pá 6.11.2015 | Lukáš Štěrovský

Havlíčkův Brod znovu potrápil starší dorostence, ti v Kotlině brali dva body

Stejným skórem jako předcházející střetnutí mezi Hradcem Králové a Havlíčkovým Brodem z posledního říjnového pátku skončil i první listopadový duel. Hradečtí sice domácím předešlou prohru oplatili, ale vítězství na svoji stranu na ledě Bruslařů strhli až v prodloužení. Od třech bodů je na druhou stranu dělilo jen třicet dva vteřin. Dvěma brankami se za Mountfield blýskl Patrik Hidveghy.

Utkání odstartovalo ve vysokém tempu a brzy se vylučovalo. Početní výhodu dostali domácí, svojí chybou o ní ale záhy přišli. Mrzet je to ovšem nemuselo. Při hře 4 na 4 přihrál Jiří Benák Davidu Michálkovi, jenž svižně vypálil z levého kruhu. Puk se zastavil až v síti, kapitán Havlíčkova Brodu tak rozjásal svůj tým.

Hosté se o chvilku později ocitli v nebezpečné šanci, Tomáš Kulich se však vyznamenal nataženým betonem proti pokusu Štěpána Matějčka. V závěru této části hry se strhla mela u královéhradecké svatyně, skóre se už ale neměnilo.

Na góly se čekalo dlouho také ve druhém dějství, pak se s nimi ale roztrhl pytel. Nejprve za Kulichem zvonila tyč, následně už ale bylo vyrovnáno. Kryštof Pažourek přesně tečoval střelu Václava Maršíka.

Filip Jirásek mohl dostat Mountfield dokonce do vedení, Tomáš Kulich byl však proti, a tak se červené světlo rozsvítilo na druhé straně. Po střele Robina Martínka to bylo 1:2 z pohledu Hradce. Za necelou půlminutu bylo znovu vyrovnáno. Patrik Hidveghy se dokázal prosadit dokonce v leže.

Třetí perioda začala ohromným tlakem Hradce Králové, který si vynutil i dvojnásobnou početní výhodu. Bruslaři největší tlak přečkali, nakonec ale přece jen inkasovali. Patrik Hidveghy napálil kotouč z levého kruhu přesně nad Kulichovu lapačku – 2:3.

Domácí dostali poslední šanci k vyrovnání v úplném závěru, když hráli přesilovou hru, kterou umocnili ještě v power-play. A podařilo se. David Michálek poslal puk do brány šikovně kolem levé tyče, když zbývalo 32 sekund do konce.

V prodloužení po Michálkově přihrávce nebezpečně zakončoval Lukáš Beran, Matěj Bartozel ale kotouč zkrotil. Na druhé straně se ujal puku Martin Štohanzl a z levého kruhu jej nekompromisně přišpendlil pod břevno, čímž královéhradeckému celku zařídil druhý bod za vítězství v prodloužení.

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod):
Do zápasu jsme šli s tím, že bychom chtěli zopakovat výsledek z minulého týdne. Myslím si, že to byl další z ubojovaných zápasů. Soupeř byl hodně aktivní, je na tom dobře bruslařsky a technicky. Nám nezbývalo nic jiného než bojovat. Myslím si, že nám dnes vůbec nešly přesilovky. Paradoxně jsme pak odvolali gólmana a v přesilovce jsme při 6 na 4 dali gól na 3:3. V prodloužení jsme samozřejmě chtěli zápas rozhodnout v náš prospěch, ale bohužel rozhodla naše chyba ve středním pásmu, kde jsme měli puk pod kontrolou, stačilo jen dát dobře přihrávku a šli jsme do přečíslení. Puk jsme bohužel ztratili, soupeř získal pásmo a dostali jsme po teči nešťastný gól. Bod je ale s takovým silným soupeřem dobrý, takže jsme za něj rádi.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Potýkali jsme se teď s marodkou, ale dalo se to už trochu dohromady. Myslím si, že jsme nepodali až tak špatný výkon. V některých fázích zápasu jsme byli lepší, ale bohužel se hrozně nadřeme na gól a stojí nás to hodně sil. Dostáváme relativně laciné branky, kdy nás soupeř moc nepřehraje, ale jde do koncovky a gól dá. Myslím si, že z tohoto pohledu je to pro nás škoda, protože utkání jsme mohli zvládnout za tři body. Nechali jsme se ale v závěru hloupě vyloučit. Těch vyloučení jsme měli hrozně moc. Nevím, jestli to pramení z bojovnosti, nebo z hlouposti, ale je to škoda. Hodně vyloučení nás stálo spoustu sil, které nám chyběly k tomu, abychom vyhráli za tři body.