so 16.11.2013 | Vojtěch Balon, Martin Voltr

Bravo! Starší dorostenci se oklepali a v Mladé Boleslavi vyhráli s nulou

Tohle je nejlepší možná odpověď na nepovedený páteční zápas v Liberci. Starší dorostenci Královských lvů v podstatě pár hodin po něm vyjeli na led Mladé Boleslavi, kde tentokrát neinkasovali ani gól a zvítězili 3:0! Hradec si svoje góly rovnoměrně rozdělil do všech třetin, o ten vítězný se přitom postaral už v čase 01:30 Marek Malinský. František Veselý jistil vychytanou nulou důležitou výhru svěřenců Jiřího Slabého, který se tak úspěšně vrátil na půdu svého loňského zaměstnavatele.

Bleskový úvod v hradeckém podání

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří se ujali jednogólového vedení už ve druhé minutě. Z rychlého protiútoku se Hradečtí radovali díky spolupráci nahrávajícího Davida Chalupy a zakončujícího Marka Malinského – 0:1!

Rychlá úvodní branka jako by svěřence trenéra Křivohlávka srazila do kolen, protože hráči Hradce dál diktovali tempo hry. Za zmínku stojí nebezpečné pokusy Faltýnka, Šedy a Luštince, se kterými si poradil Růžička. Domácí začali vystrkovat růžky až v sedmé minutě, kdy se na Veselého řítil zcela osamocený Denis Pätoprstý, jenž ale nedokázal přesně zakončit.

Další příležitosti si domácí začali vytvářet v druhé polovině první dvacetiminutovky. Šance na srovnání stavu měli na hokejce Jiří Veselý, Skořepa a několik jich spálil aktivní Pätoprstý. Mladoboleslavský tlak vyústil v zbytečné vyloučení Královských lvů, přesilovka ale zůstala nevyužita, a tak na tabuli svítil po první třetině stav 0:1.

Lvi ubránili oslabení a udeřili podruhé

V úvodu druhé periody si domácí vysloužili další dvě přesilovky, ve kterých ale chyběla střelba. Když už se Bruslaři odhodlali ke střele, zlikvidoval ji bezchybný František Veselý. Třetí a poslední mladoboleslavská přesilovka neměla dlouhého trvání – Michal Mattis byl totiž brzy vyloučen za podražení.

Hradec zvýšil své vedení o několik minut později. Gól podobný tomu prvnímu vstřelil Patrik Miškář, jenž zužitkoval přesnou Hofmanovu přihrávku – 0:2. Po této brance se Královští lvi vydávali do dalších střeleckých příležitostí, Růžička si ale se všemi poradil a po dvou třetinách platil dvoubrankový rozdíl.

František Veselý nakonec udržel čisté konto

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, mírně navrch měli ale domácí. Největší šance na zkorigování stavu měli Semrád s Tůmou, který orazítkoval tyčku Veselého branky.

V posledních minutách se mladoboleslavští hokejisté už do šancí dostávali jen sporadicky a při hře bez brankáře využil Štěpán Havránek chyby laxního Semráda a dovezl kotouč až do branky – 0:3. Hradec Králové se tak mohl radovat ze zaslouženého vítězství.