Aktuální zprávy z klubu
pá 1.2.2019 | Klub

Davídkovi patří 59 tisíc! U únoru skórujeme pro Laurinku

Také letos se rozjel charitativní projekt Skóruj pro... k radosti Mountfieldu HK na plné obrátky. Po 25 prosincových gólech přidali hradečtí hokejisté 25 lednových, které fanoušci přeměnili na 25 000 Kč pro čtyřletého Davídka Coufala. Suma se ale po příspěvku A-týmu vyšplhala na více než dvojnásobek – 59 000! O puky je velký zájem, obvykle jsou zarezervovány do pár minut po vstřelení branky. Od zápasu proti Chomutovu budou Lvi společně skórovat pro dvouletou Laurinku!

Princip celé akce zůstává stejně jednoduchý: Celý měsíc bude patřit jednomu z hendikepovaných dětí a právě jemu bude měsíční podpora věnována. A o co konkrétně jde? Za každý gól, který vsítí hráči Mountfieldu HK v Tipsport extralize, bude vystaven jeden speciální puk obsahující logo akce, logo klubu, popis zápasu a vlastnoruční podpis střelce branky. Daný puk můžete za 1 000 Kč získat, přičemž celá částka půjde na konto daného dítěte.

Kolik peněz obdarovaný obdrží, záleží na hráčích A-týmu (kolik dají v daném měsíci branek) a na fanoušcích (kolik puků si pořídí). Platí přitom jednoduchá rovnice: jeden gól = jeden puk = 1 000 Kč.

A jaká je odměna pro vás? Kromě unikátního pamětního puku opatřeného vlastnoručním podpisem skórujícího hráče obdržíte dvě vstupenky na stání na vybrané utkání Mountfieldu HK a také vytisknutou fotografii opatřenou podpisy, na které budete s celým A-týmem! Hlavní odměnou je ale pomoc dítěti, které to opravdu potřebuje!

V předchozích dvou sezónách rozebrali příznivci nejen hradeckého hokeje všechny vystavené puky do jednoho. V ročníku 2016/17 vynesla charitativní akce Skóruj pro... pěti dětem – Fandovi, Pepíkovi, Vojtovi, Radimovi a Matějovi – celkem 157 tisíc korun. O rok později se dočkaly tři nemocné děti – Péťa, Ella a Janička – dohromady 88 tisíc korun. V aktuální sezóně jsme skórovali prozatím pro Marušku a Davídka.

Kotouče je možné rezervovat pár vteřin po vstřelení každé hradecké branky prostřednictvím webových stránek klubu, konkrétně na www.mountfieldhk.cz/skorujpro

Do akce se svými příspěvky zapojí také kabina A-mužstva, která navíc přidá 1500 Kč za každé týmové vítězství.

Příběh Laurinky Beňovičové

Laurinka je dvouletá usměvavá holčička. Než se narodila, nikdo nevěděl, že nebude jako ostatní děti. První problémy začaly těsně před porodem, kdy lékaři zjistili, že jí nebije srdíčko. Lauru se podařilo zachránit, ale postupem času byla zjištěna vrozená vada. Jedná se o takzvané nedovyvinuté těleso, které dělí hemisféry v mozku. Nedávno lékaři potvrdili, že Laurinka trpí vzácným Coffin-Siris syndromem, který se projevuje psychomotorickou retardací, hypoplastickými prsty na horních i dolních končetinách, vrozenou vadou očí, sluchu, mozku a srdce.

Rodiče s Laurou pravidelně docházejí na prohlídky a rehabilitace, kde cvičí Vojtovu metodu. Rodinu zároveň navštěvuje paní ze Střediska rané péče Sluníčko, která pomáhá s rozvojem dcery. I když Laurinka není soběstačná, nemluví a nechodí, tak dělá rodičům velkou radost každý její malinký pokrok. Má ráda vodu a procházky v lese.

Vybrané peníze by rodina využila na zakoupení technické pomůcky, která by Lauře pomáhala s rozvojem vnímání, a k doplatku na zdravotní kočárek. Pomozte dvouleté Lauře i k malým pokrokům v jejím životě!