Aktuální zprávy z klubu
čt 25.1.2024 | Klub

25. února 2024 – Stadion znovu v akci!

Všichni fanoušci královéhradeckého hokeje si musí zapsat do svých diářů datum 25. února. Přesně za měsíc totiž čeká příznivce a vůbec celý hokejový klub zpod Bílé věže velká událost. Na led zimního stadionu v Hradci Králové se totiž vrátí oblíbený Stadion, který před třiceti lety poprvé bojoval v nejvyšší tuzemské soutěži. A retro dresy navíc oblékne i A-tým Mountfieldu HK v extraligovém utkání.

Psal se konec března roku 1993 a hokejový Hradec Králové si žil svůj extraligový sen. V semifinále první hokejové ligy bojoval s Třincem o postup do nejvyšší soutěže. Běželo prodloužení pátého zápasu a ke kotouči se dostal Radomír Brázda, který svým gólem odšpuntoval nehorázný hradecký večírek ve Slezsku.

Pod Bílou věží se tak v ročníku 1993/94 hrála extraliga. Poprvé v historii. A nyní si tuhle výjimečnou sezonu s bohužel hořkým koncem připomene i dnešní extraligový Mountfield HK. Přesně po třiceti letech. A symbolicky proti mistrům z tehdejší sezony – týmu HC Olomouc.

Přesně za měsíc – v neděli 25. února přivítá Mountfield HK od 17:00 na svém ledě Olomouc, do zápasu domácí celek nastoupí ve speciální žluté sadě retro dresů, speciální trikoty po utkání zamíří do aukce mezi fanoušky královéhradeckého hokeje. Devadesátky nicméně připomenou také speciální merch, dobový bulletin, hudba na zimním stadionu, grafiky na sociálních sítích a doprovodný program.

To ale není zdaleka všechno! Do devadesátek se ponoří Hradec Králové již krátce po poledni. Ke speciálnímu retro zápasu se totiž poprvé od sezony 1993/94 sejde tehdejší Stadion Hradec Králové, po ledě zimního stadionu se tak zase budou prohánět oblíbenci fanoušků nejenom tehdejšího týmu v čele s kapitánem Jiřím Ševčíkem. Soupeřem dobového Stadionu Hradec Králové v rámci exhibice bude výběr složený pod hlavičkou Sport Hradec Cupu, jehož součástí budou výrazné osobnosti královéhradecké hokejové historie. Atraktivní exhibiční souboj s charitativním podtextem odstartuje již ve 13:30.

Do utkání nastoupí královéhradecký Stadion ve speciální sadách dresů, přičemž jedna z nich následně zamíří do aukce mezi fanoušky. Klub ve spolupráci se společností Moje Kartičky rovněž chystá speciální edici hokejových kartiček, hradecké hokejové osobnosti čeká před extraligovým duelem proti Olomouci také autogramiáda v ČPP Aréně. Následně si všichni od 17:00 užijí extraligový souboj Mountfieldu HK.

U toho nesmíte chybět. Více informací, a to včetně představení soupisek obou mužstev, již brzy!