také neuspěla.

Aktéři tohoto střetnutí si nedali ani kus volného prostoru, k vidění byla hra nahoru a dolů. V samém závěru ještě musel Luňák zasahovat proti střele Koloucha, skóre se ale neměnilo.

Pokračovalo se v podobném duchu, Hradec ale dostal branku do kabiny

Prostřední část hry začala podobně jako první dvacetiminutovka. Hrálo se sice ve strhujícím tempu, ale bez vyložených příležitostí. Menší olomoucký nápor završila rána z hole Romana Ráce, tu Luňák vykopl betonem.

V následujících minutách měli Královéhradečtí k dispozici dvě přesilové hry, v obou případech dokázali svého soka zmáčknout a vypracovat si příležitost. Zajímavě pálil David Švagrovský, Libor Kašík byl ale na svém místě. Kromě toho nic zajímavého velmi vyrovnaný průběh hry nepřinesl.

Tedy až do konce druhé třetiny. Už se totiž zdálo, že se do kabin půjde opět za bezbrankového stavu, jenže Olomoučtí se dostali zničehonic do vedení. Filip Luňák vyjel mimo svoji branku a Roman Kadela lehce nahodil na domácí branku puk, který chtěl domácí strážce svatyně chytit do lapačky, místo toho si ale černou pryž srazil do své svatyně – 0:1.

Neskutečný nápor Hradce vyrovnání nepřinesl

Královští lvi se museli v úvodu třetí periody bránit ve čtyřech, přesto se na útočnou štaci vydal Luděk Brož, v útočném pásmu už ale neměl dostatek sil na zakončení. O pár okamžiků později se mohl prosadit Miroslav Třetina, ale z nadějné pozice prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

Hanáci se více a více začali soustředit na ubránění výsledku, čímž se domácí tým dostával více do tlaku. K další dělovce se dostal Patrik Moskal, po které Kašíkovi vypadl puk z lapačky, nikdo z domácích ale nestihl zakončit. Východočeský nápor začal gradovat posledních pět minut.

Zřejmě největší šanci utkání měl kapitán Michal Tvrdík, jenž však nedokázal překonat fantastického Kašíka, jenž předvedl výtečný zákrok. O chvilku později nevyšlo ani nahození Brože a čas domácím na vyrovnání se krátil.

Královští lvi zkusili v samém závěru hru bez brankáře, v ní si vypracovali další dvě vyložené šance. Nejprve neuspěl opět Třetina, poté kotouč poskakoval na brankové čáře, ale opět úřadoval Libor Kašík, který tak uhájil jednobrankové vítězství Olomouce a posunul ji do semifinále. Hradeckým naopak sezóna skončila.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Luděk Brož 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Václav Čížek 0 0 0 0 2
Marek Drtina 0 0 0 -1 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 -1 0
Karol Korím 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 2
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Michal Mikeska 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 -1 0
David Švagrovský 0 0 0 -1 2
Miroslav Třetina 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 0 0 -1 0
Martin Vágner 0 0 0 0 2
Milan Valášek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 59 33 1 32 96,97 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Kučera (Královští lvi Hradec Králové):
První dvě třetiny byly z obou stran opravdu opatrné, nikdo nechtěl riskovat, hrálo se především ve středním pásmu. Bohužel jsme v závěru druhé třetiny dostali gól. Ve třetí části jsme si dovolili víc a myslím, že jsme hráli dobře. Vytvořili jsme si šance, dvakrát do prázdné brány, ale štěstí nám chybělo. Olomouci k vítězství v sérii blahopřeju.

Jan Tomajko (HC Olomouc):
Od začátku to byl hodně opatrný zápas, moc šancí k vidění nebylo. Oba týmy pořád bránily ve čtyřech, pěti hráčích. Jediným problémem byla kvalita ledu, po kterém puk hodně skákal, a z toho pak vyplývaly nepřesnosti na obou stranách. Chvíli před koncem druhé třetiny jsme dali šťastný gól, a ten rozhodl. V závěru zápasu jsme zbytečně ztráceli kotouče, nemohli jsme se dostat z obranného pásma a domácí byli ve velkém tlaku. Libor Kašík nás opravdu podržel a i s trochou štěstí jsme to dotáhli do vítězného konce.

Fotogalerie