Ohlasy k zápasu
st 30.9.2015 | Klára Petrásková

Jiří Vašíček se vrátil do sestavy: Chci přesvědčit trenéra, že do ní patřím

Jiří Vašíček se po nemoci na začátku ročníku 2015/16 rozehrával v partnerských Litoměřicích, kde čekal na šanci a povolání zpět do extraligového kádru. To přišlo před zápasem se Spartou, proti Kometě pak obětavý bek a vítěz Radegast Indexu 2014/15 odehrál svůj druhý zápas, ve kterém pomohl svou bojovností k výhře Mountfieldu 3:1.

Máte za sebou první dva extraligové zápasy letošního ročníku. Jak se vám hrálo?
Na Spartě to nebyl zpočátku úplně optimální výkon, postupně jsem se do toho dostával. Myslím, že v neděli už měl můj výkon nějaké měřítko a doufám, že bude ještě líp.

Zkraje sezóny jste odehrál dva zápasy za partnerské Litoměřice. Bylo pro vás čekání na extraligovou šanci nepříjemné?
Nebudu lhát – bylo. Bylo to hodně nepříjemné, ale na druhou stranu jsem to vzal tak, že se jedu rozehrát a počkat, abych hrál dostatečně kvalitně. Snad to plním.

Když porovnáte první ligu s extraligou, v čem vidíte největší rozdíl?
Asi v systému, který se v první lize tolik nedodržuje. Jsou tam šikovní hráči, většina z nich má na to hrát extraligu, ale systémové věci tam trochu chybějí. Tady (v extralize) už je to přeci jenom víc znát. V Litoměřicích jsem se nejdřív trochu rozkoukával, než jsem přišel na to, jak se tam hraje.

Proti Kometě jsme tahali celý zápas za delší konec provazu

Cítili jste, že v neděli proti Kometě potřebujete po dvou porážkách zabrat?
Ano. Jsou to body doma, které dělají celou sezónu, a před takovými lidmi by byla ostuda prohrát. Je paráda, že se nám zápas podařil. Myslím si, že celé utkání jsme tahali za delší konec provazu.

Vzpomněli jste si v kabině před zápasem s Kometou na porážku 0:7 z minulé sezóny?
Vzpomněli, ale doufám, že už to nezažijeme. I od pana Schöna máme jasný příkaz, že tohle se nesmí opakovat, že do kabiny už takhle nechce přijít. Snad to splníme.

V zápase se Spartou jste vedli, ale soupeř ke konci srovnal. Proti Kometě to bylo hodně podobné s tím rozdílem, že jste naopak v závěru své vedení navýšili a potvrdili výhru. V čem vidíte největší rozdíl mezi těmito duely?
Myslím, že nám to na Spartě paradoxně pomohlo. Někde v hlavě je, že takhle ztrácet zápasy nesmíme. V Liberci kluci také vedli, dokonce 2:0, a nedotáhli jsme to. Je důležité, že se nám s Kometou podařilo odskočit na 3:1 a zvítězit.

Jirka #Vašíček a jeho "typická" poloha. :-)

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),

Mountfield měl první čtyři zápasy problémy v defenzivě, soupeř se často dostával do přečíslení a samostatných úniků. Myslíte, že za zlepšením stojí i váš návrat do sestavy?
Ten určitě ne (směje se). Oba trenéři k tomu samozřejmě něco řekli a myslím, že jsme se na to zaměřili. Jsem jedině rád, že jsem tomu nějakým způsobem pomohl a že se to trošku zlepšilo.

V uplynulé sezóně jste vyhrál bodování Radegast indexu, máte motivaci vítězství letos obhájit?
Já mám hlavně motivaci hrát (směje se). Když budu hrát, tak se uvidí... Hlavně chci ale přesvědčit trenéra, že do sestavy patřím.

Hradecká soupiska je plná zvučných jmen a není žádným tajemstvím, že klub myslí na nejvyšší příčky. Jak zatím hodnotíte hradecké výkony?
Není to úplně nejlepší, ale jak se říká, v září ještě nikdo extraligu nevyhrál. Doufejme, že se výkony zvednou a dopadne to dobře.