Preview k zápasu
so 26.9.2015 | Lukáš Štěrovský

Zápas s Kometou doprovodí zpřísněná opatření i soutěž o zapůjčení motocyklu!

Proti týmům ze dvou největších měst České republiky nastoupí Hradec v krátké době. Nejprve zavítal do hlavního města, aby o dva dny později na vlastním ledě přivítal celek z moravské metropole. Kometa nabrala na začátku soutěže solidní formu a Mountfield jí bude mít co oplácet, vždyť naposledy s ní doma prohrál 0:7! Vyjma prestižního soupeře se můžete těšit i na soutěž o skvostnou cenu – zapůjčení motocyklu na celý víkend!

Mountfield HK – HC Kometa Brno, neděle od 17:00: ON-LINE

Pro domácí hokejisty se nebude, s ohledem na páteční večer, jednat o jednoduchý zápas. Hradec proti Spartě třikrát vedl, nakonec si z Prahy odvezl jen bod. „Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Sparta má vážně skvělý tým, podle mého jsme jako mužstvo hráli dobře, tlačili jsme soupeře. Samozřejmě je škoda, že jsme ztratili vedení, ale nakonec máme aspoň bod,“ shrnuje své dojmy Adam Courchaine.

Jeho i další členy hradeckého týmu čeká domácí trojboj. „Začínáme v neděli s Kometou, takže se nejdřív zaměříme na ni. Chceme rozhodně vyhrát za tři body. Čekají nás tři těžké zápasy, takže se musíme výborně připravit a urvat nějaké body,“ popisuje důležitost přetavení domácího prostředí v bodovou nadílku páteční střelec.

Tomu nevadí ani relativně malý časový úsek, který od sebe jednotlivé duely dělí. „Jsem rád, když jdou utkání rychle za sebou. Mít pauzu třeba pět dní mezi zápasy je dlouhá doba. Mnohem radši hraju ostré utkání, trénink je trénink a zápasu se nevyrovná,“ popisuje Adam Courchaine.

Mountfieldu se proti Brnu dlouhodobě nedaří

Poslední zápasy Komety
Kometa – Liberec 5:2
Vítkovice – Kometa 5:1
Kometa – Karlovy Vary 4:2
Litvínov – Kometa 2:3
Kometa – Olomouc 2:3sn

Hradec, jenž momentálně okupuje osmé místo extraligové tabulky, avšak se ztrátou pouhých tří bodů na lídra, má na kontě zatím dvě výhry a tři prohry. To Moravané mají bilanci přesně opačnou, tedy tři výhry a dvě prohry. Díky tomu pobývají na čtvrté příčce.

Do karet jim navíc může hrát i bilance z loňského roku, který, co se týče soubojů s Východočechy, ovládli poměrem 3:1. Poslední vzájemné utkání těchto soupeřů ve FORTUNA aréně skončilo debaklem domácích, kteří musel skousnout sedm inkasovaných branek, aniž by sami gól vstřelili...

Bilance Hradce Králové a Komety v extralize

kolodatumdomácíhosté   
8. út 1.10.2013 Mountfield HK Kometa 2:1p (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)  
21. ne 17.11.2013 Kometa Mountfield HK 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)  
34. po 30.12.2013 Mountfield HK Kometa 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)  
47. čt 6.2.2014 Kometa Mountfield HK 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)  
13. pá 17.10.2014 Mountfield HK Kometa 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)  
26. ne 30.11.2014 Kometa Mountfield HK 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)  
39. ne 18.1.2015 Mountfield HK Kometa 0:7 (0:0, 0:5, 0:2)  
52. ne 1.3.2015 Kometa Mountfield HK 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Největší změna u Jihomoravanů se odehrála na střídačce

Kometa před ročníkem 2015/16 doznala jen minimálních změn. Mezeru po odchozivším reprezentačním obránci Michalu Kempném nezaplnil nikdo jiný než Tomáš Kaberle. Do moravské metropole putoval ještě bek Richard Stehlík, na měsíční hostování byl před zápasem s Olomoucí oznámen také Petr Tenkrát.

Největší změna ale přišla na pozici trenéra: Vladimíra Kýhose nahradil Alois Hadamczik. Ten se v úvodních zápasech musel obejít bez útočné opory v podobě Petra Tona, kterého více jak dva měsíce sužovaly zdravotní obtíže. Právě bývalý hráč Sparty spolu s Leošem Čermákem a Petrem Tenkrátem vytvořil v posledním duelu s Olomoucí, který byl pro Tona letošní premiérou, nejstarší útočné trio extraligy – součet věků tří borců činí nevídaných 116 let!

Zvýšená bezpečnostní opatření a soutěž o motocykl

Jelikož nedělní duel byl vyhodnocen jako rizikový, je nutné, aby diváci přišli na klání s dostatečným časovým předstihem. Při vstupu do FORTUNA arény totiž budou podrobeni přísnějším bezpečnostním kontrolám, více informací naleznete na našem webu.

Zpestřením pro fanoušky určitě bude zajímavá soutěž, kterou připravila společnost STRATOS AUTO. Její výherce dostane na celý víkend zapůjčený libovolný motocykl právě z nabídky výše zmíněné firmy. Podrobnější informace o soutěži jsou k dispozici v tomto článku.

Vstupenky, DVD i ročenka stále k dispozici!

Lístky na duel s brněnskou Kometou můžete zakoupit skrze on-line aplikaci, nebo na pokladnách FORTUNA arény, a to od 13 hodin až do startu utkání. Na stejném místě je k dispozici také klubová ročenka (99 Kč) a DVD Fandíme všichni! II (50 Kč).

Sestavy z minulého utkání
Svoboda – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek – Kudrna, Knotek, Bednář – Vantuch, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Tvrdík, Dej – Pavlík, Troliga, Červený. Trenér: Peter Draisaitl.
Falter – Stehlík, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec – Němec, Hruška, Ostřížek – Honejsek, Raška, Káňa – Ton, Čermák, Tenkrát – Vondráček, Koreis, Burian. Trenér: Alois Hadamczik.