Aktuální zprávy z klubu
po 12.3.2018 | Radek Staněk

Představení soupeře pro čtvrtfinále č. 2: Ve vzájemných zápasech vládnou domácí

Vyřazovací boje pod Bílou věží se kvapem blíží, hradečtí fanoušci již stříhají metr a očekávají čtvrteční večer, kdy jejich hráči konečně vstoupí do play off. Na druhé straně bude stát Liberec, mistr a vicemistr posledních dvou sezón, který si tentokrát svou účast ve čtvrtfinále musel vybojovat v předkole. To zvládl ve velkém stylu, tři zápasy mu stačily na postup přes Spartu. V dalším ze série článků, které blíže představují Bílé Tygry, se tentokrát podíváme na vzájemné zápasy Mountfieldu s Libercem.

Dříve, než se zaměříme na letošní zápasy mezi Hradcem a Libercem, podíváme se na celkovou bilanci obou klubů. Od roku 2013 spolu oba týmy sehrály přesně 20 zápasů. Mountfield se z vítězství radoval devětkrát, jedenáctkrát zvítězili Bílí Tygři. Z těchto utkání jich pět šlo do nastavení, i v tomto případě byl mírně úspěšnější severočeský klub, kdy pro sebe rozhodl tři takovéto střety.

Klíčovým faktorem v zápasech mezi Lvy a Tygry je domácí prostředí. Za pět sezón se urodily jen tři výhry hostí, přičemž za tři body se to nepodařilo ani jednomu z týmů. Hradec na výhru z Liberce čeká už od prvního zápasu z října 2013, kdy zvítězil 7:6 po prodloužení. Liberec vyhrál pod Bílou věží dvakrát, v obou případech za dva body.

Vyrovnané bitvy tradičně v režii domácích

1. kolo, 8. září 2017, Liberec – Mountfield HK 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Oba medailisté z posledního ročníku spolu změřili síly v úvodním kole toho aktuálního. Hradec vstoupil do zápasu s několika novými hráči. Ti ale museli už v úvodu skousnout úvodní branku Severočechů v přesilové hře. Stejnou výhodu domácí využili i ve druhé třetině. Plány Hradeckých na obrat překazil již po 70 vteřinách poslední pasáže Jan Ordoš, který uzavřel skóre na konečných 3:0.

14. kolo, 17. října 2017, Mountfield HK – Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Odveta přišla na řadu v říjnové úterý a Hradci se vydařila na výbornou. Lvi do zápasu nastupovali se sérií pěti výher v řadě a proti Liberci se jim podařilo na tuto šňůru navléknout další korálek. Hradec poslal do vedení Bedřich Köhler, poté se po krásné souhře trefil Rudolf Červený a pojistku přidal svým prvním gólem v sezóně Jiří Šimánek. Jedinou kaňkou tak byla trefa hostujícího Redenbacha čtyři minuty před koncem, která připravila Patrika Rybára o čtvrté čisté konto v řadě a ukončila jeho neprůstřelnost na úctyhodných 245 minutách a 27 sekundách.

27. kolo, 1. prosince 2017, Liberec – Mountfield HK 5:4p (3:1, 1:2, 0:1 – 0:0)
Další zápas v Liberci začali domácí ve velkém stylu a už v v 6. minutě vedli 3:0. Zdálo se tak, že do statistiky přibude další obligátní výhra pro domácí stranu. Na korigující trefu Lukáše Cingela reagoval ve 36. minutě Adam Jánošík, který vrátil Tygrům tříbrankový náskok. Ještě do přestávky se ale hradečtí dvěma góly vrátili do hry, ve třetí třetině pak poslal zápas do prodloužení Oskars Cibulskis. Mountfield tak po více než čtyřech letech dosáhl na severu Čech na bod, výhru jim ale v nájezdech uzmul Tyler Redenbach.

40. kolo, 14. ledna 2018, Mountfield HK – Liberec 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Poslední zápas mezi oběma týmy v základní části přinesl opět výhru domácích, Hradec zdolal svého soka stejným výsledkem jako v říjnu a vyrovnal s ním účty. Po pomalejším rozjezdu z obou stran v první dvacetiminutovce otevřel skóre v 18. minutě Oskars Cibulskis. Na jeho gól sice po střelecké převaze odpověděl Liberec ve druhé třetině, závěrečná perioda však už patřila Hradeckým. Ti se nejprve dostali zpět do vedení zásluhou Radka Smoleňáka a vítězství v závěru po krásné akci potvrdil Jan Berger, jenž upravil výsledek na konečných 3:1.

kolodatumdomácíhosté
12. ne 13.10.2013 Liberec Mountfield HK 6:7p (5:2, 1:2, 0:2 – 0:1)
25. pá 29.11.2013 Mountfield HK Liberec 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)
38. ne 12.1.2014 Liberec Mountfield HK 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
51. út 4.3.2014 Mountfield HK Liberec 3:4sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)
3. út 16.9.2014 Liberec Mountfield HK 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
16. ne 26.10.2014 Mountfield HK Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
29. pá 12.12.2014 Liberec Mountfield HK 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
42. út 27.1.2015 Mountfield HK Liberec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
4. ne 20.9.2015 Liberec Mountfield HK 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
17. út 8.12.2015 Mountfield HK Liberec 3:4p (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
30. so 26.12.2015 Liberec Mountfield HK 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
43. pá 5.2.2016 Mountfield HK Liberec 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
9. ne 2.10.2016 Mountfield HK Liberec 3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
22. pá 18.11.2016 Liberec Mountfield HK 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
35. út 3.1.2017 Mountfield HK Liberec 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
48. ne 19.2.2017 Liberec Mountfield HK 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
1. pá 8.9.2017 Liberec Mountfield HK 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
14. út 17.10.2017 Mountfield HK Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
27. pá 1.12.2017 Liberec Mountfield HK 5:4sn (3:1, 1:2, 0:1 – 0:0)
40. ne 14.1.2018 Mountfield HK Liberec 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

V — vítězství Mountfield HK ve vzájemných zápasech
VP — vítězství Mountfield HK po prodloužení nebo po samostatných nájezdech ve vzájemných zápasech
R — remízy ve vzájemných zápasech
PP — porážky Mountfield HK po prodloužení nebo po samostatných nájezdech ve vzájemných zápasech