Ohlasy k zápasu
po 4.3.2013 | Sanny Muharem

Nebyli jsme horší než Olomouc, smutně konstatuje Michal Tvrdík

Hradeckým hokejistům končí sezóna. V šestém čtvrtfinálovém duelu totiž na svém stadionu nestačili na Hanáky, kteří zvítězili tím nejtěsnějším možným rozdílem. Východočeši měli především ve třetí části hry hned několik příležitostí na srovnání stavu zápasu, na brankáře Kašíka však ani jednou vyzrát nedokázali. Olomouc se tak díky této výhře posunula do semifinále, celou sérii zvítězila 4:2 na zápasy. Dle kapitána Michala Tvrdíka však Královští lvi nebyli horším týmem. „Je to velká škoda, všichni makali na sto procent,“ myslí si.

Královéhradečtí jen těžko překousávají porážku z posledního zápasu. Především ve třetí dvacetiminutovce měli vyrovnání na dosah ruky, přesto nakonec ze čtvrtfinále vypadli. „Je těžké přijmout porážku. Přišlo nám, že jsme horší nebyli, bez gólů se ale pochopitelně nedá zvítězit,“ vypráví s hořkým výrazem na tváři kapitán Michal Tvrdík.

Série mezi Hradcem a Olomoucí byla velmi napínavá a strhující, Hradečtí prohráli poslední dva duely jen o jednu branku. „Mysleli jsme, že to minimálně do sedmého zápasu ještě doválčíme,“ říká Tvrdík.

Dvě třetiny šestého čtvrtfinálového duelu nenabízely příliš atraktivní hokej. Hrálo se opatrně a žádný tým nechtěl udělat nějakou větší chybu. Do vedení se na konci druhé části dostali Kohouti, ti totiž vstřelili velmi šťastnou branku. Nahození Kadely zničehonic skončilo v brance domácího gólmana.

„Byla to smůla. Luňasovi letí puk a najednou zahne do brány, jak kdyby ho měl někdo na dálkové ovládání,“ nevěřícně kroutí hlavou Michal Tvrdík. Hradec to po této inkasované brance nezabalil a celou třetí část diktoval tempo hry. Do konce střetnutí měli domácí hned několik vyložených příležitostí.

Ta největší přišla právě Michalu Tvrdíkovi, jenž nedokázal ze stoprocentní pozice překonat natahujícího se Kašíka. „Stále se mi odehrává v hlavě, co jsem měl udělat jinak,“ žehrá. „Věděl jsem, že to musím nacpat nahoru, o což jsem se také snažil. Gólman soupeře tam ale neskutečně skočil a trefilo mu to lapačku,“ popisuje inkriminovaný moment.

Především brankář olomouckého mužstva držel povětšinu času svůj celek nad vodou. Hokejisté Královských lvů si na něm několikrát vylámali zuby. „Chytal dobře celou sérii. Měli jsme smůlu v zakončení, bylo tam spoustu odražených kotoučů, několik vyložených příležitostí, ale nic z toho,“ konstatuje Tvrdík.

Právě Michal Tvrdík vedl hradecké hokejisty do boje jako kapitán, nakonec se ale i on musí smířit s vyřazením. „Cítil jsem větší zodpovědnost, ke všemu jsem to měl čtyři minuty před koncem na lopatě. Mrzí mě to hodně,“ vrací se k zahozené příležitosti.

Svěřenci trenérů Kučery a Říhy sehráli se svým soupeřem hned několik vyrovnaných bitev. V prvním duelu se dokonce ujali vedení v sérii, pak ale na svém kluzišti také klopýtli. Naposledy v Olomouci prohráli jen o gól.

„Je škoda, že jsme dva zápasy doma neuhráli. Kdybychom je zvládli oba, těžko by nás Olomouc už třikrát porazila. Bohužel nás potkal jedno utkání kolaps, v neděli jsme měli zvítězit,“ přemýšlí nad příčinou neúspěchu kapitán Hradce.

Olomouc tak v semifinále narazí na Ústí nad Labem, přes které by chtěla postoupit do rozšířené baráže. „Těžko říci, zda se jí to podaří. Ve svém kádru má také spoustu zraněných hráčů. Každopádně Olomoučtí spadli dolů na zem. Před sérií si mysleli, že nás přejedou 4:0, nakonec se ale přesvědčili sami o tom, že play-off je jiná soutěž. Olomouc v této sérii lepší nebyla,“ opakuje závěrem Michal Tvrdík.