Preview k zápasu
ne 3.3.2013 | Sanny Muharem

Hradec si na Olomouc věří! V neděli může vyrovnat stav série

Nejnapínavější série čtvrtfinále pokračuje znovu v neděli, tentokrát se bude hrát pod Bílou věží. Hanáci si v minulém zápase vybojovali mečbol, Východočeši však nic nevzdávají a hodlají sérii vrátit ještě jednou do Olomouce. Na hradecké fanoušky mimo jiné čeká „hanácká superneděle“, nejprve se totiž koná fotbal, poté hokej. Duel mezi Královskými lvy a Kohouty z Olomouce startuje v neděli v 19.00 hodin. Buďte u toho a pomozte Královéhradeckým vyrovnat stav, podpora je nezbytná!

Zdeněk Kubica

Hradečtí hokejisté prohráli v pátek na ledě Hanáků, po většinu utkání však měli více ze hry. Nakonec ale odcházeli z ledu se smutnými výrazy. „Je to velká škoda. Chyběl tomu jeden gól,“ konstatuje Zdeněk Kubica.

V pátém zápase série se hodně vylučovalo, Královéhradečtí však nabízené početní výhody nedokázali využít, v nich několikrát dokonce sami faulovali. „Jsme dost vylučovaní. Měli jsme například vlastní pětiminutovou přesilovku, ze které uděláme nevýhodu,“ připomíná.

Bude to bitva! Hradec věří, že ne poslední

Už pět minulých duelů napovědělo, že se tato série v rukavičkách rozhodně hrát nebude. Nyní budou emoce fungovat nadále více, čehož si jsou vědomi i samotní hráči. „Bude to hodně vyhecované, musíme se na to připravit,“ velí útočník Kubica. Zároveň dodává, že na Hanou se Hradečtí mohou rozhodně ještě vrátit.

„Naši hru ještě o trochu do dalšího zápasu zlepšíme a do Olomouce se ještě určitě vrátíme!“ odhodlaně konstatuje. K tomu je potřeba, aby Hradečtí co nejvíce znepříjemňovali život brankáři Kašíkovi. „Před bránu se snažíme najíždět, ale je to těžké. Olomoučtí nás tam moc nepouštějí, což je tedy náš problém. Musíme tam chodit častěji,“ myslí si.

Královští lvi hodlají bojovat i za Davida Roupce!

Zatím nejméně příjemný okamžik celé série se odehrál ve 29. minutě pátého střetnutí. Hradecký obránce David Roupec odehrál v obranném pásmu puk, načež ho navrátilec do sestavy Hanáků Radim Kucharczyk tvrdě dohrál.

Roupec byl odnesen na nosítkách a ihned putoval do olomoucké nemocnice. Lékaři mu diagnostikovali zlomeninu spodiny lebeční a otok mozku, měl by ale být v pořádku. Hradečtí hokejisté budou bojovat i za něj.

Shodou okolností se hraje i fotbal

Zápasy čtvrtfinále
Olomouc – Hradec 3:4
Olomouc – Hradec 4:1
Hradec – Olomouc 1:6
Hradec – Olomouc 3:1
Olomouc – Hradec 2:1

Velká kuriozita. V jeden se ve východočeské metropoli konají dva zápasy s Olomoucí. Tento boj odstartují fotbalisté, kteří od 17.00 hodin hostí hráče Sigmy, o dvě hodiny později pak startuje klání mezi Královskými lvy a Morou. Pokud se chystáte na fotbal, můžete si na jedné z pokladen zakoupit vstupenku na pozdější hokejový souboj.

„Byl bych rád, kdyby přišli lidi i z fotbalu a udělali nám pořádnou atmosféru, jelikož první dva zápasy nám to hodně pomohlo, lidi fandili skvěle,“ chválí hradecké fanoušky Kubica.

Zajímavosti k utkání

» Zranění trápí i soupeře. Po minulém utkání například problémy hlásí Valenta, delší dobu už je indisponován i Jiří Dopita.

» Hradecké fanoušky čeká hanácká neděle.

» Východočeši budou doma odvracet vyřazení, v případě prohry by pro ně sezóna skončila.

Nakupujte s 10% slevou

Nyní máte jedinečnou možnost až do šestého utkání čtvrtfinále play-off nakoupit kompletní fanouškovský sortiment Královských lvů s 10% slevou. Sleva platí jak v prodejně Střída Sportu na zimním stadionu, tak ve fanshopu v hale během nedělního utkání. Ukaž, že i ty máš v sobě lví srdce a obleč se do klubových barev!

Důležité utkání mezi Hradcem a Olomoucí startuje v neděli netradičně v 19.00 hodin. Vy musíte být u toho a pomoci královéhradeckým borcům! Pokud se čirou náhodou na stadion nedostanete, můžete využít i textový on-line přenos.

Sestavy z minulého utkání
Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Čížek, Korím, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér: Jiří Kučera.
Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Škůrek – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenéři: Jan Tomajko a Petr Fiala.