Ohlasy k zápasu
ne 9.4.2017 | Radek Staněk

Opora Hradce Patrik Rybár: Naši fanoušci? Úžasní lidi. Patří jim obrovský dík

Vydařený ročník má za sebou Patrik Rybár. Slovenský gólman, který přišel do Hradce Králové v létě, začal sezónu v partnerských Litoměřicích. Postupně se probojoval na pozici jedničky a patřil mezi nejvýraznější postavy celé semifinálové série i sezóny 2016/17 z pohledu Mountfieldu HK. Ledově klidný brankář odchytal celý ročník velmi stabilně, play off zakončil s třemi čistými konty, průměrem 1,6 a úspěšností zákroků 94,04 %.

O osudu šestého utkání nakonec rozhodl gól v prodloužení. To je asi hodně krutý způsob, jak ukončit sezónu, že?
Jasně, takový gól navíc mrzí o to víc, že přišel v podstatě z ničeho. Bohužel stalo se, ale myslím, že nemusíme mít hlavy dole, odbojovali jsme to se ctí. Kometa má výborné mužstvo a my jsme jí byli vyrovnaným soupeřem. Je to kruté, ale bohužel jde dále Kometa.

Jak byste ze svého pohledu popsal situaci, která vedla k poslední brance?
Byl to takový náhodný gól. Jejich hráč to nastřelil od červené čáry, puk trochu plachtil a já se ho snažil vyrazit. Ale kotouč nešel úplně do rohu, takže se odrazil k obráncům. Dojel ho hráč Komety, vystřelil a prošlo mi to. Samozřejmě to mrzí, chtěl jsem to chytit. Stalo se.

V sezóně jsme měli nějaké výkyvy, byla náročná

Do zápasu jste ale vstoupili dobře a měli jste několik šancí.
Samozřejmě, na to, že to bylo na Kometě, jsme hráli opravdu dobře. Prosazovali jsme se v jejich útočném pásmu, byli jsme nebezpečnější než v předchozích zápasech, měli šance a mohli rozhodnout. Párkrát nám to tam ale skočilo, nebo to Čilo vychytal. Je to smůla, ale takový je hokej, takový je sport a my se na to nemůžeme vymlouvat.

Paradoxně se zdálo, že v předchozích zápasech, které jste hráli v Brně, jste měl více práce a byl pod větším tlakem. Souhlasíte?
Ano. Myslím, že střel bylo podobně, ale není střela jako střela. Druhý zápas, který jsme tu hráli a zvítězili v něm po nájezdech, tam bych řekl, že měli nebezpečnější střely. Ale pokud tam v tomto zápase měli nějaké šance, tak jsem je pochytal. Pak nám tam spadl smolný gól v jejich přesilovce. Bohužel tam prošel pas na hráče před bránou. Smůla.

Je jasné, že nyní bude převládat zklamání po konci semifinále. Jak ale budete hodnotit celou sezónu s odstupem?
Začátek ročníku jsme měli trochu pomalejší, rozbíhali jsme se. Pak se to ale zlepšovalo, začali jsme vyhrávat a dostali se na pozice v první šestce a udrželi jsme se tam až do konce. Měli jsme tam nějaké výkyvy, ale to bylo i únavou, měli jsme tam Spengler Cup. Není vůbec jednoduché hrát tolik zápasů v kuse. Byla to náročná sezóna.

Jsme strašně rádi, že takové fanoušky máme

Vy sám za sebou máte první ročník v české extralize, v Hradci jste původně začínal jako trojka. Jak hodnotíte právě skončený ročník z osobního pohledu?
Jsem rád, že jsem se dostal do brány. Dostal jsem šanci, využil ji a nakonec jsem sezónu i dochytal. Vedení, mužstvo i trenéři mi věřili a za to jsem vděčný. Rád bych na to navázal i v budoucí sezóně.

Po celý ročník jste se mohli opřít o podporu fanoušků. Co na ně říkáte a jak jste je po celou sezónu vnímali?
Jsou to úžasní lidi a my je obdivujeme. Podporovali nás, drželi nás nad vodou po celou dobu. I když se nedařilo, tak při nás stáli. Patří jim obrovský dík a jsme strašně rádi, že takové fanoušky máme.