st 9.10.2013 | Rudolf Bernart, Martin Voltr

Další přípravná výhra. Junioři v tvrdém duelu porazili A-mužstvo Jaroměře 3:2

Juniorští hokejisté Královských lvů sehráli další přípravné utkání v již rozběhnuté sezóně. Minulý týden se osvědčil zápas v Chrudimi, kde Lvi vyhráli 6:3, a zvedli si tak sebevědomí před důležitým víkendem. Tentokrát svěřenci trenérského dua Luštinec – Voříšek zajížděli na led Jaroměře, kde změřili síly s místním A-mužstvem, hrajícím krajskou ligu. Se svým soupeřem si poradili a zvítězili poměrem 3:2.

V první části měla víc ze hry domácí Jaroměř

Královští lvi přijeli na led soupeře za účelem udržet nastolené zápasové tempo, avšak v prvních minutách byli pod tlakem svého soupeře. Jaroměř se často dostávala do zakončení, ale pouze z pozic, ze kterých nemohla vážněji ohrozit Veselého branku. V první vážnější situaci se ocitl Dudadík, ale jeho střela z kruhu mířila pouze doprostřed branky, kde stál Veselý.

Zhruba od desáté minuty se hra začala vyrovnávat a šance na skórování měli i Hradečtí. Žádná z jejich příležitostí ale neskončila v brance domácích. V utkání se začaly objevovat místy i nebezpečné zákroky, žádný z nich však nebyl rozhodčím potrestán a mezi soupeři tak začaly pracovat emoce, které však měly vyvrcholit později.

Nerozhodný stav vydržel do 18. minuty, kdy se střelou z mezikruží prosadil Luděk Novotný a poslal domácí do vedení. Netrvalo to však dlouho a kapitán Hradce Králové Pavel Hlavatý se dostal do samostatného úniku, ve kterém neměl se zakončením žádný problém – 1:1.

Hradec dostával soupeře pod tlak, své šance však nevyužil

Hned zkraje prostřední části mohl vedení na stranu svého týmu strhnout Šimon Havlík. V samostatném úniku však nová akvizice v kádru Královských lvů branku netrefila. To, co se nepovedlo jemu, se ale povedlo Lukáši Bezděkovi. Jeho nepříliš povedená střela od modré doplachtila až za Vackova záda – 1:2.

Jaroměř se snažila najít recept na soupeřovu obranu, avšak neúspěšně. Šance buď zpacifikovali hradečtí obránci, nebo Veselý v brance. Na konci druhé třetiny mohli přítomní diváci vidět boxerskou vložku, kdy si pěstně vyříkali názor Tadeáš Ouzký a Josef Dudadík. Hradecký mladík z tohoto souboje vyšel jako vítěz, ale stejně jako jeho protivník inkasoval trest do konce utkání.

To však nebylo z prostředního dějství vše. Ve 39. minutě se střelou na bližší tyč prosadil Petr Krause, a vyrovnal tak stav před odchodem do kabin na 2:2

Třetí třetinu ovládaly emoce, vítězství připadlo Lvům

Do třetí třetiny vlétli Hradečtí jako uragán a hned ve 42. minutě se prosadil Lukáš Žemlička, který tak vrátil vedení na jejich stranu – 2:3. Královští lvi si vytvořili i další šance, z nich však gól už nepadl. Jaroměř měla také velké množství šancí na vyrovnání, ale Jan Jeřábek, který v poslední třetině nahradil v brance Veselého, byl proti a všechny nebezpečné situace vyřešil. Nejdůležitější zákrok si připsal v posledních vteřinách hry, kdy vychytal samostatný únik Miloše Ruty.

V poslední části hry se na ledě odehrálo několik jak slovních, tak pěstních potyček. Rozhodčí Pahulák neměl zápas příliš ve svých rukou a místy šlo i o zdraví hráčů na obou stranách. Nakonec se ale naštěstí vše obešlo bez zranění, a Hradec Králové si tak domů přivezl vítězství, které mu pozvedlo sebevědomí před veledůležitým pátečním utkáním. Východočeši svedou přímý souboj o první místo v tabulce na ledě Velkých Popovic.

Pavel Hlavatý: V Popovicích to bude stejné

Pavle, sehráli jste vyhrocené utkání na ledě Jaroměře. Ty sám jsi vstřelil gól na 1:1. Můžeš zhodnotit zápas a popsat situaci, ve které jsi skóroval?
Myslím, že jsme sehráli zápas v dobrém tempu. Je to taková příprava na páteční zápas ve Velkých Popovicích. Jaroměř hraje podobně, což znamená tvrdě a do těla. Stejně jako v Jaroměři to musíme v pátek rychle dávat od hokejky, pak můžeme být úspěšní. Můj gól padl v oslabení, kdy jejich obránce trefil Dominka Rejla, který mi to hned dal na přečíslení dva na jednoho. Jel jsem s Martinem Bartoněm, který dobře odstavil beka a já to zakončil sám.

Čím to bylo, že v přátelském utkání bylo tolik vyloučených a tolik zákroků na hraně?
Jaroměř to hraje hodně ostře. Naši mladší hráči na to možná nejsou tolik zvyklí a nejsou tolik otrkaní z krajské ligy, kterou my starší hrajeme už dva nebo tři roky. Docházelo k nějakým soubojům, které byly způsobené různými provokacemi na obou stranách.

V pátek vás čeká nejdůležitější zápas dosavadního průběhu sezóny. Jedete do Velkých Popovic, kde sehrajete zápas o čelo tabulky. Jak se na tento zápas připravujete?
Určitě to bude hodně ostrý zápas, jako to je v Popovicích vždycky. Víceméně si myslím, že se nám na ně celkem daří. Nepamatuju si, že bychom s nimi někdy prohráli. Ale vím, že na jejich ledě to jsou vždycky hodně těžká utkání. Domácí hrají velmi ostrý hokej, často jim pomáhají i rozhodčí. Myslím, že to bude podobný zápas jako ten s Jaroměří. Rozhodně se na něj na tréninku připravíme, musíme přivézt tři body.

Marek Mach (HC Jaroměř):
Byl to oboustranně trochu tvrdší, vyhrocený zápas. Junioři Hradce bruslili trochu lépe než my. Soupeř proměnil gólové šance, my jsme je naopak neproměnili a prohráli jsme.

Václav Voříšek (Královští lvi Hradec Králové):
Od patnácté minuty jsme hráli utkání, které probíhalo tvrdě a rychle. Hráli jsme celoplošný hokej. Potom se po sérii brutálních zákroků soupeře utkání dostalo do úplně jiné dimenze. Zápas se rozkouskoval, bylo spoustu oslabení do třech i do čtyřech. My jsme se ale semkli a soupeře jsme kolektivní hrou přejeli.